To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 22:10.

Je konec. Manchester United zvítězil nad Aston Villou poměrem 2:1 a dorovnává tak se stejným počtem bodů první Liverpool!
Do druhé půle vstoupili hosté velmi aktivně a v 52. minutě předvedl de Gea skvělý zákrok po hlavičce Watkinse. V 58. minutě se už hosté dočkali srovnání na 1:1, o které se postaral Traoré. V 61. minutě byl ale zfaulován uvnitř vápna Pogba a následnou penaltu si vzal na starost Bruno Fernandes, který ji proměnil a poslal rudé ďábly do vedení 2:1. Následně se United dostal do několika šancí, ale ani jedna neskončila brankou. V nastaveném čase měl dobrou příležitost Cash, ovšem de Gea jen potvrdil famózní výkon v tomto utkání.

Manchester UnitedManchester United(4-3-1-2)

Fred
90+4. min Tuanzebe
McTominay
65. min Matić
Fernandes
87. min James

Konsa
5 Mings
Traoré
79. min Ramsey
Grealish
El Ghazi
84. min Davis

90+6

Keinan Davis se snažil uvnitř vápna prodrat ke střele, ale jeho ránu dokázal zblokovat Axel Tuanzebe.

90+5

Bailly s Tuanzebem skvěle získali míč, když se hosté snažili projít po levé straně. Následně se United dostal dopředu, ale Pogbova přihrávka nebyla přesná.

90+4

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Axel Tuanzebe.

90+4

Hosté tak měli k dispozici další roh, ale tentokrát se Ollie Watkins nedostal ke hlavičce a následovat bude odkop od domácí svatyně.

90+3

Tentokrát byl roh rozehrán nakrátko a Matthew Cash se dostal ke střele z nějakých dvaadvaceti metrů, ale jeho ránu k levé tyči skvěle vychytal David de Gea, který dnes předvádí fantastický výkon!

90+2

Daniel James na přední tyči odhlavičkoval míč do zámezí a následovat bude další rohový kop.

90+2

Eric Bailly dokázal zblokovat přihrávku soupeře a Aston Villa má k dispozici rohový kop z levé strany, o který se postará Jack Grealish.

90+1

Daniel James se dostal do protiútoku, ale míč si posléze moc předkopl a následně se Pogba dopustil faulu, aby přerušil možný protiútok soupeře.

90

Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90
Karty

A další žlutá karta pro domácí, tentokrát jí uviděl Nemanja Matić po faulu na Grealishe.

90

Marcus Rashford znovu ukázal obrovskou rychlost, ale nakonec předal míč Jamesovi na levou stranu, který chtěl centrem z první najít Martiala, ale balón skončil jen u brankáře Martíneze.

89
Karty

Domácí si chtěli vymodlit faul, který sudí nepískl a hrozil tak brejk Aston Villy, který zastavil za cenu žluté karty Luke Shaw.

88

A právě Daniel James se po pár desítkách vteřin na trávníku dostal po přihrávce od Pogby k míči uvnitř vápna a zakončil, ale jeho pokus k pravé tyči skončil v moci Emiliana Martíneze.

87

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Daniel James.

86

Výborná práce v podání Aarona Wan-Bissaky, který vybojoval míč a posunul ho na Pogbu, jenž vyslal po pravé straně Rashforda a ten získal autové vhazování pro svůj celek.

85

Matthew Cash svým centrem z pravé strany našel ve vápně čerstvého Keinana Davise, ale jeho pokus hlavičkou skončil vedle brány.

84

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Keinan Davis.

84

Tyrone Mings se sice dostal přes Maguirea, ale následně zakončil hlavou pouze vedle levé tyče.

83

Posléze přišel faul Luke Shawa na Anwara El Ghaziho. Hosté tak mají k dispozici volný kop z pravé strany.

82

Tentokrát to byl Bruno Fernandes, který dostal Grealishe k zemi a Aston Villa bude u míče.

81

Anthony Martial se snažil zpracovat dalším přesný pas Bruna Fernandese, ale tentokrát byl francouzský útočník zdvojený.

80

Nemanja Matić tentokrát poslal k zemi nejvíc faulovaného hráče v Premier League Jacka Grealishe.

79

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Jacob Ramsey.

78

Skoro ze stejné pozice tentokrát po rohovém kopu pálil Marcus Rashford, ale jeho pokus letěl těsně nad břevno Aston Villy. Manchester United měl v posledních minutách několik šancí rozhodnout zápas.

77

Bruno Fernandes byl kousíček od druhé branky, když se dostal k míči před vápnem a poradil si s Grealishem, ale jeho následnou ránu vyrazil Emiliano Martínez a balón se také otřel o horní tyč!

76

Opět se Luke Shaw dostal k centru na levé straně, ale jeho přízemní pokus najít spoluhráče byl zblokován a Manchester United bude mít čtvrtý rohový kop.

75

Jack Grealish už po několikáté našel svým centrem ve vápně Olliho Watkinse, ale ten tentokrát hlavičkoval vedle levé tyče.

74

Martial na levé straně posunul míč na Shawa, který v šestnáctce našel volného Pogbu, ale ten trestuhodně minul! Obrovská šance tohoto francouzského záložníka tak neskončila gólem na 3:1.

73

Utkání je od samého úvodu ve velmi dobrém tempu a první den v roce 2021 tak začíná velmi atraktivně. Jak na nový rok, tak po celý rok?

72

Fred si opět velmi špatně poradil s míčem ve středu hrací plochy a dnes tento brazilec udělal velký počet chyb. Posléze se musel protáhnout David de Gea na velmi dobrý pokus Anwara El Ghaziho.

71

Anthony Martial se prodral do vápna, ale jeho ránu levačkou vyrazil brankář Emiliano Martínez. Hosté ale nedokázali odkopnout míč do bezpečí a Manchester je znovu u balónu.

69

Hlavní rozhodčí Oliver odpískal Shawovi faul, za což může být Matthew Cash velmi rád, protože se anglický obránce Luke Shaw přes něj znovu prodral.

68

Po Pogbově přihrávce se Marcus Rashford nachytal pouze v ofsajdovém postavení a Aston Villa bude znovu u balónu.

67

Fred přerušil rozeběhnutého Anwara El Ghaziho a Aston Villa tak získala volný kop z levé strany.

66

Jack Grealish nádherným centrem hledal z pravé strany na zadní tyči Anwara El Ghaziho, ale Aaron Wan-Bissaka dokázal v těžké situaci odkopnout míč.

65

Marcus Rashford to opět vzal na sebe, když dostal skvělý pas od Bruna na hranici vápna, kde se uvolnil, ale levačkou vypálil doprostřed brány.

65

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Nemanja Matić.

63

Bertrand Traoré pokazil přihrávku ve středu hrací plochy a Bruno Fernandes se dostal dopředu po levé straně, ovšem jeho centr byl zblokován.

62

Eric Bailly zůstal ležet na trávníku po souboji s Jackem Grealishem, který jej zasáhl zezadu, ale sudí žlutou kartu nevytáhl.

61

Manchester United právě vstřelil branku!
Domácí celek bleskově odpovídá a vede 2:1! K exekuci pokutového kopu se postavil kdo jiný, než portugalský borec BRUNO FERNANDES, který k levé tyči, kde sice skočil také gólman Emiliano Martínez, ale na balón nedosáhl.

60

Byla nařízena penalta pro Manchester United. Douglas Luiz poslal Pogbu k zemi uvnitř vápna a domácí mají velkou šanci jít zpět do vedení.

59

Rudí ďábli sice chtěli rychle odpovědět, ale nakonec z toho bude jen autové vhazování.

58

Aston Villa právě vstřelila branku!
Je srovnáno na 1:1! Hosté rozehráli standardní situaci velmi rychle, čímž dostali obranu United pod tlak a Jack Grealish svým přízemním centrem z levé strany našel na zadní tyči zapomenutého BERTRANDA TRAORÉHO, který si zkušeně poradil a prostřelil de Geu. Asistence: Jack Grealish.

57

Bruno Fernandes se snažil vyslat po levé straně Shawa, ovšem hostující obránce si s ním poradil.

56

Marcus Rashford předvedl velmi dobré sólo, když se zbavil dvou obránců, ale následně vypálil pouze do připraveného Emiliana Martíneze.

55
Karty

Tak tohle je pro domácí problém, jelikož také druhý stoper Manchesteru United Eric Bailly uviděl žlutou kartu za svůj ostrý skluz na McGinna.

54

Znovu přišel útok United z levé strany, ale centr Shawa nakonec odvrátila obrana soupeře. Posléze přišel rychlý brejk Aston Villy, který byl zakončen střelou Anwara El Ghaziho nad svatyni domácího brankáře.

53

Následný rohový kop Aston Villy už nebyl nijak moc nebezpečný a posléze přišel útok Manchesteru, ovšem Rashford si neporadil s míčem příliš dobře.

52

Jack Grealish svým centrem našel na hranici malého vápna Olliho Watkinse, ale jeho hlavičku fantasticky vyrazil David de Gea!

51

Bertrand Traoré patičkou zmátl Shawa a Matthew Cash se dostal ke střele z pravé strany, ale jeho pokus letěl nad bránu de Gey.

50

Marcus Rashford se svou rychlostí dostal po levé straně přes Cashe, ale jeho následná rána z úhlu skončila v moci brankáře Martíneze.

49
Karty

Harry Maguire uviděl jako první hráč v tomto utkání žlutou kartu, když poslal k zemi Jacka Grealishe.

47

Fred skvěle vybojoval míč a zastavil tak útok soupeře, ovšem následná rozehrávka Scotta McTominaye byla nepřesná.

46

Do druhé poloviny utkání se vstoupilo beze změn a krátce po úvodu přišel faul Aston Villy ve středu hřiště.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 22:06.

Máme za sebou 1. poločas a Manchester United vede nad Aston Villou poměrem 1:0. Utkání rozhodně nenudí a k vidění je skvělá atraktivní podívaná. Už ve 2. minutě se dostal ke střele Fernandes, ale Martínez byl připraven. A stejně tak si hostující gólman poradil také s pokusem Martiala v 11. minutě. O dvě minuty později se ale i na druhé straně předvedl de Gea proti střele McGinna. Ve 37. minutě přišel opět pokus Bruna Fernandese, který ale skončil těsně vedle. Ve 40. minutě už se ale měnit stav skóre na 1:0, když se po centru Wan-Bissaky z pravé strany prosadil hlavou Anthony Martial.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Scott McTominay se snažil dostat dopředu, ale míč mu při zpracování uskočil a obránce soupeře jej odkopl.

45+1

Patička Bruna Fernandese byla na pravé straně zblokována a rudí ďábli tak získali alespoň autové vhazování.

45

Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

45

Znovu se snažil Marcus Rashford kombinovat na pravé straně s Aaronem Wan-Bissakou, kterého vyslal dopředu, ale k míči se jako první dostal gólman Emiliano Martínez.

44

Hosté nakonec získali alespoň rohový kop, ale Paul Pogba se dostal k míči jako první a odhlavičkoval jej pryč. Posléze ale přiletěl opět balón před bránu de Gey, ale tentokrát si poradil Bruno Fernandes.

43

Opět se exekuce ujal Bertrand Traoré, ale jeho centr tentokrát odhlavičkoval pryč Eric Bailly.

42

Scott McTominay zfauloval Jacka Grealishe a Aston Villa bude mít k dispozici volný kop.

40

Domácí mužstvo pár minut před přestávkou otevírá brankový účet zápasu a vede 1:0! Pogba skvěle vybojoval míč ve středu hrací plochy, ke kterému se dostal Rashford, jenž fantastickou patičkou poslal dopředu Aarona Wan-Bissaku, který následně odcentroval balón přesně na hlavu ANTHONYHO MARTIALA a ten zakončil do protipohybu gólmana. Asistence: Aaron Wan-Bissaka.

40

Ovšem exekuci volného kopu si vzal na starost faulovaný Bertrand Traoré, kterému se ale centr vůbec nepovedl a míč letěl hodně daleko mimo hrací plochu.

39

Bertrand Traoré se z pravého křídla dostal přes Lukeho Shawa, který jej na hranici vápna zfauloval a Aston Villa získala volný kop.

38

Baillyho nepřesná rozehrávka znamená opět útočnou akci Aston Villy, která balón přesunula z levé strany na pravou.

37

Bruno Fernandes si říkal o míč na hranici vápna, který nakonec získal a z otočky vystřelil, ovšem jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče!

36

John McGinn si už tentokrát počínal za hranici nedovoleného zákroku, když se snažil obrat o míč stopera Erica Baillyho.

35

Pogba posunul míč na McTominaye a následně si ho chtěl ve středu hřiště převzít Rashford, ale obránce soupeře na hranici faulu odebral balón.

34

Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic, ale Aston Villa následně zůstala u míče a Scott McTominay se dopustil faulu na Jacka Grealishe.

33

Harry Maguire byl pod tlakem, ale obrana Untied dokázala vše vyřešit, ovšem následně přišla už několikátá nepřesná přihrávka Pogby, ze které přišel okamžitý brejk Aston Villy, která získala rohový kop.

32

Bruno Fernandes chtěl přímočarou přihrávkou vyslat dopředu Paula Pogbu, ale Matthew Cash si s ním bez problémů poradil.

31

Francouz už jde do zámezí, ale stále jde vidět celkem dost krve v ústech. Hra ovšem může pokračovat.

30

Centr z nohy Luke Shawa hledal před bránou Paula Pogbu, který dostal naloženo od obránců a nedostal se tak k míči. Domácí hráč zůstal následně ležet na trávníku a jde vidět krev v ústech, musí být ošetřovaný.

29

Skvělou kombinaci tentokrát předvedli hráči Manchesteru United, ale nakonec byla přihrávka Pogby ve vápně zblokována a následuje rohový kop.

28

Anthony Martial si z levé strany troufnul na Matthewa Cashe, ale nepodařilo se mu projít a hostující obránce mu odkopl míč.

27

Od Matthewa Cashe se dostal míč do zámezí a Luke Shaw se tak postará o vhození balónu do zpět do hry.

26

Z dalšího útoku Aston Villy, ale nic nebylo a Manchester se dostal k další kombinaci, která skončila po přihrávce Fernandese u francouze Paula Pogby, jenž vypálil vedle brány soupeře z nějakých dvaceti metrů.

25

Znovu dělal problémy domácím Ollie Watkins, ale Paul Pogba se stáhl do obranné řady a dokázal hlavou odvrátit centr. Následně přišel nákop rudých ďáblů, ale s tím si poradil vyběhnutý Emiliano Martínez.

24

Aston Villa se takovou pomalou přesnou kombinací dostala až k centru z pravé strany, který musel před Watkinsem uklízet mimo hrací plochu Eric Bailly.

23

Scott McTominay váhal s rozehrávkou, což neudělal dobře, protože nepřesnou přihrávkou pod tlakem odevzdal míč soupeři. Aston Villa tak v posledních minutách přebrala iniciativu a přežila úvodní tlak domácího soupeře.

22

Nyní se hosté nepochopili a odevzdali tak míč soupeři, který bude mít autové vhazování na své polovině.

21

Opět další nepřesná přihrávka Paula Pogby na paty Bruna Fernandese a Aston Villa málem šla do protiútoku, ovšem Scott McTominay předvedl skvělý defenzivní zákrok.

20

Jack Grealish se postaral o třetí rohový kop Aston Villy v tomto utkání, ale centr z levé strany skončil na hlavě Harryho Maguirea. Hosté ale zůstávají u míče.

19

Hosté to na pravé straně sehráli velmi dobře a nakonec musel nepříjemný centr Douglase Luize odklízet do zámezí Wan-Bissaka.

18

Scott McTominay nedovoleným zákrokem poslal soupeře k zemi na své polovině a Aston Villa bude u míče.

17

Tentokrát přišel faul domácích, ovšem volný kop Aston Villy nic nebezpečného nepřinesl a centr letící do vápna skončil bezpečně v moci španělského gólmana de Gey.

16

Další velmi krásná kombinace domácích, když se z pravé strany dokázali vymanit Rashford s Wan-Bissakou a právě po přihrávce mimo vápna od druhého jmenovaného se opřel do míče Fred, ale rána brazilského záložníka letěla těsně nad.

15

Tentokrát už standardní situace hostů nepřinesla nic nebezpečného a do protiútoku šli znovu rudí ďábli, ovšem na hranici faulu byl zastaven Marcus Rashford a píšťalka sudího Olivera se neozvala.

14

Posléze Aston Villa získala rohový kop a ihned získala také další, jelikož střela z voleje byla zblokována do zámezí.

13

Matthew Cash odcentroval z pravé strany skvělý míč do vápna, do kterého se opřel John McGinn, ale jeho pokus k levé tyči fantasticky vyrazil David de Gea!

13

Tentokrát už ale míč skončil v zámezí po další nepřesné přihrávce Paula Pogby, který má podle agenta na sto procent odejít v létě z Manchesteru United.

13

Tentokrát se jednalo o rohový kop z levé strany, kterého se ujal Luke Shaw a svým centrem našel před bránou Harryho Maguirea, ovšem jeho hlavička neměl moc razance a Emiliano Martínez si poradil.

12

Po rohu bude následovat další, jelikož střela domácího hráče byla sražená do zámezí.

11

Bruno Fernandes se středem hřiště dostal dopředu a posunul míč na Anthonyho Martiala, který si ho připravil na pravou nohu a vypálil, ale Emiliano Martínez si připsal první velmi důležitý zákrok!

10

Bruno Fernandes měl před sebou dostatek místa a tak zkusil vystřelit z velké dálky, ale jeho ránu zblokoval Tyrone Mings.

9

Scott McTominay dostal od Pogby přihrávku na paty, ale přesto dokázal rozjet akci po pravé straně přes Wan-Bissaku, který si ovšem nevěřil na soupeře a raději posunul hru dozadu.

8

Znovu je míč v domácí moci, ale nákop kapitána Harryho Maguirea skončil u obrany Aston Villy.

7

Obránce hostů obdržel housle od soupeře, ale Anthony Martial se nedokázal procpat přes stopera Mingse, který tak odvedl dobrou práci, jelikož by se francouzský útočník ocitl naprosto sám před bránou Martíneze.

6

Tentokrát přišla nepřesná přihrávka portugalského borce Bruna Fernandese a hosté mohou něco vymyslet.

5

Rudí ďábli se tak okamžitě dostali do protiútoku, které mají velmi rádi, ale konec celé akce skončil, když poslal Pogba svůj centr jen do zámezí.

4

Aston Villa to následně zkoušela po levé straně, ovšem centr Johna McGinna byl odkopnut do bezpečí.

3

Jack Grealish se sice diví, ovšem rozhodčí jeho faul na soupeře odpískal a svůj verdikt nezmění.

2

Hned na začátku zápasu se Manchester dostal do zajímavé šance, když nejprve Rashford skvělým lobem za obranu našel Fernandese, který vypálil, ale Emiliano Martínez jeho pokus vyrazil. Míč se tak dostal k Pogbovi, který jej podržel a posléze jej chtěl posunout na Rashforda, ale obrana už dokázala odkopnout balón do bezpečí.

1

Harry Maguire si dokázal poradit s Ollim Watkinsem a získal pro svoje domácí mužstvo autové vhazování na své polovině.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Maguire (C), Bailly, Shaw – P. Pogba, Fred, McTominay – B. Fernandes – Rashford, Martial.
Náhradníci: D. Henderson – Greenwood, D. James, Lingard, Mata, N. Matić, Telles, Tuanzebe, van de Beek.

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Targett – J. McGinn, Douglas Luiz – B. Traoré, Grealish (C), El Ghazi – Watkins.
Náhradníci: Heaton – Davis, A. Almuhammadí, Guilbert, Hause, Nakamba, Hourihane, Ramsey, N. Taylor.

Aston Villa

Aston Villa zatím v letošním ročníku hraje nad očekávání a aktuálně je na 5. pozici s 26 body a skóre 28:14. K tomu má o zápas méně, než jeho dnešní soupeř, ale také o dvě míň, než Chelsea se stejným počtem bodů. Právě v posledním zápase totiž Aston Villa zavítala na stadion Chelsea. Tam poslal domácí celek do vedení ve 34. minutě Giroud. Ovšem The Blues nedokázali vytěžit ze svého tlaku v první půli víc a v 50. minutě srovnal El-Ghazi. Následně byli domácí o něco lepší, ale branka už nepadla a zápas tak skončil remízou 1:1.
Dnes nebudou k dispozici hráči Lansbury, Trezeguet a Wesley. Otazník visí nad Barkleym.

Posledních 5 zápasů Manchesteru United:

PL: Manchester United 1:0 Wolves
PL: Leicester 2:2 Manchester United
EFL: Everton 0:2 Manchester United
PL: Manchester United 6:2 Leeds
PL: Sheffield United 2:3 Manchester United

Rudí ďábli si momentálně drží fantastickou formu, jelikož se aktuálně nacházejí na 2. místě s 30 body a skóre 31:23. Pokud v dnešním utkání uspějí a získají tři body tak bodově dorovnají první Liverpool, což je po váhavém vstupu do sezóny naprosto neskutečné. V posledním zápase United přivítal na svém stadionu Wolves. Jednalo se o velmi těžký zápas svázaný taktikou, ovšem domácím se nakonec vyplatila útočná hra a v 90+3. minutě rozhodl o výhře 1:0 Marcus Rashford. Manchester tak naposledy prohrál v lize před devíti zápasy.
V dnešním utkání nebudou hrát Jones a Rojo. Otazník visí nad návratem Lindelöfa.

V 17. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Manchester United a Aston Villa FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září v rámci přípravného zápasu, kdy Aston Villa zvítězila 1:0. V lize ovšem naposled královal Manchester a to poměrem 3:0. Dnes se bude bojovat na krásném stadionu Old Trafford v Manchesteru. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.