Radost fotbalistů Rennes v utkání Evropské ligy v Jablonci.

Radost fotbalistů Rennes v utkání Evropské ligy v Jablonci. | foto: Reuters

Jablonec - Rennes 0:1, domácí vychytal Koubek, rozhodl Grenier

• 43
Jablonečtí fotbalisté ani ve svém pátém vystoupení v základní skupině Evropské ligy nevyhráli. Doma proti Rennes bavili útočným fotbalem, vytvářeli si šance, ale českého brankáře Tomáše Koubka nepřekonali. Proto prohráli 0:1 a ve skupině K skončí poslední.

Domácí už před zápasem věděli, že nemají už ani teoretickou naději na postup. Sebralo ji podvečerní vítězství Dynama Kyjev v Astaně. Věděli, že při své premiérové účasti v hlavní fázi evropských pohárů po podzimu skončí.

Šlo jim aspoň o první výhru, o čest, o body do klubového i národního koeficientu. Postoupit už nemohli.

Přesto měli chuť, touhu i odhodlání. Nechyběla jim rychlost, šikovnost, důraz, vyhrávali souboje.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Od prvních minut útočili, francouzského soupeře jasně přehrávali, vytvářeli si šance, ale gól nebyli schopní dát.

Koncovka byla jejich nejslabší stránkou. Čerstvý reprezentant Doležal byl sám malém vápně, centr přímo na hlavu, kterou však míč špatně trefil. Jindy zblízka napálil břevno. Lischkovu hlavičku po rohu reflexivně vyrazil Koubek, český brankář Rennes.

Podobný scénář pokračoval i ve druhém poločase. Jablonečtí dobývali, Koubek měl zákrok za zákrokem. Ne, nic tam nespadlo a český brankář ve francouzských službách slavil svou první výhru v Jablonci. S Hradcem, Spartou ani s Libercem, během svých předchozích angažmá, tam nikdy za tři body neuspěl.

Rennes vítězství trefil Grenier krátce po půli krásnou střelou, dostal zpětnou přihrávku od Sarra a ze 17 metrů poslal míč do horního rohu, kam Hrubý nedoskočil. Pálil přesně tak, jak chtěl.

Rennes se díky triumfu v Jablonci přiblížil Astaně na dva body. Za dva týdny si to s klubem z Kazachstánu rozdá v přímém souboji o druhou příčku. Pokud vyhraje, doprovodí do jarní vyřazovací části Evropské ligy Dynamo Kyjev, už jistého vítěze skupiny K.

Hosté za to vděčí zlepšení, ve druhé půli v Jablonci se zvedli, do té doby směrem dopředu nepředvedli vůbec nic, v defenzívě byli zranitelní. Ale vyhráli.

Už první vzájemný duel  v Rennes  směřoval k remíze, ale v nastavení po rohovém kopu zbytečně fauloval Holeš a francouzský tým díky gólu z penalty zvítězil.

V ostatních zápasech se Jablonec při své premiérové účasti soupeřům vyrovnal, doma proti Dynamu Kyjev a Astaně remizoval, byť měl na vítězství. Naposled v Astaně smolně prohrál gólem ze závěru zápasu podobně jako v Rennes.