Diskuse k článku

Práce bez smlouvy

Studuji VŠ a sehnal jsem si na léto zajímavou práci. Šéf mi ale řekl, že nedostanu pracovní smlouvu a budu placený „na ruku“. Nejedná protizákonně?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kateřina Močáryová (13 let)

Buďte jako Kiyosaki!
Nemáte-li dostatek peněz a Váš plat je neuspokojivý pro Vaše živobytí? Není co řešit ..... ZAČNĚTE PODNIKAT, NEBO INVESTOVAT.
AKCIE aneb INVESTOVÁNÍ
Našetřete si nějaké peníze z Vašeho neuspokojivého platu, zajímejte se o Akcie,dluhopisy apod. a dobře zainvestujte (např. ČEZ-kdysi 1 akcie=500 KČ dnes= 822 KČ). Z Vašeho zisku si nakupujte další akcie, a pro svou potřebu si nechte pár (stovek, tísíc, milionů)Omezte se co nejvíc!  ..... pokud vlastníte firmu a máte např. auto nebo počítač co nejdříve jej napište na Vaší firmu, neboť  na tom vyděláte ..... a jak??? Na to určitě příjdete
TENTO ČLÁNEK JE ZNAKOVĚ OMEZEN, A PROTO VÁM NEMOHU NAPSAT  NĚCO O PODNIKÁNÍ. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ. BUĎTE JAKO KIYOSAKI !!!
0/0
1.9.2006 15:55

Luboš Olah

Nevím co mam dělat
Byl zmocněn abych byl z odpovědným vedoucím,a tak sme si se svým občanskem združení našli praci,kdy sme s ostatnima členy združení  ,šly pomahat na stavbu.Naše organizace je nezizkova a proto chodíme provadět veškere brigady,aby sme mneli nejake finanční prostředky.Když ale přišla kontrola UP tak chtěla abych všechny členy zamněstnal.Pracovaly sme tam pouhých 3 dny a dosud sme žadne peníze neobdrželi a ani naše organizace.Mame smlouvu otom že to dělame pro rozvoj a výchovu dětí v našem městě a výtěžek věnujeme organizaci.Proto prosím o radu zda sme udělali něco nezákonného.
Děkuji.Člen občanského sdružení Meta.
 
Luboš Olah
0/0
15.8.2006 16:21

Ing. Radovan Burkovič

Re: Nevím co mam dělat
Pokud není příspěvek myšlen jako černý humor, pak se Vaše občanské sdružení dopustilo hned několika přestupků proti Zákoníku práce, Zákonu o zaměstnanosti a zřejmě i Živnostenskému zákonu. Být Vámi situaci dále nerozviřuji a jsem rád, že to dopadlo bez sankcí.
Jinak pro Vaši informaci dobrovolnická práce (např. studenti vyrazí sázet stromky a lesáci jim za to zdarma půjčí na víkend hájenku) jsou obecně problém, protože je otázka jak na ně nahlížet. Jsou to zaměstnanci lesů ? Nebo to jsou žáci školy pracující na odborné praxi ? Nebo je to skupina živnostníků ? Nebo některý z nich má licenci jako pracovní agentura a ostatní jsou jejími zaměstnanci ? Nebo některý z nich je firma-fyzická osoba a ostatní jeho zaměstnanci ? A co se stane v případě úrazu některého z nich ? A co když něco poškodí, rozbije či zapálí ? Prostě co krok, to potencionální průser..........
0/0
25.8.2006 13:07

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz