F:NL2023/2024
Momentka ze zápasu Zbrojovky Brno (v červeném její stoper Jakub Šural) proti...

Momentka ze zápasu Zbrojovky Brno (v červeném její stoper Jakub Šural) proti Vyškovu, jehož akci táhne Fahad Bayo. | foto: MFK Vyškov

Vyškov v souboji o čelo druhé fotbalové ligy zvítězil v Brně

• 9
Fotbalisté Vyškova v 10. kole druhé ligy zvítězili v přímém souboji o první místo 1:0 na hřišti Brna. Na druhé místo před Zbrojovku se dostala pražská Dukla, která si doma poradila 3:1 s nováčkem z Kroměříže a na čelo ztrácí tři body. Prostějov zdolal v duelu dvou dosud posledních týmů soutěže 1:0 Varnsdorf.

Regionální derby Brno - Vyškov před bezmála pěti tisíci diváků rozhodl v 18. minutě stoper Štěpánek, jenž skóroval hlavou po Faltově centru z přímého kopu. Vyškovský kapitán dal druhou branku v sezoně. Zbrojovka neuspěla po sedmi soutěžních výhrách a na dnešního soupeře ztrácí čtyři body.

Dukla vedla už po poločase o dvě branky a průběh zápasu kontrolovala i po pauze. Skóre otevřel kapitán Peterka a další dvě trefy přidal nejlepší střelec týmu Matějka, jenž má na kontě pět zásahů. Kroměříž snížila až v závěru zásluhou Chwaszcze. Pražané zvítězili po třech zápasech, nováček nebodoval podruhé ze sebou a je desátý.

Prostějov ve druhém zápase pod vedením nové trenérské dvojice Mazura, Zavadil získal první body a vyhrál po osmi kolech. O jeho triumfu a posunu na 14. příčku rozhodl v 35. minutě umístěnou střelou Jaroň. V úvodu duelu navíc domácí Bartolomeu neproměnil penaltu.

Jediným neporaženým celkem druhé ligy zůstává Vlašim. Čtvrtý tým tabulky prohrával s Opavou od 16. minuty po trefě bývalého vlašimského záložníka Blechy, v 69. minutě se ale prosadil ve vápně Šubert. Slezané se posunuli na šestou příčku.

Žižkov v Chrudimi dvakrát vedl, nakonec ale získal jen bod za remízu 2:2. Skóre uzavřel v 84. minutě hlavou Míka. Východočeši neprohráli popáté za sebou a jsou jedenáctí o skóre za dnešním soupeřem.

1. SK Prostějov - FK Varnsdorf 1:0 (1:0)

Branky: 35. P. Jaroň. Rozhodčí: Všetečka – Kubr, Pečenka.. ŽK:30. Schaffartzik, 62. Bartolomeu, 77. Malec, 80. Elbel - 30. Firbacher, 74. Kříž.

1. SK Prostějov Vejmola – P. Jaroň (90. Gábriš), K. Spáčil, Elbel, R. Látal – Bartolomeu, Schaffartzik (C), Habusta, Slaměna (76. Macháček), Koudelka (63. Šimek) – Malec.

FK Varnsdorf Vaňák – Ambler, Kubista, Kouřil (C), Kosař (69. Podzimek) – Kříž (84. Omon), Samko – Zálešák (84. Švanda), Stránský (76. Hodek), Gembický (76. Dufek) – Firbacher.

MFK Chrudim - FK Viktoria Žižkov 2:2 (1:1)

Branky: 17. Záviška, 84. Míka - 6. Rosa, 51. M. Richter. Rozhodčí: Klíma – Černoevič, Hádek. ŽK:54. D. Látal, 74. Skwarczek. Diváci: 1156.

MFK Chrudim Floder – Borkovec, Míka, Toml, Skwarczek – Jan Řezníček (C) – Záviška, Langhamer (81. Kesner), F. Novotný – D. Látal (81. Jurčenko), Huf.

FK Viktoria Žižkov Kotek – M. Richter, Kozojed, Muleme, Tregler, Prošek (71. Finěk), Sixta (85. Jirásek), Rosa (90+2. Petrák), Řezáč, Klusák, Batioja (C) (71. Sodoma).

FK Dukla Praha - Hanácká Slavia Kroměříž 3:1 (2:0)

Branky: 13. Peterka, 31. Matějka, 71. Matějka - 82. Chwaszcz. Rozhodčí: Opočenský – Arnošt, Cichra. ŽK:54. Hrubeš, 90+3. Vondrášek - 7. Oulehla, 61. Jeleček, 73. M. Jaroň. Diváci: 842.

FK Dukla Praha Šťovíček – Hašek, Peterka (C), Ullman, Hrubeš (82. Vondrášek) – Moulis, Barac, Kozel (90. J. Jeřábek), Douděra (69. Šebrle) – Matějka (82. Lehký), M. Červenka (69. Zeronik).

Hanácká Slavia Kroměříž J. Dostál – T. Matoušek (C) (60. M. Jaroň), Zavadil, Tiahlo, Jeleček (75. Vyhlíd) – Cupák, Houser (60. Dočkal) – Oulehla, Hrdlička, Fulnek (46. P. Červenka) – Chukwudi (60. Chwaszcz).

FC Sellier & Bellot Vlašim - SFC Opava 1:1 (0:1)

Branky: 69. Šubert - 16. Blecha. Rozhodčí: Belak M.. ŽK:45+4. Nogha, 45+4. Labík, 64. Musil - 45+2. Helebrand, 45+4. Rezek, 64. Málek, 86. Omale.

FC Sellier & Bellot Vlašim Vágner – Lacík (75. Badu Dankwah), Heppner, Sanneh, Šubert, Breda (C), Šmiga (75. Biegon), Singhateh, Nogha, Labík, Kričfaluši.

SFC Opava A. Richter – Kopečný, Janoščín (C), Helebrand, Hýbl – Blecha, Omale, Málek (88. Kadlec), Ondráček (77. Rataj), Rezek (59. Ščudla) – Vaněček (59. Velička).

FC Zbrojovka Brno - MFK Vyškov 0:1 (0:1)

Branky: 18. F. Štěpánek. Rozhodčí: Hocek – Leška, Slavíček. ŽK:73. Bayo, 83. Souaré, 85. Lahodný.

FC Zbrojovka Brno Berkovec – Granečný, Šural (11. Hamza), Štěrba (70. Toman), Koželuh – Mara (89. Martinek), Dav. Jambor – Kronus (46. Alijagić), Potočný, Smejkal (70. Hellebrand) – Jak. Řezníček (C).

MFK Vyškov Stejskal – Ilko, Mafwenta (90. Coulibaly), Ramathan, F. Štěpánek (C) – Eneme, Falta (70. Metsoko) – Kanakimana (89. Kamara), Souaré, Bayo – Diallo (70. Lahodný).