Jakub Petr z Olomouce (vlevo) a Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi v hlavičkovém...

Jakub Petr z Olomouce (vlevo) a Jasmin Ščuk z Mladé Boleslavi v hlavičkovém souboji | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomouc - Mladá Boleslav 1:2, v poslední minutě rozhodl hlavou Magera

• 12
Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v Olomouci díky dvěma gólům Lukáše Magery 2:1 a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo o bod před Plzeň, která má však duel s vedoucí Spartou k dobru.

Magera se poprvé prosadil v 30. minutě, kdy proměnil penaltu po faulu stopera Romana Hubníka, která byl navíc potrestán červenou kartou. Domácí sice deset minut před koncem i v oslabení vyrovnali zásluhou Juraje Halenára, ale Magera v nastavení rozhodl o vítězství hostů.

Úvod zápasu patřil Sigmě, ale z tlaku vytěžila jen nepřesnou Navrátilovu střelu. Poté se dostala ke slovu i Boleslav a Skalákovu střelu vyrazil domácí brankář Buchta na roh, ze kterého zahrozil Ščuk. Ještě větší možnost měli hosté ve 23. minutě, kdy po Skalákově akci hlavičkoval Zahustel, míč ale z prázdné branky vykopnul Hubník.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Stoper Sigmy byl v hlavní roli také o šest minut později. Po chybě Šindeláře totiž běžel Baroš sám na Buchtu, vracející se Hubník se hostujícímu útočníkovi pokusil vypíchnout míč, jenže fauloval. Rozhodčí zákrok ocenil červenou kartou a pokutovým kopem, který proměnil Magera.

„Roman se musí v takové situaci zachovat trošku jinak. Neměl chodit na zem, protože to vždy hrozí faulem, byť první chyba byla u Šindeláře, který neposoudil riziko, přišli jsme o balon a následovala penalta. Soupeř šel do vedení a my do deseti,“ řekl domácí trenér Václav Jílek.

Sigma se i v oslabení tlačila do útoku a o dvě minuty později mohlo být srovnáno. Moulis ale v šanci zasekl míč, dostal se z úhlu a jeho střela šla těsně vedle. Boleslav se soustředila především na brejky a jeden z nich jen o malý kousek nezakončil Zahustel.

Po přestávce měli první možnost hosté, když ale Rada nemířil přesně přišly olomoucké chvíle. Vašíček ve velké šanci netrefil branku a Radakovič poté trefil tyč, od které šel míč přes celou branku ven do hřiště. Deset minut před koncem už se ale Sigma dočkala, když se z přímého kopu trefil Halenár.

Radost však domácímu celku dlouho nevydržela. V poslední minutě našel Čermák přesným centrem Mageru, který strhnul vítězství na stranu Boleslavi. Středočeši si tak prodloužili sérii bez porážky na osm zápasů, ze kterých navíc šest vyhráli. „To, že si vezeme tři body, je štěstí. Se hrou nejsem vůbec spokojen, výsledek má mnohem větší hodnotu než naše hra,“ prohlásil hostující kouč Karel Jarolím.

“V kabině sedí jedenáct hráčů s hlavou dole, ale my se nemáme za co stydět, podali jsme velmi dobrý výkon,“ přidal Jílek. „Porážka moc bolí, soupeř dal dva góly, my jeden, přestože jsme další šance měli. Třetí tým ligy jsme ale dokázali eliminovat a když budeme takto pokračovat, body přijdou,“ dodal.