ROZHODNUTO. Obránce Vojvodiny Igor Djurič si dává v zápase s Plzní vlastní gól,...

ROZHODNUTO. Obránce Vojvodiny Igor Djurič si dává v zápase s Plzní vlastní gól, čímž domácím téměř znemožnil zabojovat o postup do základní skupiny Evropské ligy. | foto: ČTK

Vojvodina - Plzeň 0:2, mistr v Srbsku nezaváhal a slaví postup

• 92
Za pohodovým postupem do Evropské ligy dokráčeli fotbalisté Viktorie Plzeň. Po domácím vítězství 3:0 vyhráli odvetu na hřišti Vojvodiny Novi Sad 2:0 a mohou se těšit na páteční los. Český fotbal bude mít v osudí tři týmy, vedle Plzně i Spartu a Liberec.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Na snadnou cestu do hlavní soutěže nasměrovali Plzeň sami domácí fotbalisté vlastním gólem. Limberského centr si v 19. minutě srazil do sítě obránce Djurič a český mistr v tu chvíli věděl, že ani čtyři inkasované góly mu postup nevezmou.

Chvíli předtím nastřelil domácí Ivanič tyč, a také po inkasovaném gólu se Srbové dál snažili hrát útočně. Plzeň však bez větších problémů úsilí soupeře otupila.

Po přestávce mohl po hezké akci Petržely s Limberským zvýšit Kopic, ale gólman jeho přesně mířenou hlavičku pod břevnem vyrazil. Pojistku přidal až v 60. minutě Ďuriš, který lehkou dorážkou usměrnil do sítě Kopicovu přihrávku.