V Paříži se nedohrál zápas Ligy mistrů kvůli rasismu, Basaksehir odešel ze hřiště

• 688
Fotbalisté Basaksehiru opustili demonstrativně hřiště v utkání Ligy mistrů proti Paris St. Germain. Údajně kvůli rasismu ze strany čtvrtého rozhodčího. Utkání bylo přerušeno po patnácti minutách za stavu 0:0 a dohraje se s jinými sudími ve středu.

Asistent trenéra Basaksehiru Pierre Webó od hlavního rumunského rozhodčího Ovidia Hategana dostal červenou kartu. Podle lavičky hostů poté náhradní sudí Sebastian Coltesco označil bývalého kamerunského reprezentanta jako „negro“.

Zhruba po 15. minutě se přestalo hrát a s rozhodčími začal vehementně diskutovat především náhradník istanbulského mužstva Demba Ba, který je rovněž tmavé pleti.

„Když mluvíte o bílém, řeknete jen ten chlap. Ale jeho jste označil za toho černého chlapa. Proč?“ dalo se odezřít z ruchových mikrofonů, co Ba vysvětloval, že se mu nelíbilo.

Hosté následně na protest hromadně odešli do šatny a hráči PSG je následovali.

Prezident Basaksehiru prohlásil, že turecký celek se nevrátí na hřiště, pokud bude v zápase pokračovat rozhodčí obviněný z rasismu. UEFA sice oznámila, že incident řeší a po dohodě s oběma kluby bude zápas dnes dohrán s jiným čtvrtým sudím, nakonec však byl odložen na středu s výkopem v 18:55.

Paris St. Germain si bez ohledu na výsledek utkání s Basaksehirem zajistil postup do osmifinále, protože Lipsko doma zdolalo Manchester United 3:2. Francouzští šampioni mají v tabulce stejně jako „Rudí ďáblové“ devět bodů, ale lepší vzájemné duely. Pokud PSG ve středu zvítězí, kvalifikuje se mezi nejlepší šestnáctku LM z prvního místa skupiny.