PROBIJE SE? Plzeňský záložník Milan Petržela se na své pravé straně snaží

PROBIJE SE? Plzeňský záložník Milan Petržela se na své pravé straně snaží prosadit přes beka Christiana Fuchse až k brance Schalke. | foto: Reuters

Sběratel Petržela získal po dresu Messiho také triko útočníka Raúla

• 25
Domácí sbírka dresů se plzeňskému fotbalistovi Milanu Petrželovi pěkně rozrůstá. Po triku Lionela Messiho z Barcelony, které dostal na podzim v Lize mistrů, ve čtvrtek získal dres legendárního útočníka Raúla.

Plzeň zahájila fotbalové jaro v Česku zápasem Evropské ligy proti Schalke (1:1), jehož největší hvězdou je právě Raúl. Španělský útočník dřív válel za Real Madrid, odkud v v létě 2010 přestoupil do bundesligy.

"Že by to byl můj velký oblíbenec, to zase ne. Ale je to pan fotbalista, světová fotbalová legenda. Jsem rád, že mi dal dres," těšilo plzeňského rychlíka.

Tentokrát proběhly výměny dresů podle fotbalových zvyklostí, ale na podzim působila honba za Messiho dresem až nedůstojně. Hráči si tehdy říkali o triko obdivovaného Argentince už o poločasové přestávce.

Přestože Raúla na začátku týdne trápilo poraněné lýtko, nastoupil proti Plzni od začátku zápasu. Trenér Huub Stevens ho vystřídal v 69. minutě.

Čtyřiatřicetiletý střelec tak nebyl u vyrovnávacího gólu svého kolegy z útoku Huntelaara.

"Jedna jedna je nic moc výsledek," litoval po zápase Petržela. "Ale bylo to vyrovnané, a tak je remíza asi spravedlivá. V odvetě to nebude jednoduché, ale o postup se popereme," dodal reprezentační záložník, který kvůli zraněnému stehennímu svalu střídal o tři minuty dřív než Raúl.