Barcelona díky Suárezovi zdolala Inter, Liverpool potřeboval čtyři góly

• 12
Fotbalisté Barcelony ve svém druhém vystoupení v letošní sezoně Champions League brzy prohrávali, ale po přestávce zápas s Interem Milán díky dvěma gólům Suáreze otočili. Ve skupině F mají s Dortmundem, který vyhrál na Slavii, čtyři body. Obhájce trofeje Liverpool proti Salcburku ztratil třígólový náskok, ale vyhrál 4:3.

Inter bez zraněného útočníka Romela Lukaka začal na stadionu Camp Nou výborně a už ve třetí minutě otevřel skóre. Po standardní situaci se dostal míč na rozběhnutého Lautara Martíneze, který křížnou střelou propálil brankáře Marca-Andrého ter Stegena.

Barcelona s uzdraveným kapitánem Lionelem Messim ve zbytku poločasu neúspěšně dobývala obranný val hostů. Ti hrozili z nebezpečných brejků, po jednom z nich Martínezovu hlavičku zlikvidoval Ter Stegen.

Domácí se trápili i na začátku druhého dějství, ale v 58. minutě vyrovnali. Střídající Arturo Vidal vyzval Luise Suáreze a uruguayský kanonýr se z voleje trefil přesně k tyči. V závěru pak Interu došly síly a lídři italské ligy neudrželi ani remízu. Messi si pohrál s několika obránci a předložil míč Suárezovi, jenž v 84. minutě podruhé překonal gólmana Samira Handanoviče.

Barcelona doma prodloužila vítěznou sérii na 14 soutěžních zápasů. Inter v Lize mistrů nevyhrál pošesté za sebou a má jediný bod za remízu 1:1 se Slavií. Na jejím stadionu se za tři týdny představí Barcelona.

Obhájce trofeje Liverpool doma se Salcburkem ztratil tříbrankové vedení, přesto nakonec rakouského outsidera udolal 4:3 a ve skupině E částečně odčinil úvodní porážku 0:2 v Neapoli.

Domácí na Anfieldu nakročili k vítězství už po úvodních 36 minutách, kdy se prosadili bývalý hráč Salcburku Sadio Mané, Andrew Robertson a Muhammad Salah. Jenže hosté ztrátu překvapivě smazali. Do přestávky snížil Hwang Hi-čchan a mezi 56. a 60. minutou se prosadili Takumi Minamino a Erling Haaland, který debutoval v LM hattrickem proti Genku. V 69. minutě však lídra anglické ligy zachránil vítěznou brankou Salah.

Neapol remizovala 0:0 na stadionu Genku a nepotvrdila domácí triumf nad Liverpoolem. Belgický tým s bývalým plzeňským záložníkem Patrikem Hrošovským po debaklu 2:6 od Salcburku poprvé v novém ročníku soutěže bodoval.

Tabulky skupin Ligy mistrů

Ajax Amsterdam vyhrál ve Valencii 3:0 a s šesti body vede skupinu H. V první půli se o góly postarali Hakím Zijach a Quincy Promes, po změně stran zvýšil Donny van de Beek. Chelsea zvítězila v Lille 2:1 a poprvé v sezoně LM bodovala. Na branku hostujícího Tammyho Abrahama v prvním poločase odpověděl Victor Osimhen. V 78. minutě utkání rozhodl Willian.

Lipsko bez zraněného českého útočníka Patrika Schicka ve skupině G doma podlehlo Lyonu 0:2 a nenavázalo na úvodní výhru nad Benficou. Lisabonský tým v Petrohradě podlehl Zenitu 1:3 a zůstává bez bodu.

Neapol nenavázala na úvodní domácí výhru 2:0 nad obhájcem trofeje Liverpoolem. Belgický tým s bývalým plzeňským záložníkem Patrikem Hrošovským po debaklu 2:6 od Salcburku poprvé v soutěži bodoval.

Neapol byla v prvním poločase několikrát blízko gólu. V 16. minutě střelu Josého Callejóna brankář Gaëtan Coucke vytáhnul na tyč a dorážející Arkadiusz Milik nejprve trefil obránce a poté břevno. Polský útočník později hlavičkoval opět do horní tyče, Hrošovský zase na brankové čáře zastavil ránu Kalidoua Koulibalyho.

Italský favorit se neprosadil ani po změně stran, kdy velkou šanci neproměnil Callejón, a nezvítězil v osmém venkovním utkání Ligy mistrů po sobě.

Skupina E

KRC Genk - SSC Neapol 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (všichni ROU). ŽK:50. Ito - 65. Milik, 78. Ruiz.

KRC Genk Coucke – Maehle, Cuesta, Lucumi, Uronen – S. Berge, Hagi (90+2. Heynen), Hrošovský – Bongonda (89. Paintsil), Samatta (C), Ito.

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (33. Malcuit) – Allan, Ruiz, Elmas (58. D. Mertens) – Callejón (C), Milik (72. F. Llorente), Lozano.

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - FC Red Bull Salzburg 4:3 (3:1)

Branky: 9. Mané, 25. Robertson, 36. M. Salah, 69. M. Salah - 39. Hwang Hi-čchan, 56. Minamino, 60. Häland. Rozhodčí: Andreas Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (SWE). ŽK:87. Fabinho.

Liverpool FC Adrián – Robertson, V. van Dijk, Joe Gomez, Alexander-Arnold – Wijnaldum (64. Origi), Fabinho, J. Henderson (C) (62. Milner) – Mané, Firmino, M. Salah (90+1. Keïta).

FC Red Bull Salzburg Stankovic – Kristensen, Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Szoboszlai (71. Okugawa), Junuzović (78. Ashimeru), Mwepu, Minamino – Hwang Hi-čchan, Daka (56. Häland).

Skupina F

FC Barcelona - Inter Milán 2:1 (0:1)

Branky: 58. L. Suárez, 84. L. Suárez - 3. Lautaro Martínez. Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovinsko). ŽK:9. Griezmann, 22. Piqué, 52. Roberto, 76. Arturo Vidal - 6. Barella, 77. Alexis Sánchez, 82. Sarri (trenér). Diváci: 86141.

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, N. Semedo – F. de Jong, Busquets (53. Arturo Vidal), Arthur – Messi (C), L. Suárez, Griezmann (66. O. Dembèlé).

Inter Milán Handanovič (C) – Godín, de Vrij, Škriniar – Candreva (71. D'Ambrosio), Barella, Brozović, Sensi (79. Politano), Asamoah – Lautaro Martínez, Alexis Sánchez (66. Gagliardini).

Skupina G

FK Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon 3:1 (1:0)

Branky: 22. Dzjuba, 70. Rúben Dias, 78. Azmún - 85. de Tomás. Rozhodčí: del Cerro Grande – Yuste, Alonso (vš. Španělsko). ŽK:44. Rakyckyj. Diváci: 51 683.

FK Zenit Petrohrad Luňov – Smolnikov (63. Osorio), Ivanović (C), Rakyckyj, Santos – Driussi, Barrios, Ozdojev, Šatov (68. V. Karavajev) – Azmún (81. Jerochin), Dzjuba.

Benfica Lisabon Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi (60. Vinícius), Gabriel, Taarabt, R. Silva – Fejsa (60. Caio) – Seferović (80. de Tomás).

RB Lipsko - Olympique Lyon 0:2 (0:1)

Branky: 11. Depay, 65. Terrier. Rozhodčí: Lahoz – Devís, Del Palomar (vš. ESP). ŽK:53. Haidara, 54. Upamecano, 55. Orban, 57. trenér Nagelsmann - 57. trenér Sylvinho.

RB Lipsko Gulácsi – Orban (C), Upamecano (66. Nkunku), Konaté (23. Mukiele) – Halstenberg, Sabitzer, Laimer, Haidara (58. Forsberg), Klostermann – Werner, Y. Poulsen.

Olympique Lyon A. Lopes – Dubois (C), Marcelo, J. Andersen, Marçal, Y. Koné – Mendes, Tousart, Aouar (87. Jean Lucas) – Terrier (69. B. Traoré), Depay (80. M. Dembélé).

Skupina H

Lille OSC - Chelsea FC 1:2 (1:1)

Branky: 33. Osimhen - 22. T. Abraham, 78. Willian. Rozhodčí: Alexej Kulbakov – Dmitrij Žuk, Oleg Maslyjanko (všichni BLR). ŽK:44. Ikoné - 35. James.

Lille OSC Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – Soumaré, André (69. Sanches) – Ikoné (62. Yazıcı), Araújo (75. Xeka), Bamba – Osimhen.

Chelsea FC Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Tomori, K. Zouma, M. Alonso – James (67. Hudson-Odoi), Jorginho, Kanté – Willian (85. Pedro), Mount (87. Kovačić) – T. Abraham.

Valencia CF - AFC Ajax 0:3 (0:2)

Branky: 8. Zijach, 34. Promes, 67. van de Beek. Rozhodčí: Orsato – Giallatini, Preti (vš. ITA). ŽK:45+1. J. Costa, 72. Lee Kang-in, 76. Garay - 12. Veltman, 27. Tagliafico, 60. Lisandro Martínez, 62. Onana, 81. Promes, 82. Blind.

Valencia CF Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, J. Costa – Torres (76. Čeryšev), Parejo, Coquelin (70. T. Correia), Guedes – Rodrigo, Gómez (57. Lee Kang-in).

AFC Ajax Onana – Dest, Veltman, Blind, Tagliafico – E. Álvarez, van de Beek (88. S. de Jong), Lisandro Martínez – Zijach (85. Huntelaar), Tadić, Promes (81. Neres).