Fotbalisté pražské Slavie se v domácí odvetě úvodního kola vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy pokusí dotáhnout k postupu nadějně rozehraný dvojzápas s Fenerbahce Istanbul.

Český mistr před týdnem v Turecku zvítězil 3:2 a k účasti v osmifinále by mu stačila i remíza.

Fenerbahce se stejně jako v prvním duelu bude muset obejít bez českého obránce Filipa Nováka, který je po zranění. Zdravotní problémy mají i největší hvězdy jako Özil či Gustavo.

Do slávistické sestavy se může po karetním trestu vrátit dánský bek Alexander Bah. Naopak kvůli zranění bude nejspíš Pražanům chybět důležitý střední záložník Petr Ševčík a možná i Lukáš Masopust.

SK Slavia PrahaSlavia(4-2-3-1)

28 Mandous
Mandous
5 Bah
Bah
46. min Lingr o hráči
4 Ousou
Ousou
Kačaraba
90. min Kúdela o hráči
Plavšič
90. min M. Pudil o hráči
27 Traoré
Traoré
78. min Talovjerov o hráči
Olayinka
20 Sor
Sor
83. min Tecl o hráči

FenerbahceFenerbahce(4-2-3-1)

Bayindir
Osayi-Samuel
4 Aziz
Tisserand
81. min Min-če o hráči
41 Szalai
Szalai
Valencia
5 Sosa
Sosa
57. min Tufan o hráči
14 Pelkas
Pelkas
57. min Güler o hráči
8 Yandas
Yandas
Kadioglu
28. min Sangaré o hráči
19 Dursun
Dursun
81. min Berisha o hráči

Rozhodčí: Kavanagh - Hatzidakis, Lennard

Slavia před zápasem oznámila, že kapitánskou pásku dnes ponese její ukrajinský zadák Taras Kačaraba.

Slavia symbolicky nastupuje v žlutých trikotech na podporu Ukrajiny, válkou těžce zkoušené země.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Fenerbahce

1

Domácí začínají útočně, což je to nejlepší, co mohou udělat.

2

Plavšič adresoval nebezpečný míč na malé vápno.

4

V hledišti to jen zahučelo, když se po Bahově akci po střele natahoval Holeš.

5

Schranz si splnil i obranné povinnosti, hlavou poslal balon k Mandousovi.

6

Olayinka tělem odstavil Yandase, za to se píská a na polovině domácích rozehrají hosté.

7

Fenerbahce svoje držení míče v nebezpečný útok nezužitkoval. Křížná přihrávka na levé křídlo skončila po odskoku v autu.

8

Obrovská šance Slavie! Schranz doběhl zdánlivě ztracený míč u tyče, vrátil přihrávku na zcela volného Oscara, ten ale nedokázal trefit polovinu odkryté branky. Nastřelil obránce Tisseranda.

9

Na dlouhý pas dopředu se vydal Sor, odstavil si Azize a to stačilo k odpískání útočného faulu.

12

Rohový kop Slavie využil Dursun k hlavičce víc k autové čáře než k brance.

14

Poslední minuty se hraje převážně ve středu pole.

15

Valencia si dal tělo před Traorého, zkušeně si došel pro faul.

16

Domácí teď nebyli moc důrazní při dostávání balonu z vlastního pokutového území, nikdo od soupeře to nedokázal potrestat přesným zakončením.

17

Zdravotní problémy má Kadioglu, je ošetřován na trávníku. Přišlo to bez kontaktu s protihráčem.

19

Ivan Schranz (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Fenerbahce 1:0
Přetažený centr daleko za zadní tyč vrátil do ohně Holeš, balon se dvakrát odrazil, a než stačil spadnout na zem, dorazil ho Schranz nekompromisně do sítě.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Taras Kačaraba (Slavia)
Nepříjemnost pro Kačarabu - za faul vidí žlutou kartu a příští zápas nehraje.

22

Kadioglu už je zase v akci na levém křídle, dva hráči se k němu stáhli a zabránili mu odcentrovat.

22

Bah nicméně v témže prostoru zahrál rukou. Šance pro standardku Fenerbahce.

23

Pas šel moc vysoko, skončil za brankou.

24

Oscarovu lehkovážnou ztrátu trestají hosté brejkem, ze kterého je naštěstí jen rohový kop.

24

Dursun si při něm pomohl útočným faulem.

25

Kadioglu je zase zraněný, tak to asi skutečně nepůjde.

26

Dursun si chtěl udělat na hranici velkého vápna prostor tělem, ztratil u toho stabilitu.

27

Yira Sor (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Fenerbahce 2:0
Sor na hranici ofsajdu - a možná kousíček za ní - převzal přihrávku do běhu, postupoval z úhlu sám na brankáře a překonal ho ranou na zadní tyč.

28

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel Ferdi Kadioglu, nahradil ho Nazim Sangaré

30

Ousou zkomplikoval Slavii bránění, když odkopem nastřelil Holeše. Mandous musel rychle vystartovat z branky a skočit po míči, aby nevzniklo nebezpečí.

31

Zmatku se pokusil využít Dursun, po míči šel bez ohlížení, i když k němu měl dál než Mandous. Letmý kontakt se Slavii pochopitelně nelíbí a už se to strká.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Hakan Yandas (Fenerbahce)

33

Plavšičovu ránu zpoza pokutového území Bayindir vyrazil před sebe, Slavia má výraznou převahu.

35

Olayinka proskotačil pokutovým územím, přihrál do vyložené šance úplně volnému Traorému a ten mohl zvýšit! Jeho zakončení zblízka vykopl pravou nohou z brankové čáry Bayindir.

35

Ani se hosté nestačili osvobodit a už je mohl dorazit dělovkou z dálky Holeš. Gólman Bayindir vyráží.

37

Pelkas se dostal ke střele, kterou mu domácí zablokovali.

39

Dimitris Pelkas (Fenerbahce) vstřelil gól. Slavia - Fenerbahce 2:1
Nepříjemnost je ale tady! Pelkas dostal přihrávku na levačku kousek za pokutové území, dva sešívaní jen předstírali bránění a Pelkas z toho hned těží. Krásnou ranou k tyči snižuje.

41

Už se to zase hrnulo na Mandouse, ovšem Osayi-Samuel si věřil až moc. Jeho rána z dálky šla vysoko nad.

42
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Dimitris Pelkas (Fenerbahce)

43

Kačaraba si přikryl míč před Valenciou, aby balon doběhl do zámezí.

44

Slavia je už teď patrnější, je krátce před poločasem, vedení by bylo dobré udržet.

45

Ještě standardka pro domácí a nadějná šance pro Kačarabu, jehož hlavička skončila vedle.

45

Oscar vletěl do pokutového území a uhrál rohový kop.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Rozehrání nakrátko, Bah si vyběhl do střelecké pozice a pálil vedle zadní tyče.

45

Valencia s Bahem se ve středovém kruhu srazili koleny, oba potřebují ošetření.

45

Nastavený čas už uběhl, ale my pořád sledujeme dva zraněné hráče, jak se potýkají s bolestí.

45

Bah bude muset střídat, chystá se Lingr.

45

Bah, podepřen z obou stran, míří do šatny.

45

Druhý poločas se ještě dohrává.

45

Valencia zase v kotrmelcích, cestu k brance mu důrazně zatarasil Ousou.

47

Olayinka zase operoval v blízkosti branky a nabíjel volnému spoluhráči. Schranz pálil prudce, ale vedle.

48

Ousou si v tahu do vápna nenechal vzít balon od nohy a naopak ho nachystal Lingrovi, který ranou ze 16 metrů pořádně protáhl Bayindira!

49

Slavia stejně jako na začátku utkání tlačí Fenerbahce do defenzivy.

50

Sor si trochu krkolomně nachystal míč na pravačku, následně podnikl bleskový výpad mezi třemi obránci Fenerbahce a jeho umístěnou ránu na zadní tyči Bayindir vytáhl jen s obrovskou námahou!

52

Oscar dostal přihrávku do běhu, blíž měl ale k míči Aziz a důrazně mu šel pod nohy.

52

Sor si počkal na polovině hřiště za stopery, Holeš ho krásným pasem poslal do sóla a Sor šel sám na branku! Mířil na zadní tyč, kterou těsně minul.

53

Po další Sorově akci si střelu vzal na sebe Lingr a taky on velmi těsně minul branku! Převaha domácích je drtivá, už by to chtělo rozhodnout.

55

Hosté se dostali až na dostřel brance Slavie. Ousou dokázal udržet Dursuna tak natěsno, že jeho hlavička byla nedůrazná a Mandous si pro ni došel.

56

Domácí si sami zazdili potenciální gólovku! Plavšič připravil o míč kličkujícího zadáka, pak ale přihrál do ofsajdu Sorovi, který se nestíhal vracet.

57

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel José Sosa, nahradil ho Ozan Tufan

57

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel Dimitris Pelkas, nahradil ho A. Güler

58

Sor je na útočné polovině všude, kde se něco děje, troufl si i na obtížnou střelu napálením skákajícího míče.

60

Na Plavšičovu přihrávku si naběhl Traoré, nahrával na malé vápno Sorovi a tomu chyběl půlkrok.

61

Roh prodloužený na malé vápno, kde byli dva sešívaní úplně volní. Traoré hlavičkoval nad.

62

Kačaraba udělal hrubku, nahrál do prostoru před brankou, a hosté se snaží Slavii zatopit.

63

Yira Sor (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Fenerbahce 3:1
Ovšem Slavia dokázala závar ubránit, Olayinka po pravém křídle vytáhl kontr, na který navázal Holeš načasovanou zpětnou přihrávkou Sorovi a ten pumelicí pod břevno zvyšuje!

65

Oscar si nedal balon rychleji od nohy a pocítil to faulem na achilovky.

66

Domácí přitlačili na Sangarého a přinutili ho jen odkopnout do autu.

69

Slavia nadále kontroluje míč, bylo by to tak nejlepší až do konce.

71

Oscar šel do vzdušného souboje se Sangarém a fauloval ho.

71

Güler zaváhal a pomohl do šance Sorovi, který útočil na hattrick! Sor měl sice lépe postaveného Traorého, myslel však jen na gól, pokusil se o kličku brankáři a tu mu Bayindir vystihl.

73

Kačaraba si vyskočil na rohový kop, z výšky dopadl na zem a rozhodčí raději přerušuje hru, kdyby šlo o vážnější problém.

74

Kačaraba je ošetřován, vypadá to, že se uhodil do hlavy.

74

Kapitán Slavie už spěchá za čáru, aby se pak mohl vrátit do hry.

75

Po míči rozhodčího pokračuje v akci Slavia.

75

Olayinkova ulička na Sora nevyšla.

76

Mandous nahrál do těžkého souboje Olayinkovi a ten to taky rychle pocítil. Szalai ho bez skrupulí zboural.

78

Za Plavšičovým přetaženým centrem spěchal Olayinka, u brankové čáry prohrál osobní souboj a marně se dožaduje rohu, na který měli domácí nárok.

78

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ibrahim Traoré, nahradil ho Maksym Talovjerov

80

Po delším čase nadějná pozice pro Fenerbahce! Osayi-Samuel dotlačil balon až do blízkosti branky, kde se hosté pokoušeli dorážet.

81

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel Serdar Dursun, nahradil ho Mërgim Berisha

81

Střídání Fenerbahce: ze hřiště odešel Marcel Tisserand, nahradil ho Kim Min-če

82

Na zadní tyči číhal na pas Valencia, hlavou na roh před ním zahrál Oscar.

83

Hosté si však nerozuměli a zpětná přihrávka jim utíká do zámezí.

83

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Yira Sor, nahradil ho Stanislav Tecl

84

Mandous šel pro míč ven až zbytečně moc důrazně vzhledem k situaci, při které měl před sebou dva bránící hráče a jen jednoho soupeře. Při svém výpadu bolestivě trefil Oscara.

85

Hosté se snaží posílat dlouhé míče, dostat obranu Slavie pod tlak a napadat. Domácí se zatím zkušeně brání.

86

Před Olayinkou se otevřela šance k nebezpečnému brejku, neměl ale rychlost, aby utekl, tak přihrávkou hledal Plavšiče a nenašel ho.

87

Schranz zatáhl akci Slavie k rohovému praporku a tam vybojoval roh.

88

Rozehrávka domácích končí až u Mandouse.

88

Berishův pokus o výpad utnul Ousou.

89

Talovjerovovi v šanci utekl balon na dlouhou nohu, místo střely se provinil tvrdým faulem.

90

Mërgim Berisha (Fenerbahce) vstřelil gól. Slavia - Fenerbahce 3:2
Güler vodil míč obranou Slavie tak jistě, jako kdyby ho měl přilepený k noze, prokličkoval se až ke střele, tu Mandous vyrazil jen před Berishu a je sníženo.

90

90

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Srdjan Plavšič, nahradil ho Miloš Pudil

90

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Taras Kačaraba, nahradil ho Ondřej Kúdela
Kačaraba symbolicky předává kapitánskou pásku Kúdelovi, který hlásí velký návrat.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Stanislav Tecl (Slavia)

90

Tuhý boj u rohového kopu.

90

Fenerbahce ještě vyváží míč na polovinu Slavie.

90

Zase jako kdyby se tam domácím nechtělo do poctivějšího souboje, Osayi-Samuel se však ke střele nedostal.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2

90

Slavia zaslouženě postupuje, dvě výhry 3:2 mluví jasně a to byl obraz hry v odvetě ještě jednoznačnější v její prospěch než je výhra o gól.

24. února 2022 21:00Slavia-Fenerbahce 3:2
17. února 2022 18:45Fenerbahce-Slavia 2:3