Liberec - Grasshoppers Curych: Zápotočný, Parks

Liberec - Grasshoppers Curych: Zápotočný, Parks - Liberečtí fotbalisté Zápotočný (vlevo) s Parksem oslavují druhý gól v síti Grasshoppers. | foto: Bořivoj Černý, MF DNES

Liberec zářil, Boleslav a Sparta mají po bodu

• 55
Praha - Jednu výhru a dvě remízy vybojovala česká mužstva v třetí hrací den základních skupin Poháru UEFA. Liberečtí fotbalisté doma deklasovali Grasshoppers Curych 4:1, po bodu mají Sparta proti Ajaxu Amsterdam (0:0) a Mladá Boleslav na hřišti Rapidu Bukurešť (1:1). Pro oba týmy jsou i remízy vůbec prvními bodovými zisky v základních skupinách.

Liberečtí fotbalisté šli za svým prvním vítězstvím ve skupině od prvních okamžiků a už v šesté minutě dal úvodní branku Blažek. Fotbalisté Grasshoppers sice zareagovali bleskovým vyrovnáním, ale český mistr se nenechal znervóznit. Zápotočný ve 21. minutě poslal svůj tým znovu do vedení a další dvě branky přišly ve druhém poločase.

Sparta hrála s Ajaxem Amsterdam už od 39. minuty v početní převaze, ale nedokázala této výhody využít a s nizozemským soupeřem se rozešla smírně po bezbrankové remíze.

V Bukurešti se hrál zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním měla spoustu velkých šancí Mladá Boleslav, ale proměnila jen jedinou. Po přestávce přišel velký obrat, ale také domácí Rapid dokázal z velkého tlaku skórovat jen jednou.

LIBEREC - GRASSHOPPERS 4:1 (2:1)