Odvetné utkání 4. předkola Konferenční ligy. Jablonec si do Žiliny přiváží velmi nadějný náskok 5:1 z úvodního duelu.

Jablonec má k postupu do základní skupiny blizoučko, ale trenér Petr Rada nabádá k obezřetnosti. „Kdybychom hráli vyloženě defenzivně, tak je to cesta zkázy. Jen čekat a bránit, to by bylo špatné,“ řekl Rada.

Menší záludnost pro Jablonec může spočívat v tom, že se bude hrát na umělé trávě, což je standardní povrch domácích zápasů Žiliny. „Ale na umělce jsme trénovali už od pondělka, neměl by to být velký rozdíl,“ ujistil záložník Jakub Považanec.

Žilina s velice mladým týmem vede slovenskou ligu, Jablonec o víkendu remizoval se Slováckem 1:1, ale kouč Rada šetřil řadu opor právě na dnešní pohárovou odvetu, kterou v Jablonci berou jako nejdůležitější zápas sezony.

Sluka
75. min Kaprálik o hráči
Slebodník
6 Gono
Bičachčjan
75. min Myslovič o hráči
66 Rusnák
Rusnák
83. min Jambor o hráči
8 Taofiq
Taofiq
83. min Goljan o hráči
29 Ďuriš
Ďuriš
57. min Paur o hráči

Pleštil
73. min Vaníček o hráči
Kratochvíl
84. min Hübschman o hráči
Považanec
84. min Martinec o hráči
8 Houska
Houska
11 Pilař
Pilař
84. min Malínský o hráči
Doležal
50. min Čvančara o hráči

Rozhodčí: Tohver - Koiv, Klaasen
Počet diváků: 5 122

Aby Jablonečtí ušetřili síly, přesunuli se včera na Slovensko menším leteckým speciálem z Mnichova Hradiště.

Žilina si uvědomuje, že nadějí na postup nemá mnoho, přesto nic nevzdává. „Abychom mohli ten zápas zdramatizovat, nesmíme už inkasovat. A když se nám podaří dát první gól, dostaneme se zpět do hry,“ řekl kouč Pavol Staňo.

V Žilině celý den vydatně prší.

Jablonec nastoupí v zelenobílé kombinaci, domácí tým ve žlutém a zeleném.

1

Začal první poločas utkání Žilina - Jablonec

3

V úvodu utkání se hra odbývá ve středu pole.

4

Kratochvíl napadal před domácí šestnáctkou Kiwiora a málem mu vypíchl balon.

6

V souboji s rychlonohým jabloneckým záložníkem Pilařem se srazili dva domácí hráči.

6

Kratochvíl poslal centr z pravé strany na zadní tyč a Pilař se efektně zavěsil do vzduchu, jeho nůžky však minuly cíl.

7

Považanec pálil z dálky mimo domácí branku.

9

Hezky sehraná akce Jablonce: Kratochvíl našel na první tyči nabíhajícího Doležala, ten však z první usměrnil míč těsně vedle.

11

Další nadějná akce hostů: Kratochvíl hledal na zadní tyči Doležala, ten však míč dobře netrefil, navíc byl v ofsajdu. Domácí tým však nabízí Jablonci okénka v obraně.

13

První šance Žiliny: Ďuriš se uvolnil v rohu vápna a vypálil, brankář Hanuš jeho střelu vyrazil.

14

Jablonecký faul ve středu pole.

15

Bičachčjan vypálil levačkou zpoza šestnáctky a jeho technická střela mířila asi metr od protilehlé tyče.

17

Žilina šla do brejku do otevřené jablonecké obrany, Rusnák běžel na branku sám, Hanuš však proti němu vyběhl a jeho střelu vyrazil, čímž svůj tým výrazně podržel.

18

Dobrá příležitost i na druhé straně: Považanec uvolnil vpravo Pleštila, ten vběhl do šestnáctky a křížnou střelou mířil k tyči, Belko však jeho šanci chytil.

21

Po faulu Kratochvíla na Bičachčjana se Žilině nabízí trestný kop z celkem nadějné vzdálenosti.

22

Bičachčjan pálil z asi 30 metrů levačkou nad jabloneckou branku.

24

Dobrý centr Kroba z levé strany odvrátila domácí obrana.

26

Hra má tempo, hraje se nahoru-dolů.

26

Bičachčjan z hranice šestnáctky vystřelil tentokrát pravačkou, ale míč skončil po teči nad brankou.

26

Následný roh domácích vyzněl naprázdno.

27

Ani z dalšího rohu Žilina branku neohrozila.

27

Po centru z levé strany pálil Pleštil na zadní tyči mimo.

28
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dominik Pleštil (Jablonec)
za faul.

30

Dominik Pleštil (Jablonec) vstřelil gól. Žilina - Jablonec 0:1
Pleštil dostal zpětnou přihrávku z pravé strany a z otočky se efektně a nechytatelně z deseti metrů trefil k tyči.

34
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tibor Slebodník (Žilina)
za faul.

37
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Miloš Kratochvíl (Jablonec)
za faul.

38

Minárik pálil z dálky mimo.

39

Kiwior poslal nadýchaný centr do jablonecké šestnáctky, ale míč ukořistil brankář Hanuš.

40

Jablonecký kouč Petr Rada dostal žlutou kartu.

42

Rohový kop Žiliny přelétl celé pokutové území.

44

Domácí teď obléhali jabloneckou branku, akce skončila střetem Ananga s Pilařem a hra byla následně přerušena.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Žilina - Jablonec

47

Po nadějném útoku hostů zůstal po střetu s Kiwiorem ležet ve vápně domácích Doležal. Nechává se ošetřovat na hlavě a působí otřeseně.

50

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Martin Doležal, nahradil ho Tomáš Čvančara

52

Bičachčjan využil jablonecké ztráty míče a přesnou přihrávkou našel na hraně šestnáctky nabíhajícího Jibrila, jehož pohotovou střelu zblokoval Holík.

54

Bičachčjan poslal centr z trestného kopu z pravé strany, Hanuš vyboxoval do bezpečí.

55

Rusnák hledal ve vápně Jibrila, Kubista odvrátil na roh.

57

Střídání Žilina: ze hřiště odešel Dávid Ďuriš, nahradil ho Jakub Paur

59

Čvančara ve vápně po centru zprava pohotově vypálil a brankář Belko se blýskl skvělým zákrokem.

61

Další povedená akce hostů, Pleštil byl však po akci Považance a přihrávce Pilaře před brankou Žiliny v ofsajdu.

62

Po přihrávce za obranu pádil na domácí branku Čvančara, brankář Belko však jeho střelu z 15 metrů opět vyrazil.