Newcastle v Dubnici rozhodl za šest minut

• 1540976
Zápas s Newcastlem byl pro Dubnici velkou událostí, ale naději na postup v Poháru Intertoto domácím fotbalistům nepřinesl. Angličané dali dva góly v prvních šesti minutách a bylo rozhodnuto. Jen La Coruňa a Lazio využily v úvodních zápasech 3. kola domácího prostředí k vítězství, jinak se všude radovali hosté. Remízy venku uhráli i oba čeští zástupci.

Dortmund - Olomouc 1:1
Kerkrade - Liberec 0:0

Slovenská Dubnica podlehla Newcastlu na domácí půdě 1:3. V úvodních šesti minutách se trefili Michael Chopra a Alan Shearer. Ještě před koncem poločasu sice snížil Lukáš Tesák, Newcastle si ale po přestávce přiblížil postup do semifinále díky třetí brance devatenáctiletého Jamese Milnera.

Dubnica - Newcastle 1:3 (1:2)
42. L. Tesák - 4. Chopra, 6. Shearer, 70. Milner. Diváci: 6200.
Dubnica: D. Perniš - Pleva, R. Novák, Švestka, Zimen - Kopačka - Ižvolt (69. Grendel), Kiška (79. Bruško), Držík (85. M. Filo ml.), L. Tesák - M. Adam.
Newcastle: Harper - Taylor, Boumsong, Elliott, Babayaro - Milner, Butt, Faye, N´zogbia - Chopra (58. Brittain), Shearer.

Bez českého záložníka Davida Jarolíma odehrál Hamburk zápas na hřišti portugalské Leirie. Vítězství 1:0 německému týmu zajistil ve druhém poločase záložník Piotr Trochowski. Hamburk se mohl dostat do vedení už v prvním poločase. Emile Mpenza i nová posila Rafael van der Vaart ale trefili tyče.

Zlínští přemožitelé z belgického Gentu remizovali doma se španělskou Valencií 0:0.
Wolfsburgu zajistili výhru 2:0 na hřišti IFK Göteborg svými brankami D'Alessandro a
Franz. Vítězství na hřišti soupeřů si zajistili také fotbalisté Olympique Marseille, kteří vyhráli nad týmem Young Boys Bern 3:2, a Vilnius. Ten přehrál řecké Egaleo 3:1.

Odvety všech zápasů se hrají příští sobotu.

Výsledky - 3. kolo:
IFK Göteborg - VfL Wolfsburg 0:2, CFR Kluž - St. Etienne 1:1, Leiria - Hamburk 0:1, Egaleo - Žalgiris Vilnius 1:3, Varaždín - Lens 1:1, Young Boys Bern - Olympique Marseille 2:3, Deportivo La Coruňa - Slaven Belupo 1:0, Lazio Řím - Tampere United 3:0 (2:0), Gent - Valencie 0:0.

Český fotbalista v dubnickém dresu Martin Švestka bojuje o míč se slavným anglickým útočníkem Alanem Shearerem.