Lukáš Železník ze Zlína (vlevo) a Josef Jindřišek z Bohemians v ligovém utkání | foto: ČTK

Bohemians - Zlín 0:1, nováček se vrátil do ligy po šesti letech výhrou

• 37
Zlínští fotbalisté se do nejvyšší soutěže vrátili vítězstvím. V úvodním kole nováček získal tři body na hřišti Bohemians 1905, jediný gól zápasu dal v prvním poločase Pazdera. Bohemians, osmý tým minulého ročníku, mohl srovnat v závěru, ale Mikuš velkou šanci neproměnil.

Zlín v květnu 2009 končil ligu debaklem 1:6 v Jablonci, gól tenkrát dával Vyskočil, když v 25. snižoval na 1:2. Na další gól v nejvyšší soutěži čekal klub šest let, jeden měsíc a 27 dnů, dal ho Pazdera a symbolicky rovněž v 25. minutě. Pravý bek se zjevil ve vápně a po centru ze strany nedal Zlámalovi možnost zasáhnout.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Věděli jsme, že na Bohemce je prostředí, které slibuje válku od první do poslední minuty, takže jsme na to mužstvo připravovali. První půlka byla od nás ofenzivnější. Domácí ve druhém poločase po nasazení dvou hrotů zatlačili, ale my jsme obstáli. A když už neobstáli hráči, tak tam byl gólman, který si podle mě zaslouží absolutorium. Jsme rádi, že nás posílil ze Sparty,“ chválil zlínský kouč Bohumil Páník.

Zlínští tak ještě vylepšili vystoupení obou nováčků, v sobotu Olomouc ještě na začátku nastaveného času v Teplicích prohrávala 0:2, ale nakonec dvěma slepenými góly vydřela remízu.

Zlínští s domácím favoritem od začátku drželi krok. V osmé minutě však na sebe poprvé upozornila letní posila Bohemians Čížek. Bývalý jablonecký záložník dalekonosným přímým kopem hodně protáhl hostujícího gólmana Holého.

Po pasáži bez větší šance ve 25. minutě z ničeho nic otevřeli skóre hosté. Pazdera dostal od Kopečného přesný míč z pravé strany a pohotovou ranou na zadní tyč překonal Zlámala. Brankář Bohemians pak krátce před pauzou zachránil „domácí před druhým gólem, když zblízka výborně vychytal Železníka.

Domácí trenér Roman Pivarník sice o přestávce poslal na hřiště dva nové hráče, ale vršovické mužstvo dál působilo nervózně a obtížně se dostávalo do zlínské obrany. S Mosquerovým stříleným centrem si poradil Holý, jeho protějšek Zlámal zase vytáhl ránu Poznara.

Bohemians se dál snažili moravského protivníka zatlačit a nějak překvapit. Jirásek z dobré pozice zamířil jen nad břevno, vyrovnání měl na kopačce v 87. minutě střídající Mikuš, ale Holý jeho přízemní pokus vyrazil. Pražané tak Zlín pošesté za sebou v nejvyšší soutěži nedokázali porazit.

„Musím říct, že z naší strany hlavně po tom inkasovaném gólu zápas nebyl ideální. Chyběl mi tam klid. Byli jsme daleko od sebe, a tím pádem jsme vůbec neměli odražené balony. Gól nám hodně uškodil, protože někteří hráči ještě víc znervóznili,“ řekl domácí trenér Roman Pivarník.