Žižkov jde dál, v závěru rozhodl Švancara

• 8
Brno - Fotbalisté divizní Líšně, kteří senzačně vyřadili Slavii, už další prvoligový klub nezaskočili. V dohrávaném osmifinále Českého poháru podlehli doma Žižkovu 0:1. Jediný gól dal jedenáct minut před koncem útočník Švancara. Hosté postup v závěru uhlídali, ač hráli poslední dvě minuty bez vyloučeného Kušníra.

Kouč vítězů Stanislav Griga byl s výkonem svého týmu spokojen. "Měli jsme převahu i více šancí, soupeř ale zaslouží ocenění za bojovnost. Určitě jsme se poučili z porážky a pohárového vyřazení Slavie. Vítězství jsme si zasloužili," uvedl Griga.

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, zkušenější hosté se sice dostali do dvou slibnějších střeleckých příležitostí, obě ale zlikvidoval brankář Sedmidubský. Po změně stran už tlak Viktorie narostl.

Na měkkém a blátivém terénu si Pražané vypracovali další čtyři šance, v koncovce ale nevyzráli na pozorného Sedmidubského. Teprve jedenáct minut před koncem obrana Líšně kapitulovala a Švancarova střela skončila v síti.

V početní převaze v posledních minutách zápasu se ještě dostala Líšeň do velkého tlaku, zkušeně hrající Žižkov ale vyrovnání nedovolil.

"Chybělo nám deset minut k penaltám, což by byla pro naše diváky odměna za jejich věrnost. Rozblácený terén vyhovoval více soupeři, našim hráčům chyběly už ve druhém poločase síly. Hodně nám jich vzalo v týdnu i odklizení hřiště od sněhu, na kterém se podíleli i fotbalisté," řekl po utkání trenér Líšně Bohumil Smrček.

Do jarního čtvrtfinále už dříve postoupily Brno, Sparta Praha, Liberec, Jablonec, Bohemians Praha, HFK Olomouc a Třinec.

Líšeň - Žižkov 0:1 (0:0)
Branka:
79. Švancara. Rozhodčí: Hájek - Pelikán, Dobrovolný. ČK: 88. Kušnír (Žižkov). Diváci: 1600.
Sestava Žižkova: Pařízek - Kučera, Labant, Kropík, Šťastný - Kušnír, Da Silva, Procházka, Moughfire (46. Bukač) - Švancara, Stracený. Trenér: Griga.

Youssef Moughfire z Viktorie Žižkov v souboji s Jiřím Raušerem v osmifinále Poháru ČMFS Líšeň - Žižkov.