Gólmana Čecha mrzí především druhý gól

• 54
Barcelona - Petr Čech dostal dva góly. Co chytá v Chelsea, stalo se mu to teprve počtvrté v jednom zápase. A teprve potřetí s týmem prohrál. Porážka 1:2 v Barceloně v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů však anglický klub zatím bolí nejvíc. "Mrzí nás, že jsme neudrželi remízu. Gól na dva jedna byl úplně zbytečný," řekl Čech.

Dvaadvacetiletý český brankář stál na Nou Campu proti prvotřídním světovým hvězdám: Ronaldinho, Eto´o či Deco ho však dlouho ničím překvapit nedokázali.

Až mexický náhradník Maxmilián Lopéz mu dal gól. Stalo se to v 67. minutě, to už Chelsea hrála v deseti bez vyloučeného Drogby.

"Tahle červená karta rozhodla. Proti tak kombinačně a technicky vyspělému soupeři jako Barcelona je, navíc na jejím obrovském hřišti, je velmi těžké všechno ubránit," řekl Čech pro své oficiální internetové stránky.

Drogba byl vyloučen po dvou žlutých. Obě dostal za fauly, přičemž ta druhá po souboji s domácím gólmanem Valdézem byla přísná.

Základní skupina: Porto - Chelsea 2:1 Osmifinále: Barcelona - Chelsea 2:1

V té době Chelsea vedla, byť se v podstatě pořád bránila platonickému tlaku Barcelony a její gól padl po ojedinělém vydařeném protiútoku.

"Hráli jsme dobře takticky. V první půli jsme je v podstatě k ničemu nepustili. Škoda, že přišlo to vyloučení," zdůraznil Čech.

V deseti Chelsea už jen s vypětím všech sil odvracela nájezdy domácích. A dvě akce už zastavit nedokázala. Navíc Čech ještě několik jedovatých střel pochytal.

"Hlavně druhému gólu jsme mohli zabránit," dodal Čech.