Tomáš Souček (West Ham) hlavičkuje přes Djibrila Sowa z Frankfurtu.

Tomáš Souček (West Ham) hlavičkuje přes Djibrila Sowa z Frankfurtu. | foto: AP

West Ham doma podlehl Frankfurtu, Lipsko se finále Evropské ligy přiblížilo

• 14
Fotbalisté West Hamu s reprezentačním záložníkem Tomášem Součkem v sestavě prohráli úvodní semifinále Evropské ligy doma 1:2 s Frankfurtem. Další Češi v londýnském týmu Vladimír Coufal a Alex Král zůstali celý zápas na lavičce. Také druhý souboj německého a ostrovního fotbalu mezi Lipskem a glasgowskými Rangers skončil triumfem bundesligového celku, který na svém hřišti vyhrál 1:0. Odvety jsou na programu za týden.

Londýnský West Ham se v evropských pohárech dostal mezi nejlepší čtyřku po 46 letech. V posledním semifinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů vyřadil právě Eintracht Frankfurt.

Letošní dvojzápas se stejným soupeřem pro něj ale nezačal dobře. Knauff si zaběhl na zadní tyč na Borrého centr a i kvůli zaváhání bránícího Fornalse poslal svůj tým už po 49 vteřinách hry do vedení.

Po čtvrthodině vyslal Souček kolmicí do úniku Bowena, anglický útočník ale zakončil jen do tyče. Domácí se tak prosadili až v 21. minutě po standardní situaci, Zoumovu zpětnou hlavičku před bránu zužitkoval Antonio a ukončil desetizápasové čekání na gól.

Eintracht ve čtvrtfinálové odvetě potvrdil postup překvapivým triumfem na hřišti Barcelony a venkovní zápas nakonec zvládl vítězně i tentokrát. V 54. minutě brankář Areola vychytal ve vyložené šanci Sowa, na Kamadovu dorážku už ale dosáhnout nemohl. Výsledek už se nezměnil, protože Bin Rahma a na druhé straně Kamada trefili jen tyč a výstavní Bowenovy nůžky v nastaveném čase rovněž skončily pouze na břevně.

Utkání Lipsko - Rangers příliš šancí nenabídlo, v prvním poločase dokonce ani jeden tým netrefil prostor brány. Po změně stran favorizovaní domácí začali být směrem dopředu nebezpeční, ve dvou slibných příležitostech ale neuspěl nejlepší střelec týmu Nkunku.

Rozhodnutí přinesla až 85. minuta a Angeliňova parádní trefa z voleje. Lipsko po předchozích dvou remízách poprvé ve vyřazovací fázi doma vyhrálo.

West Ham United - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)

Branky: 21. Antonio - 1. Knauff, 54. Kamada. ŽK:79. Sow, 81. Hinteregger.

West Ham United Aréola – Johnson, Dawson, Zouma, Cresswell – T. Souček (C), Rice, Fornals – Bowen, Antonio, Lanzini (66. Binrahma).

Eintracht Frankfurt Trapp – Tuta, Hinteregger, Touré – Knauff, Sow, Rode (C), Kostić – Lindström (62. Hauge), Kamada – Borré (90+3. Ache).

Přejít na on-line reportáž

RB Lipsko - Rangers FC 1:0 (0:0)

Branky: 86. Angeliño. Rozhodčí: B. Bastien – H. Zakrani, A. Berthomieu – C. Turpin (všichni FRA).. ŽK:90+2. Goldson, 90+3. Tavernier.

RB Lipsko Gulácsi (C) – Gvardiol, Henrichs (89. Mukiele), Halstenberg – Laimer, Adams, Klostermann, Angeliño – Olmo (71. An. Silva), Nkunku (89. Poulsen), Szoboszlai (71. Forsberg).

Rangers FC A. McGregor – Tavernier (C), Goldson, Bassey, Barišić – Jack (83. Sands), Lundstram – Aribo (83. Arfield), G. Kamara, Kent – Wright (69. Sakala).