Středa 28. září 2022, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 28. září 2022 Den české státnosti

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Newcastlu, který svého soupeře porazil výsledkem 1:0. Také druhý poločas nám přinesl poměrně vyrovnanou podívanou, jenomže žádné další branky jsme se již nedočkali. Sheffield se snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže přes dobře fungující obranu soupeře to zkrátka nešlo. Newcastle tak byl směrem dopředu výrazně nebezpečnější, pojišťující branku ovšem nepřidal.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:9. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 7:7.

90+6

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Newcastle United(5-3-2)

Dúbravka
23 Murphy
Murphy
17 Krafth
Krafth
Fernández
Dummett
11 Ritchie
Ritchie
28 Willock
Willock
85. min Carroll
Shelvey
Almirón
Saint-Maximin
71. min Longstaff
Joelinton
46. min Gayle

Sheffield United FC(3-4-2-1)

Ramsdale
6 Basham
Basham
12 Egan
Egan
Robinson
20 Bogle
Bogle
90+3. min Seriki
16 Norwood
Norwood
4 Fleck
Fleck
Stevens
McGoldrick
23 Osborn
Osborn
67. min Brewster
Jebbison

Rozhodčí: Jones – Lennard, Smart

Náhradníci
Newcastle United
 • 19Manquillo
 • 4Longstaff
 • 36Longstaff
 • 16Hendrick
 • 29Gillespie
 • 12Gayle
 • 7Carroll
 • 15Lewis
 • 2Clark
Náhradníci
Sheffield United FC
 • 24Brewster
 • 15Jagielka
 • 18Foderingham
 • 31Brunt
 • 13Lowe
 • 7Lundstram
 • 33Gordon
 • 40Seriki
 • 36Boyes
90+4

Jsme za polovinou nastaveného času a s domácím celkem to vypadá optimisticky, Sheffield se totiž drží daleko od branky.

90+3
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Jayden Bogle, přichází Femi Seriki.

90+2

Sledovali jsme nákop do domácího pokutového území, tam ovšem číhal také Almirón, který posléze nahrával do tandemu na Shelveyho.

90+1

Almirón se nyní dostával do protiútoku, jenomže se rozhodl počkat na své spoluhráče a mezitím se dokázali vrátit také hostující hráči.

90
Důležité

Nastavuje se pět minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, pomalu a jistě je o vítězi rozhodnuto. Stále ale musíme počítat s nastaveným časem.

87

Ramsdale se po delší době dostal k míči, který znovu mohl rozehrávat od své branky. Tentokráte jsme sledovali rozehrávku odkopem kupředu.

85
Střídání

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Andy Carroll.

85

Dúbravka je zpět na nohou a měl by tak pokračovat v tomto duelu. Rozehrávku od branky ovšem za něj obstará kolega Fernández.

84

Znovu se nehrálo. Nyní byl pro změnu ošetřován také domácí brankář Dúbravka, který si řekl o ošetření a znovu se do akce dostává lékařský personál.

83

Jenomže Sheffield se nedostává ani k hranici pokutového území. Nyní to Norwood zkoušel pasem na Jebbisona, který tento záměr vůbec nepochopil.

82

Pasem na druhou stranu to nyní zkoušel také Dummett, kterému se ovšem povedlo najít pouze hostujícího Flecka, jenž si to namířil kupředu.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Sheffield nyní operuje s míčem na opačné polovině, k zakončení to ale ovšem nevede.

80

Zpětnou nahrávkou se posléze prezentoval hostující Basham, kterému se povedlo najít brankáře Ramsdala, jenž pro změnu roztáhl hru na Robinsona.

79

Směrem na útočnou polovinu se nyní pokoušel dostat domácí Murphy, kterého ovšem čistě zastavil Stevens, od kterého se míč odrazil do zámezí.

77

Znovu se chvíli nehrálo a sledovali jsme ošetřování domácího Willocka. Nyní se už opět pokračuje ve hře, Willock se po chvíli dostal zpět na hřiště.

76

Znovu se do rozehrávky zapojil také slovenský brankář Dúbravka, který to zkoušel pasem ke středovému kruhu, kde se po míči natahoval Willock.

75

Almirón se přes levé křídlo dostal až do pokutového území, kde místo zakončení ještě nabízel míč do malého vápna, kde ale úřadoval hostující Basham.

74

Willock se natahoval po prudké nahrávce, přesto se míč nakonec snesl ven z hrací plochy a s brankářem Ramsdalem tak spolupracoval Robinson.

73

Saint-Maximin se po ošetření nemohl zapojit zpět do hry, střídal totiž kvůli zranění. Momentálně sledujeme autové vhazování v podání Murphyho.

71
Střídání

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Sean Longstaff.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Newcastle stále vede o jednu branku, v posledních minutách sledujeme vyrovnanou podívanou.

70

Před malým momentem skončil na zemi domácí Saint-Maximin a hlavní sudí běží zkontrolovat jeho stav.

69

Domácí celek se posléze marně dožadoval odpísknutí nedovoleného zákroku po zákroku na Shelveyho, hlavní sudí tohoto zápasu nechává pokračovat.

68

Nyní se do pokutového území domácích snesl další centr, na který si na zadní tyči nabíhal obránce Stevens, před kterým se povedlo vystoupit protihráči.

67
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Ben Osborn, přichází Rhian Brewster.

65

A do rychlého protiútoku se tak pouštěl domácí Gayle, který sice nahrál to tandemu na Almiróna, toho na hranici pokutového území zastavil Robinson.

64

Sheffield United tak nyní mohl vhazovat. Po krátké kombinaci se do pokutového území dostával Jebbison, kterého dokázal eliminovat zadák Fernández.

63

Nyní jsme sledovali velice přesné přenesení hry na pravou stranu, kde si o nahrávku řekl hostující Bogle, který se v souboji nedostal přes Dummetta.

62

Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se v závěru prvního poločasu postaral domácí Joe Willock.

61

Saint-Maximin se rychlostně protlačil do pokutového území, kde se sice dostal do velkého úhlu pro zakončení, přesto trefil brankáře Ramsdala do těla.

60

Na pořadu dne byl rohový kop v podání hostujícího Flecka. Na jeho vzdušnou nabídku si dokázal seběhnout Stevens, který ale nehlavičkoval.

59

Po něm se míč dostal směrem do domácího pokutového území, kde se do rozehrávky svého celku zapojil také Dummett, který přesně našel Shelveyho.

58

Na opačné straně se málem do zakončení dokázal protlačit domácí Willock, kterého na poslední chvíli zastavil vracející se Egan. Na řadu přijde aut.

57

Ani v tomto případe nemusel brankář Dúbravka zasahovat, hlavička totiž putovala daleko za domácí branku a slovenský strážce tyčí bude odkopávat.

56

Vypadalo to na nedovolený zákrok v podání Norwooda, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře a k centru do pokutového území se dostal Robinson.

55
Důležité

Nakonec se k oné rozehrávce postavil hostující McGoldrick, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, jeho rána však směřovala kousek vedle.

54

Nakonec kousek od pokutového území skončil na zemi hostující Basham, který si vymohlil standardní situaci, která by mohla být nesmírně nebezpečná.

53

Z hodně velké vzdálenosti od hostující branky to nyní zkoušel vzít na sebe Saint-Maximin, jehož střelecký projektil prosvištěl hodně vysoko nad brankou.

52

Přesto jsme sledovali další zpětnou nahrávku, která se ovšem snesla pouze ven z hrací plochy a domácí Gayle se tak sám ujal autového vhazování.

51

Sheffield pokračoval v kombinaci na vlastní polovině, načež se na druhou stranu dostal záložník Fleck, kterému se v tandemu povedlo najít Bashama.

50

Ramsdale v tomto případě nemusel zasahovat, naopak jsme sledovali rozehrávku na opačnou stranu, kde se k volnému míči jako první dostal Bogle.

49

Kousek za pokutovým územím měl poměrně dost času na zakončení domácí Almirón. Jeho pohotová rána nakonec vystoupala vysoko nad branku.

48

Hned v úvodu druhého poločasu si to po pravém křídle namířil vpřed domácí Murphy, který se nakonec dostal k centru, který ale odvracel soupeř.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46
Střídání

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Dwight Gayle.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se v závěru postaral domácí celek. Sledovali jsme ale poměrně ofenzivní podívanou, ve které měl navrch Newcastle, který se několikrát dostal do šance. Sheffield byl aktivní především v úvodu zápasu, posléze herně odešel a spíše se soustředil na obrannou činnost.

45+5

První poločas skončil.

45+4
Góly

Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí celek se přesto v závěru prvního poločasu dočkal branky! JOSEPH WILLOCK číhal na hranici malého vápna na centrovanou nabídku, načež se dostal nejvýše do vzduchu a hlavičkový pokus poslal mimo dosah hostujícího brankáře.

45+3
Důležité

Nyní měl vyloženou šanci domácí Willock, který ovšem trefil přesouvajícího se brankáře.

45+3

Newcastle před malým momentem zahrával rohový kop, ke kterému se postavil Shelvey, který svůj centr poslal pouze do rukavic brankáře.

45+1

Newcastle znovu jednoduše přešel na druhou stranu, kde si vybojoval vhazování zleva.

45
Důležité

Nastavují se čtyři minuty.

44

V posledních minutách sledujeme celkem dost nepřesností. Po jedné z nich mohl rozehrávat Ramsdale, který to zkoušel nákopem na druhou polovinu.

42

Nyní se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení. Po něm se tak rozehrávky od své branky chopí domácí brankář Dúbravka.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Bogle nyní vhazoval z útočné poloviny, kde rychle hledal osamoceného Norwooda. Ten to zkoušel centrem do vápna, kde se Jebbison neprosadil.

37

Zády k brance operoval domácí Joelinton, kterého nakonec nedovoleně zastavil obránce Egan. Newcastle tak bude zahrávat další standardní situaci.

36

Po pravém křídle si to směrem kupředu namířil Murphy, který ovšem na druhé straně narazil do Robinsona, jenž ve skluzu vypíchl míč do zámezí.

35

Směrem dozadu to nyní zvládl domácí Fernández, který vybojoval odkop od branky. Dúbravka urychleně rozehrál právě na kopačku domácího obránce.

33

Máme za sebou necelou třetinu hry, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Sheffield United se po delší době dostal k souvislejší práci s míčem.

32

Napadající Stevens nakonec nedokázal zachytit protihráče, Newcastle United se tak dostal k pokutovému území, kde ale dobře zasahoval Basham.

31
Karty

Žlutou kartu dostává Enda Stevens (Sheffield United FC).

31

Shelvey svůj centr stáčel směrem od branky, přičemž se mu ve vzduchu povedlo najít Dummetta. Po jeho prodloužení vracel míč zpět do zámezí Bogle.

30

Zdravotní problémy nyní měl hostující brankář Ramsdale, nehrálo se tak dobrou minutku. Nyní se bude pokračovat domácím rohovým kopem.

29

Almirónovi se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše a na levém křídle mu přispěchal na pomoc Ritchie, který pro změnu nahrával na Dummetta.

28
Důležité

Tutovka pro domácí! Na hranici malého vápna si na centrovanou nabídku naskočil Shelvey, jehož hlavičku Ramsdale zlikvidoval pravou rukou.

27

Newcastle United si nyní vybojoval standardní situaci ze zajímavé pozice. Nakonec se k rozehrávce postavil Murphy, který trefil pouze protihráče.

25

Nyní si to středem hrací plochy namířil domácí Shelvey, který měl před sebou smečku hladových protihráčů a čistě ho dokázal zastavit Norwood.

24
Karty

Žlutou kartu dostává Oliver Norwood (Sheffield United FC).

23

Do ní se nyní zapojil také obránce Krafth, který se na opačné polovině pokoušel nastartovat kolegu Willocka, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal Egan.

22

Po předchozím souboji si čistým způsobem počínal Robinson, který poslal na zem protihráče. Newcastle United tak může pokračovat v další kombinaci.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Zatím si výraznější šanci připsal hostující Sheffield.

20

Fernández to posléze zkoušel dalekonosným nákopem za soupeřovu obranu, kde se pokoušel najít Joelintona, před kterým ale zasahoval Robinson.

19

Stevens si znovu vzal na starost autové vhazování, po kterém musel ven z branky domácí brankář Dúbravka, který rozehrál směrem na Joelintona.

18

K volnému míči se posléze jako první dostal domácí zadák Murphy, který se pokoušel ohrozit hostující branky, jenomže střelu poslal daleko vedle ní.

17

Hodně prostoru na rozehrávku měl Fleck, který ovšem chyboval. Saint-Maximin při přechodu do šestnáctky našel Willocka, který trefil soupeře.

16

Hodně daleko měl k míči hostující Stevens, který nahrával dost nepřesně. Svým spoluhráčům se již omluvil a následovat bude vhazování od Murphyho.

15

Ramsdale byl nyní zapojen do rozehrávky svého celku, kterou se mu povedlo poslat na opačnou polovinu, kde ovšem zasahoval zadák Ritchie.

14

McGoldrick se navíc během chvíle dostal k dalšímu střeleckému pokusu. V tomto případě si poradil s těžkou nahrávku, zakončoval však vysoko nad.

13

Nakonec se jednalo o nedovolený zákrok a standardní situaci tak mohl rozehrávat Norwood, jehož přenesení hry se přesně sneslo na Bashama.

12

Směrem dozadu to ovšem nyní zvládl domácí Shelvey, který tak za sebe nepustil protihráče. Přesto z toho bude další vhazování pro Sheffield United.

11

Nyní mohl z levé strany pro změnu vhazovat hostující Stevens. Ten si dával poměrně dost načas, nakonec mu na pomoc přispěchal Norwood.

10

Dúbravka tak před malým momentem nemusel zasahovat, naopak rozehrával od branky, jenomže po rychlé kombinaci měl daleko k míči Almirón.

9
Důležité

A najednou se do zajímavé pozice pro zakončení dostal hostující McGoldrick, který měl sice hodně času, jenomže svou střelu poslal kousek vedle.

8

Míč se nyní dostal na tribunu stadionu, pokračovat se tak bude autovým vhazováním z levé strany, které si vezme na starost domácí Ritchie.

7

Na útočné polovině si nedovoleným způsobem počínal hostující Stevens, který v souboji poslal k zemi Willocka, což pochopitelně neuniklo ani sudímu.

6

Newcastle United si pohrával s míčem na vlastní polovině, kam přispěchal na pomoc také záložník Shelvey, který zpětnou nahrávkou hledal Dummetta.

5

Saint-Maximin to posléze zkoušel přes levé křídlo, kde se sice dostal přes prvního protihráče, jenomže poté ho dokázal čistě zastavit zadák Basham.

4

Poprvé si s míčem zahrál domácí brankář Dúbravka, kterému se povedlo rozehrát do tandemu na volného Murphyho, jenž pro změnu hledal Shelveyho.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se do zakončení dokázal dostat domácí Almirón, který pálil zpoza pokutového území pouze doprostřed branky.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, Krafth, F. Fernández, P. Dummett, Ritchie – Willock, Shelvey, Almirón – Saint-Maximin, Joelinton.
Náhradníci: Gillespie – Manquillo, M. Longstaff, S. Longstaff, Hendrick, Gayle, Carroll, Lewis, Clark.

Sheffield United FC: Ramsdale – Basham, Egan, Robinson – Bogle, Norwood, Fleck, E. Stevens – McGoldrick, Osborn – Jebbison.
Náhradníci: Foderingham – Brewster, Jagielka, Brunt, Lowe, Lundstram.

Rozhodčí: Jones – Lennard, Smart.

Vzájemné zápasy

12.01.2021 Sheffield – Newcastle 1:0
21.06.2020 Newcastle – Sheffield 3:0
05.12.2019 Sheffield – Newcastle 0:2.

Sheffield United FC

V nováčkovské sezóně 2019/20 Sheffield atakoval pohárové příčky, jenže v tomto ročníku už v Premier League konkurenceschopný nebyl. Na první vítězství dosáhl až v lednovém osmnáctém kole, paradoxně proti jeho dnešnímu soupeři z Newcastlu. Do této chvíle jich „The Blades" posbírali dohromady šest a lehce zmenšili ztrátu na úplném dně tabulky. Na záchranu přesto ztrácí propastných osmnáct bodů. Za 36 zápasů vstřelil Sheffield tragických 19 branek. Ten poslední mu každopádně stačil na výhru 1:0 nad Evertonem. Pouze David McGoldrick zvládl nasázet více než tři góly, přesněji jich má na kontě sedm. Zranění nepustí do hry Sharpa, O ́Connella, McBurnieho, Burkea a Ampadua.

Newcastle United

Klub ze severu Anglie finišuje nepodařenou sezónu. Sestup do druhého patra ligové pyramidy se ho netýká, ale to je z těch pozitivních věcí asi vše. Dvě kola před koncem má Newcastle na kontě jen deset výher a s devětatřiceti body sídlí na šestnáctém místě. V posledním měsíci měl velmi náročný los. Postupně hrál s West Hamem, Liverpoolem, Arsenalem, Leicesterem a Manchesterem City. Dohromady proti těmto soupeřům zaznamenal dvě cenné výhry a jednu remízu, čímž zvýšil náskok na sestupové pásmo na dvanáct bodů. Nejlepším střelcem je s dvanácti góly zraněný útočník Callum Wilson. Fit nejsou ani Schär, Lascelles, Hayden, Fraser nebo Darlow.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu předposledního kola anglické Premier League. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Newcastlem a Sheffieldem United!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.