Slavia Praha zvládla i své druhé utkání v přípravě, když porazili švédské AIK Stockholm poměrem 2:0 a to díky gólům Oscara Dorleyho ze 67. minuty a Petra Ševčíka z 82. minuty. Slavia byla lepším týmem a vyhrála zaslouženě, druhá jedenáctka ovládla svůj poločas a do žádné šance svého švédského soupeře nepustila. To bude ode mě pro dnešek vše, doufám, že jste si komentář užili a těším se na další utkání, které pro vás budu komentovat. Na počtenou!

90+2

Konec zápasu.

90+1

Slavia dohrává zápas na polovině soupeře s míčem na svých kopačkách.

Sestava SK Slavia Praha
Náhradníci: Sirotník — Bořil, Dorley, Dumitrescu, Jurásek, Lacko, Ogbu, Ogungbayi, Ševčík, Tecl, Tijani, Tomič, van Buren
Trenér: Jindřich Trpišovský

Sestava AIK Stockholm
Náhradníci: Janoševič — Ali, Ayari, Beširović, Bonde, Dabo, Durmaz, Elbouzedi, Faqa, Kusi Asare, Magashy, Modesto, Papagiannopoulos
Trenér: Henning Berg

89

Slavia se dostala dopředu a Bořil vypálil skvělou ránu z voleje, brankář AIK si se střelou však poradil.

87

AIK se postupným útokem dostalo dopředu, míč však rychle ztratili a do hry bude míč uvádět Jurásek.

85

AIK zahrálo rohový kop, který našel hlavu jednoho z jejich hráčů, jeho pokus však skončil nad brankou.

84

Tentokrát se však do dobré šance dostalo i AIK, když z rohu šestnáctky vystřelil jeden ze záložníků švédského týmu, jeho pokus však zneškodnil Sirotník.

82

Slavia právě vstřelila branku!
Autorem branky je ŠEVČÍK. Ogungbayi obkličkoval 2 hráče AIK, předal míč Ševčíkovi na hranici pokutového území a ten poslal utaženou ránu do šibenice.

79

Stále Slavia drží míč na kopačkách, ale ne a ne se dostat do šance.

77

Z rohového kopu bohužel pro pražský celek nic nebylo, ale Slávisté zůstávají u míče.

76
Důležité

Po křídle pronikl Ogungbayi a našel pod sebou van Burena, ten ale trefil jen gólmana, který vyrazil míč na roh.

75

Jurásek však míč rychle vybojoval a Slavia se žene dopředu.

74

Tijani fauloval na polovině soupeře a AIK tak má další příležitost držet míč.

73

AIK drželo míč na své polovině, míč však ztratilo a ke slovu se opět dostává i Slavia.

70

Centr Modesta byl zblokovaný a AIK opět vhazuje.

70

AIK bude vhazovat na polovině Slavie.

67

Autorem branky je OSCAR DORLEY. Dumitrescu předložil míč na penaltě Dorleymu a ten uklidil míč do branky. Brankář si na míč šáhl, ale pouze ho srazil do branky.

66

Hra se poté dostala na druhou stranu, kde se k zakončení dostal i útočník AIK a Sirotník předvedl dobrý zákrok.

64

Hned z protiútoku se do zakončení dostala znovu Slavia, když Dumitrescu zpoza šestnáctky přestřelil.

64
Důležité

Sirotník teď neodhadl míč, který ho přeskočil, ale nakonec ho dokázal zachytit před brankovou čarou.

63

Z předchozího rohu nic nebylo a teď drží míč AIK na své polovině.

60
Střídání

Ke střídání se dostalo i AIK, které vyslalo 4 nové tváře na hřiště.

59

Ogbu odhlavičkoval míč na další roh. Tentokrát se bude kopat z druhé strany.

58

AIK se teď však dostalo dopředu a vybojovali rohový kop.

57

Aktuálně můžeme vidět spoustu nepřesností a ani jeden tým není schopen podržet míč déle na svých kopačkách.

54

Rohový kop se však nepovedl a hráči Stockholmu si budou moci chvíli užít míče na svých kopačkách.

53

Sešívaní si však brzy opět vybojovali míč a Stanislav Tecl prověřil brankáře AIK, který vyrazil míč na roh.

51
Důležité

K míči se opět dostala Slavia, a hned i k zakončení, když Mick van Buren trefil tyč branky švédského týmu.

50

Tijani se dostal k zakončení hlavou, když mu jeden ze spoluhráčů posadil na hlavu centr, Tijani však netrefil branku.

49

Slavia do druhé půle vstoupila aktivně a daří se jim držet se okolo pokutového území soupeře.

46
Střídání

Slavia o poločase vystřídala celý tým, do hry se dostala celá lavička až na Lacka a Juráska.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne cca v 18:01.

Skončil nám první poločas zápasu mezi Slavií Praha a AIK Stockholm. V prvním poločase jsme mohli vidět převahu Slavie, která byla více na míči a hlavně v první části poločasu byla mnohem lepším a aktivnějším týmem, ovšem velkou gólovou šanci si vypracovat nedokázali. Po první střele AIK se však do hry dostali i hráči severského týmu. Vypracovali si několik zakončení, stejně jako český celek se však do jasné brankové příležitosti nedostali a poločasové skóre je tak 0:0.

45+1

První poločas skončil.

44

Pittas znovu prozkoušel Mandouse, tomu ale tento zákrok nedělal žádný problém.

43

Další přerušení, tentokrát kvůli ošetřování Faraje po souboji s Ondřejem Zmrzlým.

41

Provod teď zkusil vypálit z větší vzdálenosti, ale míč skončil vysoko nad brankou AIK.

40

AIK teď však může kombinovat na polovině Slavie.

38

Centr však odhlavičkovali obráncí AIK do zámezí.

38

Zafeiris teď byl faulován vzhruba 30 metrů od branky a Slavia tak bude zahrávat zajímavý přímý kop.

35
Důležité

Před brankou se teď ocitl sám Mojmír Chytil, svou šanci však neproměnil, protože brankář Nordfeldt vyrazil míč před sebe a pak už mu pomohli jeho spoluhráči.

33

Lukáš Provod zahrál rohový kop, po kterém se však k míčí znovu dostali dobře bránící Švédi.

32

Chvíli se teď nehraje kvůli ošetřování hráče AIK Saletrose.

31

Slavia se dostala k míči a jeden z jejích hráčů poslal centr do vápna, který ale Milosevic odhlavičkoval na roh.

30

Po chybě v kombinaci se k míči opět dostalo AIK, které bude rozehrávat od branky.

28
Důležité

AIK se probojovalo dopředu, jeden z hráčů centroval na zadní, ale bohužel pro ně Pittas nedokázal míč uklidit do branky Slavie.

26

Po špatném centru Wallema bude AIK vhazovat na vlastní polovině.

25

Centr dokázali sešívaní zpacifikovat a postupnou kombinací se dostávají na polovinu švédského soupeře.

24

Po nepřesné rozehrávce je však zpět na míči AIK a opět kombinují na polovině Slavie.

23

Slavia si standardní situaci pohlídala a znovu je u míče.

22

Po tečované střele Celiny budou hráči švédského celku zahrávat roh

22

AIK ale získalo míč a aktuálně kombinují u pokutového území Slavie.

21

Roh zahraný na krátko Pražanům nevyšel, ale Slavia zůstala na míči.

20

Slávisté budou kopat již třetí rohový kop po skrumáži v šestnáctce AIK.

18

Mandous si musel připsat další zákrok, když ze šestnáctky vyzkoušel jeho postřeh Pittas.

15

Hráči AIK se poprvé dostali ke střele po průniku Celiny středem hřiště. Mandous však dokázal tuto střelu zpacifikovat.

14

Po nepřesné přihrávce Zmrzlého však znovu AIK rozehrává od branky.

13

Rozehrávka byla nepřesná a Slavia se hrne opět dopředu.

12

AIK bude vzahovat na polovině hřiště.

10

Jurečkův nebezpečný centr do vápna nikoho nenašel a švédský tým tak opět rozehrává od branky.

9

Z rohu sice nic nebylo, ale Slavia stále drží míč na polovině soupeře.

8

Slavia se však velice rychle dostala k míči a Jurečka vybojoval další roh.

8

Diouf se snažil centrem najít Provoda, ale to se nepovedlo a AIK rozehrává od branky.

6

Teď se ovšem útočníci švédského celku nepochopili a pro míč si došel Mandous, který okamžitě poslal míč dopředu.

5

Hráči AIK se dokázali ubránit a dostali se i k míči po faulu jednoho ze sešívaných.

4

Slavia bude zahrávat rohový kop.

4

Slavia se díky dobrému pressinku dostala k míči a opět kombinuje na polovině Švédů.

2

Kombinací se Slavia snažila dostat dopředu, ovšem Chytil byl chycen v postavení mimo hru.

2

Slavia bude po špatném odkopu brankáře AIK vzahovat na polovině.

1

Utkání právě začalo.

Hráči nastupují na hrací plochu, Slavia bude hrát v tradiční červenobílé kombinaci, AIK pro dnešní zápas zvolilo černožlutou kombinaci.

Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Mandous — Diouf, Douděra, Chytil, Jurečka, Provod (C), Sinyan, Vlček, Wallem, Zafeiris, Zmrzlý

AIK Stockholm: Nordfeldt — Bjornstrom, Celina, Ellingsen, Faraj, Milosevic (C), Pittas, Ring, Saletros, Thychosen, Tiedemann
Trenér: Henning Berg.

Zdravím všechny fotbalové příznivce! Dnes nás v rámci dalších přátelských utkání čeká zápas aktuálně druhého týmu české ligy Slavie Praha proti celku z první švédské ligy AIK Stockholm. Slavia zatím v průběhu přípravy odehrála jedno utkání a to proti dánskému Sondjeryske, které dokázala porazit 4:0. Její švédský protějšek v přípravě na novou sezónu ještě žádný zápas nehrál. Slavia by měla být v tomto utkání favoritem, ale švédský tým nebude snadný soupeř.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.