Hlavičkový souboj zlínského Karla Kroupy (vpravo) a Jiřího Pimpary z Varnsdorfu. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Zlínští fotbalisté podlehli poslednímu Hlučínu, od sestupu jsou 6 bodů

• 0
Stále hůře se vyvíjí sezona druholigových fotbalistů Zlína. Chtěli o ní mluvit jako o postupové, místo toho je dělí čtyři kola před koncem už jen šest bodů od sestupové patnácté příčky. O víkendu prohráli hráči Tescomy 1:2 na hřišti beznadějně posledního Hlučína. Byla to jejich desátá porážka ze čtrnácti venkovních zápasů.

"Při vší úctě k soupeři jsme prohráli s týmem, který je složený hlavně z mladých hráčů, a s těmi bychom si měli poradit. My jsme to nedokázali a kritika, která se na nás valí, je zasloužená. My ji musíme přijmout, poučit se a v posledních třech kolech udělat maximum pro co největší bodový zisk," uvědomuje si stoper Pavel Malcharek.

Ten z hlučínského zápasu odehrál jen 23 minut. Pak stáhl v gólové pozici ve vápně Bartošáka, za což viděl červenou kartu. Z následného pokutového kopu sice Koubek přestřelil bránu, ale Zlín čekalo více než hodinové oslabení.

"Teprve časem člověku dojde, že zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby soupeř skóroval, ale my jsme mohli dál hrát v jedenácti lidech," uvažuje Malcharek. "Na něj se tak ani nezlobím. Moc jiných možností neměl. Prostě jen zatáhl za záchrannou brzdu," uvedl trenér Marek Kalivoda.

V desetiminutovce před přestávkou po hraní rukou v podání domácího Žondry a Hrtánka kopali penaltu i hosté, Roman Dobeš však proměnil tu první, z druhé také on střílel nad bránu.

Teprve v polovině druhého poločasu využil zkratu stopera Zbožínka a brankáře Kořínka, kteří si dlouho dávali přednost, ke srovnání hlučínský Bartošák. A v 83. dokonal obrat dorážkou zblízka Motal, který ve slezském klubu hostuje právě ze Zlína.

Poražený celek, jemuž patří v tabulce devátá příčka, tak potřebuje v sobotu doma porazit jedenáctý Most, aby se definitivně zbavil sestupové hrozby.

"Teoreticky by nám nic nemělo hrozit ani teď, ale rozhodně bych na to nechtěl spoléhat. To si říkala loni Opava celé jaro a nakonec na to v posledním kole doplatila," poznamenal obránce Malcharek.