To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:8.

Je konec. Leeds United zvítězil nad Crystal Palace poměrem 2:0.
Už ve 3. minutě šli domácí do vedení, když se prosadil Jack Harrison. V 10. minutě mohl domácí poslat do dvoubrankového vedení Patrick Bamford, ale Guaita předvedl skvělý zákrok. Následně už žádná větší šance v první půli nebyla a Leeds zaslouženě vede. Také do druhé půle domácí vstoupili skvěle, když v 52. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Bamford. V 67. minutě mohl snížit Eze, ale ten přestřelil. V 71. minutě se Dallas dostal ke střele, kterou ale Guaita vyrazil. V 83. minutě se málem podruhé prosadil Harrison, ale napálil jen břevno.

Phillips
88. min Shackleton
Bamford

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-4-2)

van Aanholt
46. min Townsend
9 Ayew
Ayew
76. min Benteke
Milivojević
Riedewald
Mitchell
14 Mateta
Mateta
65. min Batshuayi

90+2

Ezgjan Alioski poslal nebezpečný centr z levé strany do vápna, ale s tím si obrana soupeře nakonec poradila.

90

Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

89

Christian Benteke se dostal do velkého výskoku, ale jeho hlavička po centru z pravé strany letěla přímo do připraveného Mesliera.

88

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Kalvin Phillips, přichází Jamie Shackleton.

87

Kalvin Phillips nyní opět leží na trávníku a vypadá to, že bude muset vystřídat.

85

Centr Tyricka Mitchella z levé strany neprošel přes Luke Aylinga, který balón zblokoval.

83

Jack Harrison byl velmi blízko ke druhé brance v tomto utkání, ale po chybě Clyneho napálil horní tyč!

82

Opět pomalá rozehrávka domácího mužstva, které nechce udělat chybu.

81

Raphinha rozehrál nakrátko, ale posléze domácí přišli o míč a do protiútoku mohou jít hosté.

80

Nyní domácí mužstvo získalo opět rohový kop z pravé strany.

79

Tentokrát se domácímu obránci Liamu Cooperovi nepovedl nákop, ale Leeds se opět a znovu okamžitě dostal k balónu.

77

Raphinha zblokoval nákop Tyricka Mitchella a Crystal Palace má k dispozici autové vhazování na své polovině.

76

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.

76
Karty

Luka Milivojević poslal k zemi Dallase a uviděl zaslouženou žlutou kartu.

75

Liam Cooper si skvěle poradil s Jordanem Ayewem, který už je na prášky z toho, že se nemůže procpat do nějaké velké šance.

73

Tyrick Mitchell dokázal ubránit míč na levé straně, ale posléze Crystal Palace otočil hru na druhou stranu.

72

Posléze měl Leeds k dispozici rohový kop, po kterém se sice dostal ke hlavičce Stuart Dallas, ale ten minul bránu soupeře.

71

Stuart Dallas vypálil přízemní střelu z nějakých dvaceti metrů a míč letěl k levé tyči, ovšem Vicente Guaita předvedl další velmi dobrý zákrok!

70

Nyní si hosté vypracovali střeleckou příležitost, které se chopil Andros Townsend, ale jeho rána z osmnácti metrů letěla přesně do rukou Mesliera.

69

Luke Ayling může být rád, že za svůj další faul už neviděl žlutou kartu, ale zatím mu to prošlo.

67

Michy Batshuayi se po příchodu na hrací plochu skvěle dostal na levé straně přes obránce a posléze posunul míč na hranici vápna, odkud pálil Eberechi Eze, ale ten přestřelil!

66

Stuart Dallas následně musel být ošetřován, ale vypadá to, že bude moct pokračovat v utkání.

65

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Michy Batshuayi.

64

Nyní se odmával a také odpískal ofsajd a u míče bude domácí celek.

62

Pascal Struijk poslal svou přihrávku pouze do zámezí a hostující celek se může něco pokusit vymyslet.

61

Domácí v naprosté pohodě kombinují na polovině soupeře a mají tento zápas ve své režii.

60

Máme za sebou na Elland Road hodinu utkání a Leeds zaslouženě vede nad Crystal Palace poměrem 2:0.

58

Jordan Ayew opět padal v šestnáctce Leedsu, ale znovu to bylo pouze hrané divadlo a Crystal Palace si vůbec neví rady.

57

Eberechi Eze šel do souboje se soupeřem příliš tvrdě a dopustil se jen nedovoleného zákroku.

55

A znovu uprostřed všeho dění je Patrick Bamford, který si hledal místo pro zakončení po centru Aylinga, ale jeho hlavička nebyla nijak nebezpečná.

54

Patrick Bamford si tentokrát sice sběhnul za obranu, ale Gary Cahill si s ním dokázal poradit.

53

Crystal Palace to tentokrát zkoušel po levé straně, kde hosté vybojovali autové vhazování.

52

Leeds právě vstřelil branku!
Mateusz Klich vysunul do velké šance Raphinhu, jeho pokus sice vyrazil brankář Guaita, ale pouze k nohám dobíhajícího PATRICKA BAMFORDA, který dává svůj stý gól v kariéře a posílá domácí celek do vedení 2:0!

50

Posléze se Crystal Palace dostal do protiútoku, ovšem střelecký pokus Jordana Ayewa byl zblokován.

49

Stuart Dallas svým centrem našel ve vápně Lukeho Aylinga, ale jeho míč před bránu nic nepřinesl.

47

Crystal Palace se snaží něco vymyslet na levé straně, ale nakonec je z toho jen faul.

46

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Andros Townsend.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 22:02.

První poločas je u svého konce a Leeds United vede nad Crystal Palace FC poměrem 1:0. Už ve 3. minutě šli domácí do vedení, když se prosadil Jack Harrison. V 10. minutě mohl domácí poslat do dvoubrankového vedení Patrick Bamford, ale Guaita předvedl skvělý zákrok. Následně už žádná větší šance v první půli nebyla a Leeds zaslouženě vede.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Raphinha se obloučkem za obranu snažil najít Patricka Bamforda, ale ten si nedokázal zpracovat míč.

45

Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44

Jordan Ayew si chtěl vymodlit pokutový kop, když upadl uvnitř šestnáctky, ale na to mu rozhodčí neskočil.

43

Pascal Struijk se opět dokázal po centru dostat ke hlavičce, ale v dobré šanci zakončil hodně vedle.

42

Gary Cahill dokázal zblokovat střelu Raphinhy a Leeds United má k dispozici rohový kop.

40

Tentokrát to domácí celek opět zkouší pomalu přes svého brankáře Mesliera.

38

Raphinha poslal prudký centr do vápna, na který si sice naskočil Pascal Struijk, ale ten zakončil hlavou jen vedle brány.

37
Karty

Gary Cahill uviděl žlutou kartu od sudího Marrinera a Leeds tak má k dispozici volný kop z pravé strany.

36

Jordan Ayew kroužil okolo pokutového území a nakonec se dostal k míči a vystřelil, ale jeho pokus letěl přesně do připraveného brankáře Ilana Mesliera.

34

Jack Harrison se provinil nedovoleným zákrokem na své polovině a Crystal Palace se bude snažit něco vymyslet.

33

Tempo hry se nám na rozdíl od úvodních minut trochu uklidnilo, ale je to především Leeds United, který se snaží něco vymyslet.

31

Tyrick Mitchell se dral o míč na levé straně, ale Luke Ayling si skvěle poradil a následuje odkop od brány Ilana Mesliera.

30

Půl hodina utkání je u svého konce a Leeds vede nad Crystal Palace od třetí minuty 1:0.

29

Tentokrát ale přišel jen ofsajd, ve kterém se ocitl domácí hráč a u míče bude soupeř.

28

Leeds United se pár sekund po rozehrání od brankáře Mesliera dostal až do vápna soupeře a dnes jsou přechody do útoku z domácí strany bleskové.

27

Tyrick Mitchell posílal centr směřující na Jeana-Philippe Matetu, ale ten se nedostal do zakončení.

26

Balón nyní skončil pouze v zámezí a Crystal Palace tak má k dispozici autové vhazování.

24

Právě Raphinha si nakonec vzal exekuci přímého kopu na starost, ale jeho pokus byl nepovedený a letěl pouze nad bránu Guaity.

23

Raphinha byl zfaulován pár metrů od vápna a Leeds získal standardní situaci z dobré pozice.

22

Patrick Bamford dostal přihrávku do běhu, ale jeho následná střela byla hodně nepovedená.

20

Standardní situace hostujícího mužstva ale nakonec nepřinesla nic nebezpečného ani tentokrát a obrana Leedsu si dokázala poradit.

19

Eberechi Eze tentokrát vybojoval rohový kop z pravé strany a Crystal Palace se může poprvé dostat do nějaké šance.

17

Opět si Patrick Bamford hledal místo ve vápně, tentokrát na centr Stuarta Dallase, ale jeho hlavička skončila nyní několik metrů vedle brány.

16

Gary Cahill pouze nakopl balón na polovině soupeře, kde se snažil najít Jordana Ayewa, ale míč si sebrala jen obrana Leedsu.

15

Eberechi Eze byl okamžitě po zisku míče napadán Ezgjanem Alioskim, který se dopustil faulu.

14

Luke Ayling si chtěl sklepnout míč s Raphinhou směrem do vápna, ale balón opět skončil v zámezí.

13

Hosté opět nedokázali nic nebezpečného vykombinovat na soupeřově polovině a takřka okamžitě zase přišli o balón.

11

Opět se Leeds snaží jít přímočaře dopředu, ale Luke Ayling už nestihl míč na hrací ploše a následovat tak bude autové vhazování Crystal Palace.

10

A nakonec z toho byla obrovská šance na dvoubrankové vedení! Fantastický centr z levé strany skončil na hlavě Patricka Bamforda, který zakončoval k levé tyči, ale tam předvedl skvělý zákrok Vicente Guaita!

9

Nyní už je u míče znovu domácí mužstvo, které se okamžitě snaží něco vymyslet.

8

Patrick van Aanholt už hledal směrem do vápna Jaïra Riedewalda, ale tomu míč odskočil a nakonec tak skončil jen u brankáře Ilana Mesliera.

7

Vypadá to ovšem, že polský záložník bude moct po krátké pauze pokračovat v utkání a nebude to nic vážného.

6

Luke Ayling se snažil rovněž na pravé straně najít Mateusze Klicha, který ale podklouzl a momentálně leží na trávníku v bolestech.

4

Leeds United pokračuje ve velkém presinku a opět se domácí snažili projít dopředu po pravém křídle.

3

Už ve třetí minutě tady máme úvodní branku zápasu a domácí celek tak jde do vedení! Crystal Palace se nepovedlo něco vymyslet s míčem, o který na vlastní polovině přišel a po přihrávce Dallase se dostal ke střele JACK HARRISON, jehož pokus tečoval Gary Cahill a balón zapadl pod horní tyč. Asistence: Stuart Dallas.

2

Stuart Dallas se posléze snažil svým centrem z pravé strany někoho najít před bránou Guaity, ale právě hostující gólman si sebral míč ze vzduchu.

1

O úvodní výkop tohoto utkání se postaralo domácí mužstvo, které kombinuje s míčem v obranné řadě.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Leeds United: Meslier – Ayling, Struijk, Cooper (C), Alioski – Phillips – Raphinha, Klich, Dallas, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Casilla – Costa, Cresswell, L. Davis, Gelhardt, Huggins, Jenkins, T. Roberts, Shackleton.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Dann, Cahill, van Aanholt – J. Ayew, Milivojević (C), Riedewald, T. Mitchell – Mateta, Eze.
Náhradníci: Butland – Batshuayi, Ch. Benteke, Kelly, Kouyaté, A. Townsend.

PL: Arsenal 0:0 Crystal Palace

Crystal Palace také neměl prvních pár zápasů tohoto ročníku špatných, když vyhrál například nad Manchesterem United, ale nyní se nachází až na 13. pozici s 29 body a skóre 27:37. Předminulý zápas ale Crystal přerušil čtyřzápasovou šňůru bez výhry, jelikož doma porazil Wolves 1:0. V posledním utkání zavítal na Newcastle. Ovšem domácí už po pouhých dvou minutách poslal do vedení Shelvey. Ve 21. minutě ale srovnal Riedewald a o čtyři minuty později otočil utkání Cahill. Ve druhé půli sice měl Newcastle navrh, ale gól už nepadl a Crystal Palace vyhrál 2:1.

Posledních 5 zápasů Leedsu:

PL: Leeds 1:2 Everton
PL: Leicester 1:3 Leeds
PL: Newcastle 1:2 Leeds
PL: Leeds 0:1 Brighton
FAC: Crawley 3:0 Leeds

Leeds začal letošní sezónu jako nováček velice dobře a nacházel se v horních patrech tabulky. Postupně jde ovšem s formou dolů a nyní je na 11. místě s 29 body a skóre 36:38. Po velmi dobrém zápase na půdě Leicesteru, kde Leeds vyhrál 3:1, přivítal na svém stadionu Everton. Ovšem už v 9. minutě šli hosté do vedení po gólu Sigurdssona. Před poločasovou přestávkou zvýšil náskok Calvert-Lewin a Everton vedl 2:0. Do druhé půle domácí vstoupili skvěle, jelikož se prosadil Raphinha. Konec utkání si ovšem hosté pohlídali a Leeds tak prohrál 1:2.

Ve 23. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Leeds United a Crystal Palace FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Crystal Palace, které celkem jednoznačně zvítězilo vysoce 4:1. Dnes se ovšem bude bojovat na Elland Road v Leedsu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Marriner a jeho asistenti Ledger a Holmes. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.