Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:12.

Je konec! Manchester United zvládl těžké utkání a poráží Burnley 3:1. Burnley dostalo míč do branky v první minutě, ale Wood byl v ofsajdu. Od té doby už hrozili jen domácí. Pogba po deseti minutách hlavičkoval do tyče. O penaltu si po půlhodině řekl Rashford, ale k faulu podle rozhodčích nedošlo. Pět minut před přestávkou ještě Rashford poslal míč na malé vápno, ale Greenwood na balón nedosáhl. Branky začaly padat až po změně stran. Ve 48. minutě poslal domácí celek do vedení Mason Greenwood, ale na jeho zásah odpověděl za dvě minuty James Tarkowski.Domácí celek poté dlouho hledal cestičku do zakončení. Fernandesovu hlavičku skvěle vyrazil Bailey Peacock-Farrell. Až v 84. minutě vrátil domácím vedení Mason Greenwood. Od té doby už favorizovaný celek dominoval a v nastavení přidal pojistku Edinson Cavani.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

Fred
46. min Cavani
Rashford
84. min van de Beek

Gudmundsson
88. min Rodriguez
4 Cork
Cork
Westwood
Brownhill
88. min Vydra

90+3

Manchester United právě vstřelil branku!
Tohle byla opravdová paráda! Domácí celek třetí brankou definitivně potvrzuje své vítězství! Pohlednou akci rozjel Mason Greenwood, který našel Fernandese. Portugalec ještě našel přihrávkou na levou stranu van de Beeka, jenž poslal pobídku před prázdnou branku a EDINSON CAVANI nezaváhal!

90+2

Paul Pogba byl faulován v blízkosti rohového praporku a získal pro domácí celek rozehrávku z dobré pozice. United tak našetří další cené sekundy.

90+1

A ještě jedna šance pro United! Greenwood z těsné blízkosti hostujícího brankáře nepřekonal. Následně ještě střílel Fernandes, ale na brankové čáře zakročil James Tarkowski.

90+1

Nastavují se čtyři minuty!

90

Domácí celek mohl potvrdit svůj triumf! Greenwood poslal míč do šestnáctky, kde zakončoval Scott McTominay, ale hostující brankář vytáhl parádní zákrok!

89
Karty

James Tarkowski přišlápl domácímu hráči nohu a vidí žlutou kartu.

89

Matěj Vydra se ihned po svém příchodu na trávník řítil za přihrávkou za obranu soupeře, ale připravený Dean Henderson vystartoval ven z branky a schoval míč do rukavic.

88

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Josh Brownhill, přichází Matěj Vydra.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Jay Rodriguez.

87

Victor Lindelöf si troufl na vlastní polovině potáhnout míč mezi dva napadající soupeře a rozehrál na levou stranu. Domácí soupeři prakticky nepůjčují míč.

86

Burnley se ihned po výkopu vydalo do útoku, jenže nákop na levou stranu si pohlídal Aaron Wan-Bissaka, který navíc získal vhazování pro domácí mužstvo.

84

Domácí celek si bere zpět své ztracené vedení! Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal MASON GREENWOOD, který zakončil levačkou z hranice velkého vápna a Jack Cork si jeho pokus nešťastně tečoval do sítě!

84

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Donny van de Beek.

83

Johann Gudmundsson prošel po pravém křídle do pokutového území, jenže se utopil v moři vlastních kliček. Manchester United potřebuje hrát na opačné straně.

82

Paul Pogba si znovu splnil své defenzivní povinnosti. Francouzský fotbalista odhlavičkoval vysoký centr do bezpečí z hranice pokutového území.

81

Westwood znovu kroutil svůj centr od rohového praporku přímo do branky, ale Dean Henderson vyrazil mezi hlavičkáře a schoval míč do rukavic.

80

Burnley zahrávalo přímý kop v blízkosti pokutového území soupeře. Centrovaný míč propadl na vzdálenější tyč a Pogba jej hlavou líznul na roh.

79

Victor Lindelöf potáhl míč na polovinu Burnley, jenže kombinace domácího celku je zatím hodně kostrbatá. Burnley se brání bez větších problémů.

78

Scott McTominay si skvěle pohlídal prostor v blízkosti velkého vápna a hosté museli roztáhnout hru na levé straně. Faul na svou osobu poté získal Jack Cork.

77

Luke Shaw zahrával už pátý rohový kop Manchesteru United. K odraženému míči se dostal Bruno Fernandes, ale jeho přízemní pokus až k brance neprošel.

76

Hostující stoper už je zpátky na nohou a znovu bude pokračovat ve hře. Domácí celek už opět pokračuje v kombinaci v blízkosti velkého vápna soupeře.

74

Hra je přerušena! James Tarkowski zůstává po souboji s Cavanim ležet na hranici velkého vápna a bude potřebovat ošetření.

73

Paul Pogba rozehrál na levou stranu, jenže Marcus Rashford byl v tuto chvíli statický. Druhý jmenovaný musel rozehrát na domácí obránce.

72

Domácí pokazili rozehrávku na pravé straně na vlastní polovině. McNeil rozehrávku United skvěle napadal, ale míč nakonec srazil do zámezí.

71

Maguire uvolnil prostor na levé straně, kde operoval Shaw, jenže po jeho nepovedené přihrávce fauloval ve středu pole Paul Pogba.

70

Domácí celek si dvacet minut před koncem mohl vzít zpět ztracené vedení. Shaw poslal centr do vápna, jenže Bruno Fernandes hlavou nechal vyniknout hostujícího brankáře!

69

Harry Maguire oslovil prudkou přihrávkou do vápna Rashforda, který dostal kousek prostoru, ale v klíčovou chvíli jej zradilo nepovedené zpracování.

68

Bailey Peacock-Farrell si dal pozor na sraženou přihrávku za obranu Burnley a hravě si dokráčel pro míč. Burnley s rozehrávkou nespěchá.

67

Matthew Lowton dostal přihrávku na pravou stranu a prodloužil balón na Gudmundssona. Druhý jmenovaný odcentroval jen do rukavic Deana Hendersona.

66

Josh Brownhill se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, jenže jeho přízemní dělovku zablokoval Luke Shaw. Burnley bude vhazovat na polovině soupeře.

65

Manchester United následně zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, ale Harry Maguire hlavou poslal míč vedle zadní tyče.

64

Marcus Rashford si udělal prostor ve vápně a levačkou poslal nástřel na malé vápno. Před Cavanim snad už potřetí ve druhé půli hasil nebezpečí Ben Mee.

63

Taylor si zbytečně pouštěl skákavý míč za sebe a už jej neudržel na trávníku. Manchester United tak může pokračovat ve svém ofenzivním snažení.

62

Až nyní se hostující celek vymanil ze sílícího tlaku Manchesteru United. Chris Wood se na polovině hřiště zbavil Shawa a pomohl si rozehrávkou na stopery.

61

Paul Pogba dloubl míč do pokutového území. Zuby si na zakončení brousil Edinson Cavani, ale Ben Mee balón stačil přizvednout.

60

Chris Wood uspěl v souboji proti dvojici hráčů Manchesteru United, zpracoval si míč a hnal se s ním do zakončení. Jeho ránu zablokoval Harry Maguire.

59

Dean Henderson si dal pozor na přihrávku za obranu Manchesteru United a bez problémů si dokráčel pro míč. Domácí brankář rychle rozehrál na Pogbu.

58

Cavani si došel pro míč na levou stranu a zakombinoval s Marcusem Rashfordem. Druhý jmenovaný ale nepřesnou přihrávkou daroval míč hostům.

57
Karty

Paul Pogba se středem hrací plochy tlačil vpřed, ale Cork jej taktickým faulem poslal k zemi. Rozhodčí jej ještě odměnil žlutou kartou.

56

Victor Lindelöf diriguje rozehrávku Manchesteru United na polovině hřiště. Domácí se postupně tlačí vpřed, ale Burnley United moc prostoru nenechává.

55

Luke Shaw se dostal k míči v pokutovém území a levačkou poslal přízemní centr na malé vápno. Před Cavanim zakročil Ben Mee špičkou kopačky.

54

Domácí se nastěhovali na polovinu Burnley a snaží se tlačil do pokutového území. Obrana Burnley však stojí v pevném bloku a nenechává hráčům v červeném moc prostoru.

53

Mason Greenwood si naběhl na přihrávku do pokutového území a zpětnou přihrávkou zkoušel najít Cavaniho. Tarkowski míč na poslední chvíli odkopl.

52

Burnley je bleskovým vyrovnáním hodně nabuzené a znovu se tlačí do útoku. Zpoza velkého vápna zakončil pravačkou Josh Brownhill, ale Dean Henderson si připsal snadný zákrok.

50

Burnley právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Domácí celek se ve vedení udržel jen dvě minuty! Na centr od rohového praporku si na malém vápně naskočil JAMES TARKOWSKI a hlavou poslal míč k tyči!

50

Hostující celek se ihned vydal do útoku se snahou o bleskovou odpověď. Skvělou práci však odvedl Harry Maguire, který míč vypíchl na roh.

48

Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu dostává do vedení! Celou akci rozjel Luke Shaw, který rozběhl Rashforda, který odcentroval do vápna. Fernandes míč ještě pustil za sebe a osamocený MASON GREENWOOD prostřelil bezmocného brankáře!

47

Dean Henderson si ve druhém poločase vzal na hlavu kšiltovku. Domácí brankář rozjel akci svého mužstva a favorit dnešního souboje útočí po levé straně.

46

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Edinson Cavani.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali zajímavé utkání. Burnley dostalo míč do branky v první minutě, ale Wood byl v ofsajdu. Od té doby už hrozili jen domácí. Pogba po deseti minutách hlavičkoval do tyče. O penaltu si po půlhodině řekl Rashford, ale k faulu podle rozhodčích nedošlo. Pět minut před přestávkou ještě Rashford poslal míč na malé vápno, ale Greenwood na balón nedosáhl. Do kabin se proto odchází bez branek.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Tarkowski se po přímém kopu dostal k míči na malém vápně a nebezpečně dohrál domácího brankáře Hendersona, který zůstává ležet s bolestivou grimasou.

45

Nastavuje se jedna minuta!

45

Aaron Wan-Bissaka ještě v závěru prvního poločasu rozběhl Fernandese, jenže Portugalec neměl úplně optimální zpracování.

44

Luke Shaw přišel o míč na levé straně a musel si pomoci faulem na Gudmundssona. Burnley tak může dohrát první poločas s míčem na kopačkách.

43

Marcus Rashford operoval s míčem v blízkosti pokutového území. Domácí jsou natlačeni blízko k brance Burnley, ale do zakončení se dostávají minimálně.

42

Matthew Lowton zahrával přímý kop Burnley na polovině domácích. Tarkowski prodloužil míč do vápna, ale Chris Wood z otočky nemířil mezi tři tyče.

41

Victor Lindelöf si dal pozor na napadajícího Chrise Wooda a rozjel akci Manchesteru United. Domácí se tentokrát do blízkosti velkého vápna nedostali.

40

Aaron Wan-Bissaka se na pravé straně zbavil napadajícího obránce a pomohl si rozehrávkou na stopery. Domácí pokračují ve své aktivitě a chtějí udeřit ještě před přestávkou.

39

Domácí mohli otevřít stav dnešního souboje! Rashford si naběhl na přihrávku na hranici velkého vápna a poslal míč na malé vápno. Dobíhající Greenwood na balón ve skluzu nedosáhl.

38

Charlie Taylor bojoval s míčem u nohy v rohu hrací plochy. Obránci Manchesteru United mu ale nedali prostor a Taylor o míč přišel.

37

Penalta se opravdu pískat nebude! Marcus Rashford upadl vlastní vinou, když se snažil vyhnout vyběhnutému brankáři. Burnley bude rozehrávat.

36

Marcus Rashford si naběhl na přihrávku za obranu soupeře, zpracováním si míč posunul kolem vyběhnutého brankáře a upadl. Penalta se zatím nepíská.

35

James Tarkowski si dobře poradil v dalším hlavičkovém souboji na polovině hřiště. Stoper Burnley odhlavičkoval míč pouze do zámezí.

34

Mason Greenwood si sice naběhl na dlouhou přihrávku na polovinu Burnley, jenže si nepohlídal své postavení a byl dobré dva metry v ofsajdu.

33

Aaron Wan-Bissaka vhazoval na pravé straně. Domácí celek poté rozjel další postupný útok ze zadních řad. Burnley však skvěle drží defenzivní postavení.

31

Hostující brankář rozhodně nespěchal s odkopem míče od branky. Nakonec jej poslal na levou stranu, kde v souboji uspěl McNeil.

30

Tak jsem to zakřikl! Marcus Rashford se totiž z levé strany dostal do šestnáctky a jeho dělovku směřující pod břevno musel hostující brankář vyrazit!

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Manchester United je sice aktivnější, ale v posledních minutách nemůže najít recept na defenzivu Burnley.

29

Luke Shaw znovu podpořil ofenzivu domácího celku náběhem po levé straně. Krajní obránce Manchesteru United si musel pod tlakem pomoci zpětnou přihrávkou.

28

Paul Pogba napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině. Zadáci Burnley si na francouzského záložníka dali pozor a jednoduše míč odkopli.

27

Jack Cork dostal přihrávku na hranici velkého vápna, kde se zbavil obránce, jenže centrem do pokutového území našel jen Maguira.

26
Karty

Aaron Wan-Bissaka doslova přejel jednoho ze soupeřů a za skluz vidí žlutou kartu.

25

Bruno Fernandes si chytře pokryl míč na polovině hřiště a Jack Cork jej zbytečně poslal k zemi. Manchester United bude pokračovat v kombinaci.

24

Charlie Taylor zabojoval o míč na levé straně, jenže Victor Lindelöf se před něj včas dostal tělem. Hostující Taylor přesto získal rohový kop.

23

Dean Henderson se na hranici velkého vápna zapojil do rozehrávky domácího celku. Jeho nákop se snesl na polovinu soupeře, ale obrana Burnley byla připravená.

22

Dwight McNeil čistě vybojoval míč na polovině hřiště. Vpřed se poté hnal po levém křídle, ale Chrise Wooda nenašel pomalou přihrávkou.

21

Victor Lindelöf musel rozjet další akci Manchesteru United z vlastní poloviny. Stoper domácího celku rozehrál na levou stranu. United teď uklidňují hru.

20

Greenwood zkusil překvapit hostujícího brankáře střelou z ostrého úhlu. Jeho pokus skončil v rukavicích připraveného gólmana.

19

Luke Shaw z levé strany dloubl míč na malé vápno, ale Ben Mee si udržel své postavení a před Rashfordem odhlavičkoval míč do bezpečí.

18

Burnley se po delší době usadilo na polovině favorizovaného celku a postupně si hledá cestičku vpřed. Kombinace se však odehrává spíše na polovině hřiště.

17

Rashford si všiml rozběhnutého Bruna Fernandese, který se dostal na hranici velkého vápna, jenže míč si předkopl daleko před sebe a nezakončil.

16

Fred se v blízkosti velkého vápna dostal k volnému míči, jenže raději přihrál na levou stranu, kde už neměl nikoho ze svých spoluhráčů.

15

Bailey Peacock-Farrell se muse zapojit do rozehrávky Burnley. Gólman hostujícího celku nakopl míč levačkou na polovinu soupeře, kde jej získali domácí.

14

Na opačné straně si na zakončení z úctyhodné vzdálenosti troufl Chris Wood, jehož přízemní dělovku si Dean Henderson bez problémů pohlídal.

13

Fernandes přenesl hru na pravou stranu. Aaron Wan-Bissaka ještě v souboji udržel míč pro domácí, jenže si musel pomoci zpětnou přihrávkou.

12

Fred rychle rozehrál přímý kop domácích z poloviny hrací plochy. Domácí záložník našel Rashforda, ale u něj na hranici šestnáctky hlídkovali obránci.

11

Fred se vrátil na polovinu hřiště pro odražený míč a pomohl si malou domů na Hendersona. Manchester United od úvodních minut ukazuje, že chce hrát ofenzivně.

10

Další obrovská šance domácích! Na parádní centr z pravé strany si naskočil Paul Pogba a Bailey Peacock-Farrell konečky prstů vytlačil míč na roh!

9

Luke Shaw vhazoval na levé straně, jenže jeho pobídku přečetli fotbalisté Burnley a získali míč pro sebe. Ani hosté se však daleko nedostali.

8

Aaron Wan-Bissaka se na pravém křídle dostal k dlouhé přihrávce, ale ve skluzu už nedokázal odcentrovat do nebezpečného prostoru před brankou.

7

Bruno Fernandes dostal přihrávku na pravou stranu, jenže jeho centr levačkou skončil na hlavě Meeho. Domácí okamžitě vybojovali odražený míč zpět.

6

Domácí se usadili na polovině soupeře a trpělivou kombinací si hledají cestičku do velkého vápna. Na levé straně se uvolnil Shaw, ale obránci Burnley míč odehráli na roh.

5

První velkou šanci si velmi rychle vypracovali také domácí! Scott McTominay si naběhl na zpětnou přihrávku a vyslal přízemní ránu. Před brankovou čárou však zakročila obrana Burnley!

4

Mason Greenwood dostal přihrávku na levou stranu, kde zakombinoval s Rashfordem. Druhý jmenovaný od postranní čáry branku Burnley neohrozil.

3

Chris Wood se tlačil za dalším centrem do pokutového území, jenže domácí brankář Henderson si tentokrát dal pozor a schoval míč do rukavic.

2

Poprvé v utkání se do útoku vydal také domácí celek. Paul Pogba chtěl narýsovat přihrávku mezi obránce soupeře, ale jeho pobídka byla příliš prudká.

1

Burnley zahrozilo hned v první minutě! Po nákopu do pokutového území si na míč naskočil Wood, ale jeho branka nemohla platit kvůli ofsajdu. Praporek rozhodčího vyletěl na hlavu už na hřišti a VAR verdikt potvrdil!

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v červeném, zatímco Burnley oblékne žlutou sadu.

Úvodní sestavy:

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Rashford, B. Fernandes, P. Pogba – Greenwood.
Náhradníci: de Gea – Cavani, D. James, Mata, N. Matić, Telles, Tuanzebe, van de Beek, B. Williams.

Burnley FC: Peacock-Farrell – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Gudmundsson, Cork, A. Westwood, Brownhill, McNeil – Wood.
Náhradníci: Norris – Bardsley, Dunne, Nartey, Pieters, Richardson, Jay Rodriguez, D. Stephens, Vydra.

Rozhodčí: Moss – Perry, Lennard.

Vzájemný zápas

V prvním vzájemném měření sil v tomto ročníku zvítězil Manchester United na půdě Burnley 1:0.

Domácí Manchester United je na tom mnohem lépe. Slavný celek z Old Trafford odehrál třicet jedna zápasů a získal v nich šedesát tři bodů. S tímto ziskem drží druhou pozici jedenáct bodů za městským rivalem Manchesterem City. Ze spodních pozic na United dotírá Leicester a další kluby. Po reprezentační přestávce v lize porazil Brighton a Tottenham. Ve čtvrtek navíc porazil 2:0 Granadu a zajistil si postup do semifinále Evropské ligy.

Burnley FC

Hostující celek letos neprožívá úplně povedenou sezónu. Burnley odehrálo v letošním ročníku třicet jedna zápasů a získalo v nich třicet tři branek. S tímto ziskem Burnley drží až sedmnáctou pozici a ještě bude bojovat o záchranu. Na osmnáctý Fulham má k dobru náskok sedmi zápasů a dnešní duel k dobru. V posledních dvou duelech odcházeli hráči Burnley jako poražení. Po porážce na hřišti Southamptonu doma nestačili na Newcastle.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Manchesterem United a Burnley FC. Výkop je stanoven na 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.