Nabil Dirar z Monaka (vlevo) ve vzdušném souboji s Lorisem Benitem z Young Boys...

Nabil Dirar z Monaka (vlevo) ve vzdušném souboji s Lorisem Benitem z Young Boys Bern v utkání 3. předkola Ligy mistrů. | foto: Peter Klaunzer, AP

Monako nakročilo k postupu, Fenerbahce hrálo s Šachtarem bez branek

• 9
Fotbalisté Fenerbahce v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů doma remizovali 0:0 se Šachtarem Doněck. Reprezentační obránce Michal Kadlec zůstal jen mezi náhradníky istanbulského mužstva. Young Boys se střídajícím Janem Lecjaksem si před odvetou hodně zkomplikovali situaci, protože na svém hřišti podlehli Monaku 1:3.

Šachtar sice už v šesté minutě podržel brankář Pjatov zneškodněním Naniho střely, ale v úvodní půlhodině měli víc šancí hosté. Alex Teixeira v dobré pozici minul vzdálenější tyč, Taisona pak vychytal gólman Fenerbahce Demirel. Až v 68. minutě se na hřiště dostala letní posila z Manchesteru United Van Persie, ale ani nizozemský kanonýr ofenzivu tureckého týmu nepozvedl.

Lecjaks naskočil do hry v 52. minutě a ve druhé půli se v Bernu také událo vše podstatné. Krátce před příchodem českého beka trefil Japonec Kubo tyč branky hostů. Švýcarský tým pak soupeře sevřel, jenže hlavou neuspěl útočník Hoarau a gólem neskončil ani průnik Sulejmaniho a dorážka Kuba.

Young Boys pak neproměněné šance mrzely, protože Monako bylo hodně efektivní. V 64. minutě otevřel skóre povedeným volejem obránce Kurzawa a za osm minut zvýšil střídající Carrillo hlavou po standardní situaci. V 74. minutě sice zblízka snížil Nuzzolo, ale vzápětí vrátil hostům dvoubrankový náskok tvrdou ranou Pašalič.

Panathinaikos v Aténách i v početním oslabení otočil zápas s Bruggami a zvítězil 2:1. Dánskému mistrovi Midtjyllandu se postup do play off Ligy mistrů vzdálil, když doma podlehl APOELu Nikósie 1:2. BATE Borisov na stadionu maďarského Videotonu přišel v 89. minutě o výhru a remizoval 1:1, albánský šampion Skënderbeu Korcë si z hřiště moldavského mistra Milsami Orhei veze velmi slibný výsledek 2:0.

3. předkolo Ligy mistrů, úvodní zápasy

Mistrovská část

Midtjylland - APOEL Nikósie 1:2 (0:2)
Branky: 88. Poulsen - 30. a 33. De Vincenti.

Milsami Orhei (Mold.) - Skënderbeu Korcë (Alb.) 0:2 (0:0)
Branky: 50. a 73. z pen. Salihi.

Videoton Székesfehérvár - BATE Borisov 1:1 (0:0)
Branky: 89. Paulo Vinícius - 56. Milunovič

Dinamo Záhřeb - Molde 1:1 (1:1)
Branky: 18. Henríquez - 21. Kamara. ČK: 65. Machado (Záhřeb).

Maccabi Tel Aviv - Plzeň 1:2

Nemistrovská část

Panathinaikos Atény - Club Bruggy 2:1 (1:1)
Branky: 37. Berg, 65. Karelis z pen. - 10. Bolingoli-Mbombo. ČK: 44. Sánchez (Panathinaikos)

Fenerbahce Istanbul - Šachtar Doněck 0:0

Young Boys Bern - Monako 1:3 (0:0)
Branka: 74. Nuzzolo - 64. Kurzawa, 72. Carrillo, 75. Pašalič.

CSKA Moskva - Sparta 2:2