• 0
Že vedení o tři branky nic neznamená ani ve fotbale, pocítilo mužstvo Kolovče v duelu 12. kola přeboru Plzeňského kraje na hřišti Chotíkova. Domácí sice od 42. minuty prohrávali 0:3, ale díky gólu "do šatny" a dvěma trefám v druhé půli srovnali. Nakonec podlehli v penaltovém rozstřelu. Podívejte se na video.

Ti diváci, kteří dorazili na stadion Chotíkova, rozhodně nelitovali. Před odehráním 12. kola to bylo střetnutí čtvrtého týmu s prvním. Fanoušci viděli šest gólů ze hry, pěkné fotbalové akce a také - podle místních pravidel - penaltový rozstřel.

Ale popořádku... První poločas se odehrál v režii hostující Kolovče, za kterou se tentokrát netrefil její hrající trenér, bývalý ligový útočník Tomáš Došek.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Hosté se nejprve prosadili už po deseti minutách hry. Dva hráči Kolovče založili útočnou akci po straně, zbavili se třech protivníků, které obešli, a posléze se míč dostal ke Šperlovi, jenž stál nehlídaný před velkým vápnem a pohodlně vypálil k pravé tyči chotíkovské branky.

Ve 31. minutě se Šperl prosadil podruhé. Domácího gólmana vylákal až na hranici šestnáctky a pak vedle něj vystřelil ke vzdálenější tyči.

O jedenáct minut později už hosté vedli 3:0, když Šimr z asi sedmnácti metrů zakroutil míč do horního růžku.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Domácí se ale nevzdali a ještě do poločasového hvizdu snížili na rozdíl dvou branek. Zahrávali rohový kop, nezvolili centr, ale přihrávku po zemi. Nakonec doklepával balón do sítě Hartl.

V druhém poločase Chotíkov dvěma góly v rozmezí jedenácti minut srovnal. Lopata se zbavil protihráčů a poslal míč podél hostujícího gólmana. A poté Míka po narážečce ve velkém vápně rozhodl o remíze v základní hrací době.

V plzeňském přeboru rozhodují o konečném výsledku v případě vyrovnaného skóre po devadesáti minutách penalty, a proto právě ty určily vítěze. Nakonec byla úspěšnější Koloveč, jež penaltový rozstřel ovládla v poměru 4:3. Nyní má v čele tabulky pětibodový náskok právě na Chotíkov.

Na posledním místě je mužstvo Stodu, který prohrál v sezoně po deváté (s Nepomukem 0:1) a na předposlední Příkosice ztrácí bod.

Výsledky 12. kola: Holýšov - Domažlice 0:0, na pen. 3:5, Rokycany B - Příkosice 2:3, Chotíkov - Koloveč 3:3, na pen. 3:4, Bolevec - Luby 2:1, Vejprnice - Přeštice 0:2, Stod - Nepomuk 0:1, Hor. Bříza - Horažďovice 1:2, Klatovy - Rapid Sport 3:1.