Ole Gunnar Solskjaer, trenér fotbalistů Manchesteru United, oslavuje vítězství...

Ole Gunnar Solskjaer, trenér fotbalistů Manchesteru United, oslavuje vítězství nad Atalantou Bergamo se střelcem rozhodujícího gólu Cristianem Ronaldem. | foto: AP

Ronaldo kritizovaný i klíčový. Kouč ho hájí: Podívejte se na duel s Atalantou

• 8
V osmi utkáních dal šest gólů, přesto Cristiano Ronaldo čelí kritice. Prý nedostatečně napadá, nehodí se do systému, málo maká pro tým „Jestli ho někdo chce popotahovat za přístup nebo pracovitost, ať se podívá na zápas s Atalantou. Sledujte, kolik toho naběhal,“ namítá trenér Ole Gunnar Solskjaer, trenér fotbalistů Manchesteru United.

Jeho svěřenci měli ve středu večer namále.

Doma prohrávali 0:2 a při odchodu do kabin na poločasovou přestávku je zaplněný stadion Old Trafford vypískal.

Další obrat Manchesteru United, gólový závěr Bayernu. Chelsea vyhrála hladce

United ale vzápětí předvedli jeden z kultovních obratů. A rozhodující třetí branku vstřelil do sítě Atalanty Bergamo v 81. minutě právě Ronaldo.

„Jo! My jsme Manchester United a nikdy se nevzdáváme,“ slavil vítězství Ronaldo na sociálních sítích. „Tohle je Old Trafford, Divadlo snů!“

Slovutná scéna přinesla do světa fotbalu další drama, tentokrát s CR7 v hlavní roli. S kým také jiným, že?

Ronaldo, který dal vítězný gól i v závěru předchozího domácího duelu LM s Villarrealem (2:1), si po letním návratu do Manchesteru polepšil na šest soutěžních branek. Zatím třikrát skóroval v Champions League a se 137 zásahy si upevnil pozici jejího historicky nejlepšího střelce.

Jenže v Manchesteru není jenom veselo.

United třeba senzačně nezvládli úvod Ligy mistrů s Young Boys v Bernu (1:2) nebo poslední tři zápasy domácí soutěže (dvě prohry, jedna remíza). Celkově před duelem s Atalantou vyhráli pouhá dvě utkání ze sedmi.

Zvlášť po minulé porážce 2:4 v Leicesteru (nejen) Ronalda v Anglii kritizovali. S Brunem Fernandesem podle televizních expertů v čele s Gary Nevillem nedbali na napadání a umožnili tak soupeři upevnit si převahu. „Nedělali vůbec nic,“ rýpl si bývalý kapitán United.

Tentokrát by snad nemohl nic namítnout.

„Cristiano na konci pomáhal v našem pokutovém území, sprintoval, dělal vše, co by střední útočník dělat měl. A střílet góly umí ze všeho nejvíc,“ hájil svou hvězdu trenér Solskjaer.

„Je skvělý před brankou soupeře. Nemám k jeho výkonu výhrady. Chtěli jsme po něm víc náběhů, sbíhání pro míče do hloubky, častější napadání, protože jsme hráli doma. A jsem spokojený,“ pokračoval.

Cristiano Ronaldo dává třetí branku Manchesteru United v zápase s Atalantou Bergamo.

Norský kouč, který se rovněž ocitl pod palbou z médií nejen kvůli zmíněné prohře v Leicesteru, také vyzdvihl reakci svého týmu na poločasový stav 0:2.

„Myslím, že jsme hráli dobře i v prvním poločase. Ze dvou šancí jsme dostali dva góly, ale nepřestali jsme věřit. Udělali jsme pár chyb, ale stále pokračovali v naší hře,“ poznamenal.

„Proto jsem o přestávce řekl: ‚Postarejte se o to, ať příští branku vstřelíme my. Pokud se vám to povede, vyhrajeme.‘ Bylo to o využití šancí a pozornější defenzivě,“ dodal.

Obojí se United povedlo a i proto vedou zamotanou skupinu F s šesti body. O dva méně mají Villarreal a Bergamo, poslední Young Boys Bern jsou na třech.