Momentka z prvoligového utkání mezi Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc.

Momentka z prvoligového utkání mezi Baníkem Ostrava a Sigmou Olomouc. | foto: ČTK

Ostrava - Olomouc 1:1, konec vítězné série, domácí zachránili bod z penalty

• 69
Ostravští fotbalisté vítěznou sérii neprodloužili, v předehrávce 13. kola Fortuna ligy remizovali s Olomouci 1:1. Stejným výsledkem skončila předchozí čtyři utkání Sigmy.

Baník po listopadovém restartu nejvyšší soutěže vyhrál všechny zápasy, do kterých nastoupil, ale Olomouc už porazit nedokázal. Hosté byli lepší, aktivnější, měli mnohem víc šancí.

„Měli jsme těžší nohy než soupeř. Po celé utkání jsme byli horší, remíza je pro nás malé vítězství. Za bod můžeme vděčit Honzovi Laštůvkovi, který v první půli chytil čtyři nebo pět šancí. Rozdíl byl v pohybu obou týmů i v rychlosti do defenzivní fáze. Cením si ale, že jsme zvedli hlavu a vynutili si vyrovnání,“ řekl ostravský trenér Luboš Kozel.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Olomoučtí vedli díky brance Yunise, ale v 74. minutě vyrovnal z nesprávně nařízené penalty De Azevedo, dal třetí gól v posledních čtyřech zápasech.

Olomouc zůstala čtvrtá, Baník po rozpačitém začátku je už šestý a má dvě odložená domácí utkání s Libercem a se Slováckem k dobru.

Sigma už jedenáctkrát za sebou neprohrála.

Olomouc odstartovala velmi aktivně, ale její první šance přišla až v době, kdy se zdálo, že otěže hry převezmou domácí. Hosté prošli v 18. minutě středem ostravské obrany, ale Falta napoprvé trefil Laštůvku a domácí brankář i jeho opakovaný pokus bravurně vyrazil nohou.

Na druhé straně zahrozil také Baník. De Azevedo se po centru opřel do balonu z voleje, jenže zamířil do Mandousovy náruče. Poté Kaloč v 32. minutě sklepl balon do běhu Šašinkovi, který proskočil mezi stopery a ocitl se sám před brankou, kterou ale minul.

Na konci první půle vychytal Laštůvka tři gólové šance. Nejprve ho nedokázal překonat osamocený Vepřek a poté ani dorážející Yunis. V nastavení pak zneškodnil i jasnou Chytilovu příležitost z malého vápna.

Domácí kouč Kozel na množství olomouckých šancí reagoval v poločase dvojím střídáním. Zpočátku se zdálo, že přinesou požadovaný efekt. Hra se srovnala, ale pak se domácí Jánoš pustil s míčem riskantně před domácí vápno, přišel o něj a i když Laštůvka ještě dvě následné Vepřekovy střely kryl, na Yunisovu dorážku už nestačil.

Sigma byla po gólu opticky lepší, v 74. minutě všal Holzer ve vápně upadl po souboji s Gonzálezem.

Sudí Hrubeš i po poradě s videorozhodčím Denevem nařídil penaltu, z níž dal De Azevedo pátý gól v ligové sezoně. V nastavení mohl dát Sigmě krutou ránu Zajíc, ale jeho gól na 2:1 kvůli ofsajdu neplatil.

„Výkon byl z naší strany dobrý. Až na tu jednu šanci Šašinky, kde jsme udělali chybu v obraně. My jsme ale měli spoustu šancí a problém byl v tom, že jsme je neproměnili. I ve druhém poločase jsme měli šance na 2:0. Ale nedali jsme je, Baník z penalty vyrovnal a máme zase jen bod. Dnešní zápas byl ale úplně jiný než ty poslední, šlapali jsme celých 90 minut. Dneska jsme si zasloužili větší bodový zisk,“ litoval olomoucký kouč Radoslav Látal.