David Pavelka

David Pavelka | foto: Slovan Liberec

Prohráli jsme si to sami, míní Pavelka po Evropské lize s Bragou

• 3
Fotbalisté Liberce si úvodní zápas Evropské ligy s Bragou prohráli sami. Tak to alespoň vidí jejich kapitán David Pavelka. „Ve výkonu jsme měli hodně rezerv, bylo to z naší strany nervózní,“ uznal Pavelka. „Vypracovali jsme si víc gólovek než Braga, ale nedali jsme je, takže Braga vyhrála zaslouženě.“

Jak silný to byl soupeř?
Byl to zase o trochu vyšší level než Hajduk Split v předkole. Ukázalo se, že utkání ve skupině jsou o hodně těžší. Přesto si myslím, že jsme na Portugalce měli a prohráli jsme si to sami.

Čím?
V první půli jsme byli pasivnější, než jsme zamýšleli. Chtěli jsme soupeře víc presovat, ale nedařilo se nám to a vypadávali jsme ze hry. Měli jsme taky trochu jiné rozestavení než v minulých zápasech, k čemuž nás dotlačila marodka, ale to jsou takové střípky, které zápas nerozhodly. Mohli jsme vést hned z prvního rohu a z druhé šance to mohlo být 2:0, pak by se zápas vyvíjel úplně jinak.

V závěru jste měli tlak, co chybělo k vyrovnání?
On to byl spíš takový pseudotlak, k ničemu pořádnému jsme se nedostali. Nakopávali jsme balony, ale oni tam měli dva obrovské stopery, kteří to odhlavičkovali. Žádná velká šance z toho nebyla. Mohli jsme asi být ještě chvilku trpělivější a možná by bychom se do nějaké dostali.

Čekal jste od vašeho týmu lepší výkon?
Ano, i od sebe osobně. Hlavně v prvním poločase, ten druhý už byl dobrý. Měli jsme přílišný respekt, kazili jsme spoustu věcí, které běžně nekazíme, a nedovolili jsme si toho tolik. Byla to dobrá lekce do dalších zápasů.

Jak teď vidíte situaci ve skupině?
Marseille výhrou potvrdila roli jasného favorita skupiny. O to větší škoda je, že jsme zápas s Bragou nezvládli. Osobně ji považuju za druhý nejsilnější tým ve skupině. Mohli jsme jí nějaké body urvat. U nich to bude ještě otevřené, ale samozřejmě se musíme zaměřit i na další zápasy.