Cristiano Ronaldu a Keylor Navas se radují z postupu do finále Ligy mistrů.

Cristiano Ronaldu a Keylor Navas se radují z postupu do finále Ligy mistrů. | foto: AP

Real - Bayern 2:2, bitvu o finále Ligy mistrů domácí zvládli se štěstím

• 427
Velký tlak Bayernu Mnichov, šance, šestiminutové nastavení. Real Madrid však kritické chvíle ustál a je znovu ve finále fotbalové Ligy mistrů. Semifinálová odveta v Madridu skončila 2:2, statečně bojujícímu Bayernu chyběl k postupu jediný gól.

Real Madrid má šanci na třetí triumf za sebou a třináctý celkově. Jeho soupeř vzejde ze středečního souboje mezi AS Řím a Liverpoolem, který před týdnem v Anglii vyhrál 5:2.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Bayern sice úvodní utkání prohrál 1:2, ale v odvetě rozhodně nebyl bez šance. Ale otevřený stav pokazili v úvodu druhého poločasu záložník Tolisso s brankářem Ulreichem.

Tolisso s míčem u nohy v blízkosti vlastního pokutového území mohl udělat cokoli, jen ne dát malou domů. Zvolil špatnou variantu, kterou však gólman mohl vyřešit, ale totálně zazmatkoval, přihrávku minul a Benzema dal snadný gól do prázdné brány.

Svým druhým zásahem v utkání otočil skóre na 2:1, Bayern v tu chvíli k postupu potřeboval dát dva góly. Složitý úkol, ale vzhledem k výkonu Bayernu ne neřešitelný. Zvlášť když po hodině hry James Rodriguéz vyrovnal. Stačil jeden gól... Navzdory mnoha šancím však už nepadl.

Real nebyl v dvojutkání lepším týmem. Spíš naopak. Bayern soupeře přehrál doma i venku, ale ta jeho produktivita...

V obou utkáních dal první gól, v odvetě už po dvou minutách, kdy se trefil Kimmich, střelec z prvního utkání. Využil neobratnéno zákroku Ramose, který se snažil centr odvrátit frajersky patičkou.

Ale Real znovu skóre otočil. Díky Benzemovi, v 11. minutě se odpoutal od Alaby a hlavičkoval po parádním pasu Marcela. Druhý gól byl kuriózní.

Bayern se však nevzdal, napadal, presoval, vyhrával souboje a vytvářel si šance. Některé pochytal Navas, jindy hosté netrefili bránu, nebo jejich střelu zblokovali obránce. A také mu nepřál turecký sudí Cakir, který mohl a i měl odpískat penalty za ruku Marcela a faul Ramose na Lewandowského.

Real byl nejistý v defenzívě, chybující ve středu pole a znovu mu nepomohl Ronaldo. Autor patnácti gólů v letošním ročníku vyšel naprázdno už v Mnichově. Ani v úterý večer příliš vidět nebyl. A i on mohl za to, že se Real až do posledních vteřin o postup třásl. V 50. minutě selhal v obrovské šanci, když centr z levé strany nikým neatakován napálil z pěti metrů vysoko nad.

Real Madrid CF - Bayern Mnichov 2:2 (1:1)

Branky: 11. Benzema, 46. Benzema - 3. Kimmich, 63. James Rodríguez. Rozhodčí: Çakır – Duran, Ongun. ŽK:62. Modrić, 65. L. Vázquez, 88. Varane, 89. Casemiro. Diváci: 77459.

Real Madrid CF Navas – L. Vázquez, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Kovačić (73. Casemiro), Kroos – Asensio (88. Nacho Fernández) – Benzema (72. Bale), Ronaldo.

Bayern Mnichov Ulreich – Kimmich, Hummels, Süle, Alaba – Tolisso (74. Wagner), Th. Alcântara – T. Müller (C), James Rodríguez (84. Javi Martínez), Ribéry – Lewandowski.