Jan Martykán

Jan Martykán | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

V Ústí nebylo deset tisíc na masku. Martykán v boji o postup chyběl

• 3
Další příklad, jak fotbalové Ústí doplácí na svou chudobu. Druholigový klub si nemohl dovolit zaplatit 10 tisíc korun za speciální masku, která by chránila zlomený nos tvůrce hry Jana Martykána. Bez kapitána poslední dva zápasy prohrálo a vypadlo ze hry o postup do nejvyšší soutěže.

"Masku už nehradí pojišťovna a na klubu to neprošlo. Byla by to pro něj docela nákladná záležitost," krčil rameny Martykán po poslední porážce 1:2 se Zlínem.

Jiná varianta než koupit masku neexistovala?
Půjčil jsem si ji od teplického Admira Ljevakoviče, ale přesně v místě, kde na nos tlačí, jsem to měl nateklé. Asi má menší nos než já (smích). Zkoušel jsem to, ale nešlo s tím hrát.

Možná jste mohl ještě zkusit dát výzvu třeba na nějakou sociální síť, že sháníte masku.
Já Facebook ani nemám. A kvůli tomuhle si to tedy určitě zařizovat nebudu.

A jak jste na tom zdravotně teď?
Nos mám srovnaný, ale teď jde o to, aby to srostlo. Je to teprve něco přes dva týdny (Martykán se zranil v domácím zápase se Sokolovem, v němž musel už v 16. minutě střídat), tak to zatím nemělo cenu hrát. Pak mi do toho někdo nechtíc brnkne a budu zase na začátku. Jde o to vydržet do doby, než to sroste. Jinak by celý ten čas, co nehraju, vyšel vniveč.

Kdy je tedy reálné, že naskočíte do hry?
Už jsem chtěl předminulý týden v Karviné, pak doma proti Zlínu. Ale nešlo to. Tak teď snad už bych mohl hrát. Poradím se s doktorem, uděláme rentgen, a když to bude dobré, tak bych snad v neděli na Bohemce naskočil.

Po posledních porážkách jste ztratili reálnou šanci na postup. Jaké cíle si dáte do zbývajících kol druhé ligy?
Sezonu dohrát hlavně se ctí. Škoda, poslední dva zápasy jsme klidně mohli mít 4 body. V Karviné to bylo určitě na remízu. A doma proti Zlínu? Kdybychom dali do 50. minuty druhý gól, tak jsme vyhráli. Ale bohužel přišel obrat, to se někdy stane.