Nedvěda v Itálii zase opěvují

• 133
Amsterdam - Pavla Nedvěda zase v Itálii opěvují. Dvaatřicetiletý český záložník ve středu večer rozhodl o vítězství Juventusu v Lize mistrů na hřišti Ajaxu Amsterdam (1:0). A opět byl nejlepším hráčem mužstva podobně jako ve všech soutěžních zápasech, v nichž v novém ročníku za italský klub nastoupil.

Tři zápasy, tři góly a třetí vítězství. Nedvěd táhne Juventus, je pro něj v současné době nepostradatelný, i když ho pořád trápí vleklé problémy s kolenem. Především kvůli nim minulý týden vynechal kvalifikaci v Nizozemsku.

"Cítím se tak na šedesát procent," řekl Nedvěd po zápase v Amsterdamu, kde jeho slova zachytil reportér italského deníku Tuttosport.

Je to mírný pokrok v Nedvědově zdravotním stavu. Po nedělní lize v Brescii se cítil hůř. Přesto zápas na Ajaxu nedohrál. Dvacet minut po přestávce ho brutálním zákrokem skolil domácí Sneijder. Nedvěd vzápětí odkulhal ze hřiště.

"Až na Nedvědovo zranění jsou v Juventusu všichni spokojeni," napsala Gazzetta dello Sport. "Zlaté tři body."

Juventus totiž měl v Areně, kde před týdnem prohrála česká reprezentace ve světové kvalifikaci s Nizozemskem 0:2, těžkou práci.

Začátek zápasu italskému klubu vyšel, Nedvěd sice zkraje dostal žlutou kartu, ale pak se rozehrál ke skvělému výkonu. A tři minuty před přestávkou dal z hranice pokutového území krásný gól.

Naběhl si na zpětnou přihrávku a chytrou technickou střelou vnějším nártem trefil přesně do horního růžku branky. "Nedvěd - hrdina z Areny," svítí velký nápis v Tuttosportu.

Všechny významné italské deníky označily Nedvěda za nejlepšího hráče Juventusu, jen ve zmíněném Tuttosportu dostal lepší známku gólman Buffon.  Hlavně díky němu Juventus ve druhém poločase přestál tlak Ajaxu a vyhrál.

Bylo to vydřené vítězství, navíc měl Juventus problémy s odletem. Když výprava včetně novinářů a několika fanoušků nad ránem nastoupila do speciálu, musela Boieng 737 vyklidit. Porucha stroje zdržela cestu o víc než o dvě hodiny, v Turíně potom Nedvěd a spol. přistáli až za rozbřesku.

A že vůbec do Amsterdamu mohl Juventus cestovat? To je také díky Nedvědovi. V kvalifikaci o Ligu mistrů se italskému klubu nepovedl úvodní zápas s Djurgaardenem (2:2). Nedvěd nastoupil až v odvetě ve Švédsku, dal gól a Juventus vyhrál 4:1.

Pavel Nedvěd z Juventusu oslavuje gól do sítě Ajaxu v utkání Ligy mistrů.