VEDEME! Liberecký gólman Přemysl Kovář se raduje z trefy spoluhráče Rabušice

VEDEME! Liberecký gólman Přemysl Kovář se raduje z trefy spoluhráče Rabušice proti Seville. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Byl jsem schovaný a hodně nervózní, přiznal smutný hrdina Kovář

• 15
Liberecký brankář Přemysl Kovář byl smutným hrdinou pohárové bitvy se Sevillou. V 78. minutě sice zabránil jistému gólu, ale za zákrok na unikajícího Baccu byl vyloučen a Liberec v oslabení přišel o výhru. "Teď jsme všichni smutní, k výhře chyběl jen kousek. Postupem času ale pochopíme, že je to cenný bod a budeme ho brát," řekl Kovář.

Je remíza velkým zklamáním?
Před zápasem jsme si říkali, že bod by byl skvělý. V utkání jsme ale dlouho drželi vedení 1:0, oni si žádnou větší šanci nevypracovali, hrozili jen po centrech. Škoda, že Šural nedal ve druhé půli druhý gól. Jenže pak jsme udělali chybu při standardce a dostal jsem červenou kartu.

Byla oprávněná?
Byla, trefil jsem ho.

Bylo dobré rozhodnutí vystartovat proti hráči?
Nevím, co se stalo, jestli jsem tam byl pozdě. Potom jsem si vyčítal, jestli jsem neměl dopředu utíkat hned, nebo naopak zůstat na čáře. Ale on byl rozběhlý a asi by dával do prázdné branky. Nechtěl jsem ho faulovat ve vápně. Gól z toho sice nebyl, ale pak jsme stejně inkasovali.

Odkud jste pak zbytek zápasu sledoval?
Byl jsem schovaný za střídačkami a prožíval velkou nervozitu. Všechny nás mrzí, že jsme to nedotáhli do konce, to by bylo fantastické.

Věřil jste, že střídající brankář Hroššo udrží nulu?
To víte, že jo. Je ale strašně těžké naskočit do hry v takovémhle zápase. On velice dlouho nechytal, ale na tréninku dokazuje svoje kvality. Mrzí mě to i za něj, že nakonec dostal gól.

Je získaný bod krokem k postupu do jarních bojů?
Už jsme tam jednou nohou byli, ale bohužel jsme to nezvládli. Teď se to musíme poprat. Věřím, že si to v Seville užijeme a s Freiburgem si to pak rozdáme o všechno.

Pojedete si do Sevilly pro výhru?
Tak se to říct nedá. Viděli jsme, že jsou výborní na balonu. Pokud si všichni budeme plnit obranné povinnosti, možnost vyhrát by určitě byla, ale nechtěl bych o tom polemizovat. Spíš se opravdu rozhodne až doma s Freiburgem.

Kapitán Kováč při zápase hodně peskoval hráče, nebyl tím až nesnesitelný?
V prvním poločase jsem mu říkal, ať se uklidní. On pak ale přijde do kabiny a pomalu se za to omlouvá. My potřebujeme takového lídra, který to bude dirigovat, aby byli všichni na špičkách.

Ve šlágru ligy vás v pondělí čeká doma Sparta, která ještě ani jednou neprohrála. Věříte, že budete první, kdo ji porazí?
Věřili jsme, že obereme o body Sevillu, a to se nám podařilo, tak budu věřit, že se to povede i v pondělí. Dneska nám k výhře kousek chyběl, tak to snad se Spartou dotáhneme do konce.