Fotbalisty pražské Slavie čeká proti Maccabi Haifa čtvrtý z šesti zápasů skupiny Evropské konferenční ligy.

Český šampion před dvěma týdny v úvodním vzájemném duelu prohrál na hřišti izraelského mistra 0:1 a nyní mu potřebuje porážku oplatit.

Slávisté na úvod skupiny doma porazili Union Berlín 3:1, ale poté prohráli v Rotterdamu s Feyenoordem a v Haifě.

V tabulce klesli na třetí místo, na vedoucí Feyenoord ztrácejí čtyři body a na Maccabi jeden. Do osmifinále nově vzniklé Evropské konferenční ligy přímo postoupí jen vítězové skupin, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s celky na třetích místech v Evropské lize.

Oscar
82. min Ekpai o hráči
Masopust
72. min Plavšič o hráči
13 Samek
Samek
57. min Traoré o hráči
Ševčík
32 Lingr
Lingr
57. min Krmenčík o hráči
Olayinka
16 Kuchta
Kuchta
72. min Holeš o hráči

Menachem
69. min Fani o hráči
Rodríguez
46. min Arad o hráči
Mohamed
82. min Levi o hráči
10 Chery
Chery
21 David
David
61. min Donyoh o hráči
9 Sahar
Sahar
61. min Atzili o hráči
8 Haziza
Haziza

Rozhodčí: Steen - Engan, Gronevik
Počet diváků: 13 646

V sestavě Slavie měl figurovat i Nicolae Stanciu, na poslední chvíli z ní však vypadl a nahradil ho mladík Daniel Samek.

Hosté udělali oproti domácímu zápasu pět změn v zahajovací sestavě, na lavičce začne i střelec jediného gólu z prvního vzájemného zápasu Donyoh.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Maccabi Haifa

2

Hosté měli na pravé straně převahu, jejich akci ale zastavil pozorný Kačaraba.

3

Z kotle hostujících fanoušků se line dým. Je s podivem, jak mohli pronést do svého sektoru pyrotechniku...

4

Olayinka se řítil na bránu Haify, Cohen ale rychle vyběhl a v dýmu míč sebral.

4

Roh pro Slavii.

4

Vzápětí druhý po zablokované nahrávce Masopusta.

5

Hosté se ubránili, budou kopat od své brány.

6

Slavia hýří aktivitou, zahrávat bude už třetí roh.

7

Ale ani tenhle centr do zamlženého vápna se domácím nepovedl.

8

Cohen podběhl míč, při snaze získat ho zpět povalil Kuchtu. Být v Praze VAR, asi by se kopala penalta. Hostující gólman zamezil Kuchtovi ve střele.

9
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lukáš Masopust (Slavia)
Masopust protestoval tak vehementně, že dostal kartu.

12

Slavia napadá hodně vysoko, míče se jí ale zatím nedaří získávat.

13

Na zadní tyč si zaběhl Dorley, míč ale drží v rukavicích Cohen.

14

Pátý roh pro Slavii, ale první z levé strany. Cohen míč vyboxoval.

16

Hosté se na chvilku dostali na útočnou půlku, o míč ale rychle přišli.

17

David si rovnal míč na střelu, jeho pokus slavisté zablokovali.

18

Kuchta střílel hned z prvního dotyku, jenže stál v ofsajdu.

19

Lingr se snažil procpat míč do malého vápna, jenže z toho bude jen roh.

20

A z těch sešívaní nebezpeční nejsou.

21

Slavistické rohy se množí, tenhle je sedmý v pořadí.

22

Neujal se ani centr Ševčíka na přední tyč, kde v záklonu hlavičkoval nad bránu Lingr.

23

Když mají hosté míč, hrají rychle nahoru. Zatím je ale brzdí časté ofsajdy.

25

Kačaraba přetáhl centr do zámezí.

27

Kuchtu zradilo zpracování. Škoda pro Slavii, o míč si ve vápně říkal volný Lingr.

28

Hosté snížili na rohy na 1:7, rozehráli ho na krátko a o míč hned přišli.

30

Samek to zkusil z dálky, míč ale k bráně přes houštinu těl ani nedoletěl.

31

Bah byl faulovaný kousek od vápna, domácí budou zahrávat hodně zkrácený roh.

32
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Sun Menachem (Maccabi Haifa)
A ještě karta pro faulujícího.

33

Po Ševčíkově centru se míč odrazil k Dorleymu, který bránu vysoko přestřelil.

34

Po Samkově centru vystřihl nůžky Olayinka, Rodríguez míč tečoval na roh.

35

Na střely na bránu je to ale pořád 0:0.

37

Sahar naskakoval ve vápně na centr, po pádu na trávník se marně dožadoval penalty za přistrčení.

38

Kuchta si vyskočil na centr Dorleyho, hlavou ale zamířil nad horní tyč.

40

Útočné snažení Haify končí faulem.

41

Masopust nabízel míč do vápna, jenže ho poslal jen do rukavic Cohena.

42

Nahrávku pokazil i Bah, ve hře Slavie teď převládá nepřesnost.

45

Po ztrátě Samka měli hosté velkou šanci. David utekl až do vápna, jeho střelu domácí zablokovali, míč se odrazil k Saharovi, který naštěstí pro sešívané pálil po zemi a slabě, takže Mandous mohl snadno zasáhnout.

47

Slavisté propadli při bránění, naštěstí pro ně hlavičkoval Sahar z ofsajdu a navíc mimo bránu.

49

Jan Kuchta (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Maccabi Haifa 1:0
Slavii posílá do vedení Kuchta, který dorazil střelu Baha přes spleť nohou. Hosté reklamovali útočný faul Masopusta, rozhodčí jim za protesty rozdal karty.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Joshua Cohen (Maccabi Haifa)

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tjaronn Chery (Maccabi Haifa)

52

Hosté se zlobili zřejmě oprávněně, záznam ukázal, že Masopust zasáhl rukou Menachema do obličeje.

54
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)

55

David obešel dva slavistické hráče, před vápnem ale o míč přišel.

58

Bah se pustil nebojácně do vápna, stejně nebojácně ale vyběhl Cohem a míč mu vzal zpod noh.

60

Masopust táhl útok Slavie středem hřiště, míč si ale hodně pokopl a následně ho ztratil.

64

Asistent odmával hostům ofsajd, záznam ale odhalil, že se přehlédl.

66

Po prostřídání jsou aktivnější hosté, zatím se ale na dostřel brány Slavie nedostali.

68

Olayinka štrikoval před vápnem, přes dva protihráče se ale neprokličkoval.

69

Střídání Maccabi Haifa: ze hřiště odešel Sun Menachem, nahradil ho Mohammad Abu Fani

70

Domácí měli dvě velké šance k navýšení náskoku. Olayinkovu střelu vyrazil Cohen před Baha, který trefil břevno.

71

Málem platilo nedáš, dostaneš. Atzili dostal míč do vápna, s Mandousem ale obstřelil i bránu.

72

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Srdjan Plavšič

72

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Tomáš Holeš

75

Plavšič si dal míč daleko od nohy, utekl mu do zámezí.

78

Plavšič to zkusil z druhé strany, míč mu ale znovu uskočil. Srbský záložník vskutku není ve formě.

80

Olayinka připravil tutovku pro Krmenčíka, který napálil vyběhnutého Cohena.

82

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Murphy Dorley Oscar, nahradil ho Ubong Ekpai

82

Střídání Maccabi Haifa: ze hřiště odešel Ali Mohamed, nahradil ho Maor Levi

85

Domácí obrana teď několikrát zariskovala, hosté ale šanci prováhali. Mandous bude po dlouhé nahrávce odkopávat od své brány.

87

Kačaraba zastavil čistě Atziliho, pak se oba hráči poštěkali a rozhodčí ro vyřešil žlutou domluvou.

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Taras Kačaraba (Slavia)

88
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Omer Atzili (Maccabi Haifa)

90

Slavisté před vlastním vápnem zmatkují, hosté zatím ale Mandouse neohrozili.

90

Počet diváků 13 646 (70 % z kapacity 19 370)

90

Žlutou kartu dostal někdo z hostující lavičky.

90

Druhý poločas bude nastavený o tři minuty.

90

Haziza rozvlnil síť, naštěstí pro Slavii jen boční. Ze střeleckého úhlu ho vytlačil Bah.