Hlavice - Plzeň: plzeňský Hochmeister (nahoře) v souboji s domácím Chrdlem

Hlavice - Plzeň: plzeňský Hochmeister (nahoře) v souboji s domácím Chrdlem - Plzeňský Hochmeister (nahoře) v souboji s domácím Chrdlem. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Fotbalisté Jablonce a Hlavice ukončili cestu domácím pohárem ostudou

• 12
Z ligové bídy se jablonečtí hráči nezvedli. Po dvouzápasovém půstu dali sice gól, ale na pohárový postup přes Zlín to nestačilo. Mužstvo třetiligové Hlavice zase chtělo po senzačním vyřazení Mladé Boleslavi potrápit v domácím poháru dalšího favorita, jenže utkání s Plzní skončilo debaklem.

Trenér Komňacký: Předvedli jsme fotbalovou sabotáž

"Co jsme předvedli v první půli, to byla fotbalová sabotáž,“ ulevil si jablonecký kouč František Komňacký po prohře 1:2.

Hrálo se v ponuré atmosféře před třemi stovkami diváků za stálého deště a mlhy. S těmito podmínkami se lépe vypořádali hosté. První poločas byl jasně v jejich režii a zaslouženě vstřelili dva góly. Jablonečtí v kombinované sestavě byli v přechodu do útoku a ofenzivě naprosto bezradní.

"Co k tomu říct, nechci být sprostý. To snad nebyl výkon hodný ani přeboru,“ říkal domácí kapitán Petr Pavlík.

Do druhé půle vyběhli na hřiště zkušení Michálek s Lafatou a Jablonec začal jako vyměněný. Díky sérii rohů si vytvořil tlak a ten korunoval v 52. minutě kontaktním gólem po střele z 16 metrů Pavlík.

"V kabině padlo hodně ostrých slov. Tým seřval brankář Špit a své si řekl samozřejmě i trenér. Druhý poločas už byl z naší strany diametrálně odlišný, ale dali jsme pouze jeden gól,“ litoval Pavlík.

Domácí pak zoufale útočili, ale v koncovce byli zbrklí. Utkání gradovalo v závěru, kdy podnikl několik brejků do otevřené obrany zlínský rychlík Žůrek, v posledních vteřinách se naopak objevil v obrovské šanci jablonecký Klapka, ale zblízka ji trestuhodně zahodil.

"V tlaku jsme byli statičtí a jednotvární, s šancemi jsme naložili špatně. Například Klapka místo toho, aby dostal míč do sítě, tak ho z branky snad vykopl,“ uzavřel Komňacký.

Hlavice zůstala jen u snahy, sedmkrát inkasovala

Snaha byla, góly nikoli. Třetiligový nováček z malé vísky v Podještědí měl šanci na slušný výsledek, pokud by co nejdéle udržel vyrovnané skóre. To se však nepovedlo.

Hosté šli už v 17. minutě do vedení po průniku a střele Jiráčka ke vzdálenější tyči. A po půlhodině hry už Hlavice prohrávala 0:3. O osudu zápasu bylo v té chvíli rozhodnuto.

Flachbart sice z penalty v 35. minutě snížil, jenže víc gólů už domácí tým nepřidal, i když snaha o ofenzivní hru se mu rozhodně nedala upřít.

Po přestávce vidělo pět stovek diváků v Hlavici oboustranně útočný fotbal, v němž se však trefovali jen hosté. Plzeňská hra se ještě zvedla s příchodem záložníka Petržely, který nakonec vstřelil dvě branky stejně jako jeho kolegové Rezek a Kolář. Hosté nakonec vyhráli 7:1.

První Petrželův gól byl přitom výstavní: minutu po příchodu na trávník zakončil své sólo přes půlku hřiště přesnou střelou k tyči Bejrovy branky.

"Minimálně čtyři branky jsme si dali sami, v poli jsme přitom nehráli špatně,“ litoval roztrpčený hlavický kouč Jaroslav Vodička. "Dostat v takovém zápase sedm gólů, to je velké zklamání.“