Slávistka Voňková počastovala Brno hattrickem

• 1
Praha - Fotbalistky Slavie odstartovaly novou sezonu podobně jako jejich kolegové v sešívaných dresech. Po třech kolech jsou bez ztráty bodu a dosud neinkasovaly. Po úvodním trápení s nováčkem ze Staré Lysé se hráčky Slavie rozjíždějí, o víkendu jejich zlepšenou formu odneslo Brno, které v Praze podlehlo vysoko 5:0.

Slávistky vstoupily do utkání velice dobře, hned v 11. minutě po křížném pasu Přibyslavské prodlužovala na vápně Pěničková a naběhnutá Voňková přehodila vybíhající brankářku Lorencovou.

"První branka byla velice důležitá, dokázalo nás to uklidnit," řekl trenér Slavie Martin Šeran. Domácí měli další příležitosti, ale Holečková ani Divišová své možnosti nevyužily. "To nás mrzelo, to se musí proměnit," dodal slávistický kouč.

V závěru poločasu zahrozilo i Brno, nejblíže ke skórování měla Zelená, která tečovala centrovaný míč před brankou, ale reflexivním zákrokem míč vyrazila Zbořilová.

"S prvním poločasem jsem spokojen, hráli jsme to, co jsme chtěli, a vytvořili si jednu dvě šance," uvedl lodivod Brna Miloslav Veselý.

Ve druhém poločase však už na hřišti dominoval domácí celek. Po deseti minutách přidaly slávistky druhou branku po brejkové akci. Divišová po rohu Brna získala míč, přihrála Holečkové, která rychlým pasem vyslala Voňkovou do samostatného úniku. Teprve patnáctiletá fotbalistka bez problémů zakončila.

Slávistky postupně přidaly další branky, reprezentantka do sedmnácti let Voňková nakonec završila v závěru utkání svůj vynikající výkon třetí brankou.

"Ve druhém poločase jsme se výrazně zlepšili, dobře jsme bojovali a zaslouženě přidali další branky a vyhráli," řekl slávistický trenér. "Ale v silách tohoto týmu je však ještě více," doplnil Šeran.

Spokojenost nepanovala na lavičce Brna. "Ve druhém poločase jsme dělali individuální chyby, které rozhodly," uzavřel.

Příští utkání, derby se Spartou, si slávistky odložily. Na konci týdne se totiž zúčastní turnaje v Itálii, kde budou český ženský fotbal zastupovat kromě týmu žen také slávistické juniorky a žákyně.

Derby bude na programu až v pátek 21. září od 17.30 hod. ve sportovním areálu na Strahově.

Slavia - Brno 5:0 (1:0)
14., 55. a 89. Voňková, 63. Šeranová, 70. Divišová. ŽK: Voňková - Juráková, Tomšíková. Rozhodčí: Turková - Špindlerová, Mifková. Diváci: 75
Sestavy - Slavia: Zbořilová - Přibyslavská (79. Mészárosová), Králová, Pincová, Benýrová (74. Bottová) - Šeranová (68. Tomášková), Pěničková, Tesková, Holečková (85. Týlová) - Voňková, Divišová
Brno: Lorencová - Juráková (67. Erdelyiová), Zelená, Širůčková, Tomšíková - Ševčíková (59. Stefanova), Kučerová (84. Pospíšilová), Burešová, Peterková (75. Černá) - Svobodová, Florková

Radost fotbalistek pražské Slavie po jedné z branek v ligovém utkání proti Brnu.