Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 9:8

West Ham se díky čtvrté ligové výhře v řadě posouvá na čtvrté místo tabulky a bude čekat na výsledky konkurentů, zda na této příčce bud i po dvacátém kole. Crystal Palace zůstává na svém třinácté místě, dostat by se před něj mohl Wolverhampton, pokud zítra vyhraje na hřišti Chelsea.

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

Townsend
66. min Batshuayi
McArthur
Milivojević
73. min Riedewald
25 Eze
Eze
20 Benteke
Benteke
73. min Ayew

Bowen
81. min Fredericks
18 Fornals
Fornals
Benrahma
87. min Noble
30 Antonio
Antonio
83. min Jarmolenko

• 45Odubeko

Zápas skončil, West Ham v pohledném zápase vyhrál na hřišti Crystal Palace 3:2. Byli to ale domácí, kteří šli už ve třetí minutě do vedení, když se prosadil střelou z hranice šestnáctky přesně k tyči Wilfried Zaha. Jenže už po šesti minutách bylo vyrovnáno, po přihrávce od Antonia se hlavou trefil Tomáš Souček. Český záložník obstaral také druhou branku večera a otočku ve skóre, do vedení 2:1 svůj tým poslal po standardní situaci, kdy ukázkově zavíral zadní tyč. Pro West Ham to dokonce mohlo být ještě veselejší, ale dvě střely Antonia skončily na tyči a další Součkovu střelu chytil Fanbianski. I ve druhém poločase byli hosté lepším týmem na hřišti. V 59. minutě ještě spálil další šanci Antonio, ale 65. minutě už se West Ham radoval z branky na 3:1, z rohového kopu se hlavou trefil stoper Craig Dawson. Hosté už si zbytek zápasu pohlídali, až na střely z dálky domácí k ničemu nepustili. Ti se sice nakonec korigující branky dočkali, ale až v poslední minutě nastaveného času, kdy se trefil střídající Michy Batshuayi.

90+7

Konec zápasu.

90+7

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácím se přeci jen ještě povedlo alespoň snížit! Po krásné kombinaci středem pole vyslal Ayew svou přihrávkou do vápna střídajícího MICHYHO BATSHUAYIE, který se protlačil ke koncovce a střelou po zemi překonal Fabianského. Ten inkasoval z první a poslední střely na braku v zápase. Asistence: Jordan Ayew.

90+6

Čas na ještě poslední akci mají domácí fotbalisté.

90+5

Znovu upalovali hosté do brejku, který táhl španělský záložník Pablo Fornals. Toho ještě podporoval Andrij Jarmolenko, ale nakonec z toho nic nebylo.

90+4

Hosté ještě dostali chuť si i zaútočit, ale kapitán Mark Noble přihrával do ofsajdu.

90+3

Ještě létají další centry před branku West Ham, hosté se ale zatím s přehledem brání.

90+2

Do vápna West Hamu si nabíhal Jordan Ayew, ale dostal nepřesnou přihrávku, ke které měli blíž hosté.

90+1

Nastavuje se šest minut, takže šance na vyrovnání pro Crystal Palace ještě žije.

89

Crystal Palace je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale čas se velmi rychle krátí. Domácí by museli rychle vstřelit kontaktní gól, aby ještě mohli pomýšlet na vyrovnání.

88

Wilfried Zaha byl tentokrát vytlačen na levé křídlo, odkud se mu nepovedlo odcentrovat, ale domácí ještě budou alespoň vhazovat.

87

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Saïd Benrahma, přichází Mark Noble.

86

Ryan Fredericks už míč na hrací ploše nestihl, takže nemohl z pravé strany odcentrovat.

85

Na střelu z dálky si věřil tentokrát James McArthur. Byla to povedená rána, která jen o kousek prolétla nad břevnem branky Hammers.

84

Dawson předvedl velmi nepřesný nákop na pravé křídlo, který skončil jen v zámezí.

83

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Andrij Jarmolenko.

83

Tentokrát Zahu oslovil přihrávkou McArthur, ale anglický útočník znovu střílel pravačkou nepřesně.

81

Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Ryan Fredericks.

80

Zaha skončil po tvrdém souboji s Coufalem mimo hrací plochu. Určitě nic příjemného, snad bude útočník Palace v pořádku.

78

Jordan Ayew našel před vápnem Wilfrieda Zahu, který se rozhodl vystřelit z dálky, ale svůj druhý gól v zápase nepřidal, branku netrefil.

77

Z levé strany poslal střílený centr před branku Rice. Nakonec z toho všeho byla ale jen Součkova střela z druhé vlny, která byla zablokovaná.

76

Coufal nyní chyběl ve svém prostoru na pravém beku a právě odtud centroval před branku Jordan Ayew. Neposlal ale před branku přesný míč.

75

Hosté už si chystají další akci, tentokrát volí postupnou kombinaci, do které se zapojuje také Łukasz Fabiański.

74

Eze našel v nebezpečném prostoru na levém křídle McArthura, který posílal centr před branku, tam ale žádného spoluhráče nenašel.

73

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Jaïro Riedewald.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Christian Benteke, přichází Jordan Ayew.

72

Tento rohový kop ale pro branku Palace nebezpečný nebyl.

71

Fornals klidně mohl přihrávat Antoniovi, ale místo toho si míč připravil na pravačku a vystřelil. Ta rána byla tečovaná a bude z toho rohový kop.

69

Antoniovi dnes prostě není souzeno! Znovu tečoval střelu od svého spoluhráče, tentokrát Coufala, ale nedokázal ji nasměrovat mezi tři tyče.

69

Na lavičce Palace je další pohyb a trenér Roy Hodgson se ještě pokusí dodat svému týmu život dalším střídáním.

68

West Ham má nakročeno ke čtvrté ligové výhře v řadě a k šestému vítězství za sebou v součtu s FA Cupem.

66

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Michy Batshuayi.

65

West Ham právě vstřelil branku!
Z dalšího rohového kopu se už hosté prosazují a zvyšují svůj náskok už na 3:1! Bowen znovu poslal centr na první tyč, a tam si naskočil stoper CRAIG DAWSON, který nedal svou razantní a dobře umístěnou hlavičkou Guaiatovi šanci. Asistence: Jarrod Bowen.

65

West Ham pokračoval rohovým kopem, který rozehrál Bowen na první tyč. Antonio se ale k míči nedostal, připravený byl James McArthur.

64

Michail Antonio se znovu řítil do šance. Hezkou kličkou obešel Kouyatého, ale jeho následné zakončení bylo zablokované.

62

Tlak West Hamu pokračuje, tentokrát to byl Vladimír Coufal, který se mohl gólově prosadit, když si Mitchell jeho centr málem srazil do vlastní sítě. Vicente Guaita ale ukázal dobrý reflex.

62

Antonio skončil po kontaktu s Cahillem na zemi, ale podle Sudího Attwella se o faul nejednalo.

61

Bowen sice v souboji s Mitchellem míč nezískal, ale alespoň vybojoval autové vhazování pro své barvy.

59

Hosté ale zůstali nalepení na pokutové území Palace a málem z toho byla branka! Po dalším Bowenově centru zakončoval z malého vápna Antonio, ale trefil zrovna ten prostor, kde stál Guaita. Neujala se ani Benrahmova dorážka.

58

Po spolupráci s Vladimírem Coufalem poslal z pravé strany míč před branku Bowen, ale zakončení z toho nebylo.

57

Z pravé strany centroval Saïd Benrahma, našel však pouze připraveného Fabianského.

56

Michail Antonio se nechal ještě na vlastní polovině připravit o míč, ve druhém poločase se tento kanonýr zatím moc do hry nedostal.

55

Na druhé straně se ke střele zpoza vápna dostal pravý křídelník West Ham Jared Bowen, ale trefil jen Warda.

53

Coufal teď hodně neohleduplně vlétl do souboje s Christianem Bentekem a srazil ho tělem k zemi.

52

Zaha sice našel centrem z levé strany na zadní tyči Joela Warda, ale ten v těžké pozici a pod tlakem vůbec nesměroval míč na branku Hammers.

51

Vypadá to, že Crystal Palace zatím ke střídání sahat nemusí, hra může zatím pokračovat.

49

Chvíli se nyní určitě hrát nebude, ale naštěstí to vypadá, že oba hráči by měli být v pořádku.

48

Velmi nepříjemně se srazili dva spoluhráči z Crystal Palace Gary Cahill a Cheikhou Kouyaté. Trefili se hlavami a oba jsou v péči lékařů.

48

Rohový kop se domácím nepovedl. Napoprvé míč odvracel Rice, napodruhé míč chytil Fabianski.

47

Crystal Palace nebylo tak daleko k vyrovnání! Eze vyslal do šance Zahu, který ale ani nadvakrát nepřekonal Fabianského a je z toho rohový kop.

46

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v základních sestavách.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:04.

První poločas je za námi a měl pořádně divoký průběh. West Ham na hřišti Crystal Palace vyhrává 2:1. Byli to ale domácí, kteří šli už ve třetí minutě do vedení, když se prosadil střelou z hranice šestnáctky přesně k tyči Wilfried Zaha. Jenže už po šesti minutách bylo vyrovnáno, po přihrávce od Antonia se hlavou trefil Tomáš Souček. Český záložník obstaral také druhou branku večera a otočku ve skóre, do vedení 2:1 svůj tým poslal po standardní situaci, kdy ukázkově zavíral zadní tyč. Pro West Ham to dokonce mohlo být ještě veselejší, ale dvě střely Antonia skončily na tyči a další Součkovu střelu chytil Fanbianski.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Łukasz Fabiański ještě poslal jeden dlouhý nákop dopředu do Antonia, ale hosté už nedokázali nic vymyslet a první poločas končí.

45+1

Rohový kop West Hamu rozehrál prudkým centrem Jared Bowen, ale tentokrát se nikdo z hráčů Hammers k hlavičce nedostal.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Zaha se po krátké chvíli s Dawsonem střetl znovu. Fauloval domácí útočník a bolestivé to asi bylo pro oba.

44

Po levém křídle táhl útočnou akci Crystal Palace Zaha, ale daleko se nedostal, dobře k němu přistoupil Craig Dawson.

43

Tato standardní situace se hostům ale nepovedla, domácí se bez problému urbánili.

42

Tomáš Souček dnes hraje s velkým přehledem. Tentokrát byl u míče dříve než Luka Milivojević a kapitán Crystal Palace ho fauloval.

39

Už podruhé skončil míč na tyči branky Crystal Palace a znovu to bylo po střele Michaila Antonia! Ten tentokrát tečoval nepovedenou střelu Aarona Cresswella.

38

Cheikhou Kouyaté znovu zmatkoval v rozehrávce a problémy za něj nakonec musel řešit odkopem do autu brankář Vicente Guaita.

37

Fornals střílel z dálky, Vicente Guaita dokázal zasáhnout.

36

Crystal Palace se tentokrát v pohodě ubránilo a samo nyní může zaútočit.

35

Aaron Cresswell si trochu nerozuměl s rozhodčím Attwellem a nevěděl, zda má házet aut nebo kopat standardku. Nakonec to byl aut.

34

Cresswellův centr z levé strany byl sražený a hosté budou moci pokračovat autovým vhazováním.

33

Na druhé straně se po centru z levé strany dostal k hlavičce Joel Ward, ale nenasměroval míč na branku.

32

Při velké chuti je hlavně český záložník West Hamu Tomáš Souček, který si dnes po právu hodně věří a nyní si dokonce míč potáhl hezky středem pole a vypálil po zemi pravačkou. Na hattrick si ale zatím musí počkat.

30

Domácí jsou dnes znovu při chuti a opět jsou usazeni na útočné polovině hřiště.

28

V další akce West Hamu měl prsty Jared Bowen, tentokrát už byl Guaita u své levé tyče připravený.

27

Pro Crystal Palace mohlo být ještě hůř! Po chybě domácích v rozehrávce pálil zpoza vápna Michail Antonio a jeho střela po zemi se odrazila od pravé tyče branky Palace!

26

Gól ještě prověřoval VAR, ale protože se Antonio před Součkem míče nedotkl, branka platí.

25

West Ham otáčí skóre a dostává se do vedení 2:1! Standardní situaci rozehrál Cresswell a míč poslal na zadní tyč. Tam sice na balón nedosáhl Antonio, ale na byl tam připravený TOMÁŠ SOUČEK, kterému míč spadl na stehno a z druhého doteku ho poslal do sítě. Asistence: Aaron Cresswell.

24

Cheikhou Kouyaté fauloval Antonia a hrát tak budou moci hosté.

22

Vladimír Coufal se trochu zapomněl vepředu, takže musel hasit faulem úprk Ezeho. Pro tentokrát je to bez žluté karty.

20

Z levé strany už z pokutového území poslal míč před branku James McArthur, ale našel jen připraveného Lukasze Fabianského.

18

Wilfried Zaha se snažil najít před brankou kolmou přihrávkou spoluhráče Ezeho, ale tomu chybělo pár kroků, aby na míč dosáhl.

17

Po dlouhé době se domácí trochu probrali a dostali se s míčem až na polovinu soupeře. Zatím jsou ale hodně daleko od branky.

15

Z pravé strany poslal míč do šestnáctky Bowen. Hledal Antonia, ale ten se na zadní tyči k zakončení nedostal.

13

West Ham to nyní může zkusit po levém křídle, kde akci obstarávají Fornals a Cresswell.

12

Crystal Palace rychlé vyrovnání West Hamu opařilo a nyní jsou zatažení na vlastní polovině a čekají, s čím přijde soupeř.

11

Další Fornalsova akce už nevyšla, ale hosté zase velice rychle získali míč zpět pod kontrolu.

9

Domácí si užili svého vedení jen šest minut a už máme zase vyrovnáno! Z levé strany odcentroval Fornals, na první tyči míč Antonio prodloužil na TOMÁŠE SOUČKA a český reprezentant pohotově hlavou poslal míč do sítě! Asistence: Michail Antonio.

8

Pro West Ham je to rozhodně studená sprcha, protože v posledních zápasech hrál ve skvělé formě a téměř ani neinkasoval. Dnes musí hned od začátku dotahovat ztrátu.

6

West Ham se musí i dál bránit. Poradil si s rohovým kopem, ale dál zůstává pod tlakem.

5

Domácí pokračují ve své aktivitě. Měli standardní situaci, kterou dokázal odvrátit Souček na rohový kop.

3

Domácí se ujímají vedení, a to hned z první střely na bránu! K míči se dostal po Bentekeho přihrávce navrátilec do sestavy WILFRIED ZAHA a pravačkou se zpoza vápna trefil krásně k pravé tyči. Asistence: Christian Benteke.

2

West Ham založil svou první akci, ale Antoniova přihrávka na levé křídlo na Fornalse byla nepřesná.

1

První minuta přinesla zatím opatrnou hru, Crystal Palace rozehrává na své polovině, zapojuje i brankáře Guaitu.

1

Utkání právě začalo.

Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, zápas za malou chvíli začne.

Úvodní sestavy:

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kouyaté, Cahill, T. Mitchell – A. Townsend, McArthur, Milivojević (C), Eze – Ch. Benteke, Zaha.
Náhradníci: Butland – van Aanholt, Dann, Clyne, Kelly, James McCarthy, Riedewald, J. Ayew, Batshuayi.

West Ham United: Fabiański – Coufal, C. Dawson, Ogbonna, Cresswell – T. Souček, Rice (C) – Bowen, Fornals, Benrahma – Antonio.
Náhradníci: Martin – Balbuena, Diop, Fredericks, Johnson, Lanzini, Noble, Jarmolenko, Odubeko.

Rozhodčí: Attwell – Cook, Kirkup.

První vzájemné utkání mezi těmito dvěma kluby v této sezoně skončilo nerozhodně 1:1. Crystal Palace se dostal do vedení zásluhou Christiana Bentekeho, ve druhém poločase po Coufalově přihrávce vyrovnal Sebastian Haller, který už ale ve West Hamu nepůsobí. Crystal Palace s West Hamem neprohrál čtyři poslední vzájemná utkání. Doma ale Palace porazilo West Ham jen jednou z posledních šesti vzájemných zápasů.

West Ham United

West Ham je tradičním londýnským klubem, v posledních letech ale neměl příliš velké ambice, hlavním cílem pro tuto sezonu bylo vzhledem zpackané poslední sezoně nesestoupit z Premier League. To se West Hamu bez problému podaří a může pomýšlet na mnohem lepší výsledek, dokonce pošilhává i po pohárové Evropě. West Ham je se na sedmém místě tabulky s 32 body, což je po polovině nejvíc za celou historii West Hamu v Premier League. Na páté místo zaručující postup do Evropské ligy ztrácí jen jeden body a na čtvrté a Ligu mistrů jen body dva. West Ham je ve výborné formě, neprohrál už sedmkrát po sobě a má sérii pěti vítězství v řadě, naposledy vyhrál v rámci 4. kola FA Cupu doma 4:0 nad Doncasterem. V rámci Premier League Hammers naposledy vyhráli doma 2:1 nad West Bromwichem. Venku zatím West Ham v této sezoně v lize odehrál devět utkání s bilancí čtyř výher, dvou remíz a tří porážek. Z posledních šesti venkovních duelů prohrál West Ham jediné, naposledy vyhrál v rámci Premier League 1:0 na hřišti Evertonu.

Crystal Palace je menším londýnským klubem, jehož ambice nejsou nijak vysoké, prioritou je udržet se v Premier League, pokud by se klubu podařilo umístit se v horní polovině tabulky, bylo by to vnímáno jako úspěch. Nakročeno má Crystal Palace slušně, aktuálně se s 23 body nachází na třináctém místě tabulky, na horní polovinu ztrácí šest bodů a na sestupové příčky má náskok bodů jedenáct. Aktuální forma Crystal Palace ale zrovna oslnivá není, z posledních devíti soutěžních utkání Palace vyhrálo jediné, naposledy prohrálo vysoko 0:4 na hřišti Manchesteru City. Doma zatím Crystal Palace v této sezoně v lize odehrálo devět utkání s bilancí tří výher, tří remíz a tří porážek. Naposledy vyhrálo doma 2:0 nad Sheffieldem, čímž přerušilo šňůru čtyř domácích zápasů bez výhry.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 20. kola Premier League mezi týmy Crystal Palace FC a West Ham United. Zápas se odehraje v Selhurst Parku v Londýně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.