Plzeňský záložník Cadu s kapitánskou páskou.

Plzeňský záložník Cadu s kapitánskou páskou. | foto: Petr Eret, MAFRA

Plzeň v generálce na Ligu mistrů remizovala s Besiktasem 0:0

• 12
Fotbalisté Plzně nezvítězili ani ve třetím přípravném utkání během soustředění v Rakousku. Čeští šampioni remizovali v Kufsteinu v generálce před startem sezony 0:0 s Besiktasem Istanbul. Stoprocentní bilanci v přípravě udrželi pražští Bohemians 1905, kteří zdolali v Gunskirchenu 1:0 Újpest Budapešť.

Plzeň uspěla na začátku přípravy v úvodních čtyřech zápasech, po přesunu do Rakouska se ale trápila zejména v ofenzivě. Svěřenci kouče Michala Bílka skórovali pouze při porážce 1:3 s belgickým St. Truidenem, s rumunským Botosani hráli stejně jako dnes s tureckým velkoklubem bez branek.

Proti Besiktasi se v sestavě Viktorie objevily všechny obvyklé opory s výjimkou stopera Lukáše Hejdy. Plzeňský kapitán odehrál proti St. Truidenu celé utkání, do dnešní generálky ho ale nepustilo zranění.

„Odehráli jsme těžký zápas na výborném hřišti a před velkou kulisou. Šance soupeře jsme dobře eliminovali a myslím si, že jsme zápas měli vyhrát, protože jsme si vytvořili dvě opravdu velké gólové příležitosti. Je to pro nás dobré porovnání s týmem, který má velké ambice,“ řekl pro klubový web asistent trenéra Pavel Horváth.

Západočechy čeká první soutěžní duel ve středu 20. července v úvodním utkání 2. předkola Ligy mistrů proti vítězi dvojzápasu RFS Riga - HJK Helsinky.

Bohemians si na rozdíl od Plzně poradili v Rakousku po St. Pöltenu i s druhým soupeřem. Utkání proti pátému týmu uplynulé sezony maďarské ligy Újpesti rozhodl jedinou brankou v osmé minutě Jan Kovařík. „Klokany“ čeká na soustředění ještě páteční duel proti druholigovému Lieferingu.

FC Viktoria Plzeň - Besiktas Istanbul 0:0 (0:0)

ŽK:18. Rosier, 27. Welinton.

FC Viktoria Plzeň Staněk – Řezník (79. Holík), Pernica (C), Čihák (60. Kaša), Havel – Bucha (79. Qose), Kalvach – Kopic (71. Pilař), Sýkora (60. Trusa), Mosquera (71. Cadu) – Chorý (71. Dedič)

Besiktas Istanbul Ersin Destanoğlu (62. Bilgin) – Uysal (C) (62. Berkay), Welinton (62. Kenan), Montero (72. Bilgic), Rosier (62. Cisse) – Uçan (72. Kömec), Gedson (76. Hasić) – Meras, Delibas (72. Nkoudou), Cenk (46. Yılmaz) – Boyd (72. Ghezzal)

Přejít na on-line reportáž

Újpest FC - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:1)

Branky: 8. Kovařík.

Bohemians Praha 1905 1. poločas: Valeš – Köstl, Hůlka, Křapka – Dostál, Jindřišek, Petrák, Květ, Kovařík – Hronek, Mužík.

2. poločas: Bačkovský – Kadlec, Krch, Bartek – Nový, Beran, Jánoš, Hála (62. Vala) – Novák, Koubek – Puškáč.