Brněnská gólová radost (ilustrační foto)

Brněnská gólová radost (ilustrační foto) | foto: Filip Fojtík, MAFRA

Brno na jaře poprvé vyhrálo venku, trumfem byl hrající asistent z béčka

• 7
Fotbalisté Brna v úvodním utkání 26. kola druhé ligy zvítězili v Příbrami 2:0 a připsali si první jarní výhru na hřištích soupeřů. Zatímco Zbrojovka se po duelu dvou exligových týmů posunula do klidnějších pater tabulky, Středočeši se dál drží jen čtyři body nad sestupovými příčkami. Ve zbývajících dnešních zápasech se body dělily. Jihlava remizovala s Varnsdorfem 3:3 a Opava s Chrudimí bez branek.

Brno již v prvním poločase přišlo o obránce Šurala, který musel odstoupit se zlomeným nosem. Nahradil ho zkušený záložník Štepanovský. Ačkoliv je hrajícím asistentem v divizním béčku a v druhé nejvyšší soutěži nastoupil teprve potřetí v sezoně, stal se hrdinou zápasu. Ve druhé půli si připsal dvě asistence, po jeho přihrávkách skórovali Alijagič a Potočný.

Příbram dál marně čeká na první domácí výhru v novém roce, bez vítězství celkem zůstává již pět kol.

Momentka z utkání Jihlava - Varnsdorf.

Duel Jihlavy s Varnsdorfem byl bohatý na góly. První půle skončila po trefách Arauja-Wilsona a Vojty smírně. Po přestávce se domácí díky gólům Fraňka a Šancla dostali během čtyř minut do dvoubrankového vedení. Hosté ale odpověděli stejnou mincí a Samko s Vojtou zařídili remízu. Vysočina zůstala dvanáctá a Severočeši se posunuli na třinácté místo.

Naopak utkání Opavy s Chrudimí žádnou branku nenabídlo. Slezané sice měli převahu a hosty výrazně přestříleli, ale ani vyložené šance nedokázali proměnit. Pátí Východočeši ztrácejí čtyři body na barážové příčky, Opava je devátá se shodným ziskem jako osmé Brno.

FK Příbram - FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:0)

Branky: 67. Alijagić, 77. Potočný. ŽK:41. Hošek, 45. Nečas - 61. Hamza, 90+3. Sváček.

FK Příbram Melichar – Coňk (75. Andronikou), Fišl (C), Jahić, Dav. Krch (75. Brabec) – Švestka, Nečas – Hošek (75. Hudec), Fall, F. Matoušek – Antwi.

FC Zbrojovka Brno Sváček – Nový, Lu. Pernica, Šural (33. Štepanovský), Endl – Hamza, Fousek (83. Mara), Texl, Potočný – Alijagić (76. Juritka), Jak. Řezníček (C).

FC Vysočina Jihlava - FK Varnsdorf 3:3 (1:1)

Branky: 11. Araujo-Wilson, 68. T. Franěk, 72. Šancl - 37. Vojta, 76. Samko, 81. Vojta. Rozhodčí: Volek- Líkař, Cichra. ŽK:28. Farka, 66. A. Pešek, 90+3. Vedral - 45+1. Kříž, 90+4. Kosař. Diváci: 483.

FC Vysočina Jihlava Soukup – Piško, Vedral (C), Sládek (46. Selnar) – Chytrý, A. Pešek (70. Tureček), Lacko (61. Shudeiwa), Farka – Šancl – T. Franěk (70. Křehlík), Araujo-Wilson.

FK Varnsdorf Vaňák – Juzvak, Kubista, Kouřil, Zálešák – Kříž (65. Kosař), Samko (90+2. Gembický) – Rudnytskyy (C) (71. Adeleke), Stránský, Polyák – Vojta.

Slezský FC Opava - MFK Chrudim 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Kotalík. ŽK:5. Janoščín - 2. Kosek, 90+3. Čolić. Diváci: 1522.

Slezský FC Opava A. Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín (C), Hýbl (80. Kim) – Ondráček, Blecha – Haitl (69. Přichystal), Málek, Kadlec – Rataj (69. Marzuq).

MFK Chrudim Floder – Míka, Toml, F. Novotný, Kosek – Jan Řezníček (C) – Skwarczek, Langhamer (63. Zvolánek), Záviška (89. Koukola) – D. Látal (63. Čolić), Mašek (76. Kesner).