Diskuse k článku

V Česku pracuje nejvíce Slováků

Podle oficiální statistiky Českého statistického úřadu žije v Česku asi 240 tisíc cizinců. To je něco málo přes dvě procenta obyvatel. Většina z nich, přes 160 tisíc, v Česku legálně pracuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Llcong

Rákosníci
Nějak mi tu chybějí rákosníci. Jenže oni tu zřejmě nepracují ale podnikají.
0/0
31.8.2004 16:21

Depek

Ti cizinci,
, kteří tu pracují za sedm osm tisíc, ti snad nikomu zdejšímu práci ani vzít nemůžou. Komu taky. Romům snad? Slováků je v naší firmě několik, všichni inženýři, kteří prošli dost tvrdým výběrem. Ti také nikomu zdejšímu práci nevzali. Článek je napsaný nějak podivně.
0/0
31.8.2004 16:19

DAN

Statistika
Proč někdo nespočítá ty Ukrajince........,kteří se jenom zapoměli vrátit z turistického výletu/mají vízum dávno neplatné nebo stále nějak prodlužované /,a nikdy neměli v plánu nějakou turistiku provozovat?Těch je samozřejmě nejvíc,jsou všude kam se podíváte,tak o čem je vlastně tento článek?
0/0
31.8.2004 15:29

evik

Re:
Nikdo je nespočítá právě z toho důvodu, že jsou oficiálně nezachytitelní. Co je na tom k nepochopení. Spíš se mi nezdá štvavý podtón tohoto článku. Právě tyto skupiny cizinců Čechům rozhodně práci neberou, naopak berou zadvěk místy, na která se každý tučně zabezpečený český nezaměstnaný vykašle, protože se mu nevyplatí za stejné peníze nejen "chodit do práce", ale navíc tam i efektivně pracovat.
0/0
31.8.2004 15:53

DAN

Re:
Musíš se pokusit,podívat se na věc obráceně.Když firmy nebudou mít stálý přísun těchto černých duší z Ukrajiny......,tak budou muset trochu slušně zaplatit ty co se spokojeně registrují na PÚ a hlavně PÚ budou mít velkou nabídku těchto volných míst. Nehledě k tomu,že tyto lidi dodává KLIENT který za ně vystavuje faktury na vymyšlené firmy/ověřená plná moc je papír,který vyrobí kdekdo na počítači a obě strany kšeftu jsou spokojené /,dá jim část jejich výdělku a zbyde mu DPH,protože žádné účto nevede a nic za ně neplatí.Jinak by to nebyl kšeft.
0/0
31.8.2004 16:12

acylpirin

Re:
No jasně, a DIČ si vycucá taky z prstu, že jo?. A každý mu tuto fakturu rád proplatí protože když na něj přijde kontrola a najde mu uplatněný odpočet na neexistující DIČ tak se vůbec nic nestane!
Takto to dělají jenom hlupáci! 
0/0
31.8.2004 23:03

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz