Diskuse k článku

Péče o zaměstnance je v cizině lepší než u nás

Zatímco v České republice se firemní školky zatím příliš neujaly, na západ od hranic České republiky nejsou žádnou výjimkou. V cizině se také více využívá flexibilních pracovních úvazků pro matky s dětmi a poukázek na služby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Cesta do pekel

v GM dělaly "sociální" náklady 1800 USD na každé vyrobené auto!!!  Díky tomu léta nemohly  investovat do vývoje a produktivity výroby  tolik,  co  jejíí konkurence až to dotáhla se svými produkty ve všech možných řebříčcích na poslední příčky...  

Jak nyní  ta firma dopadla snad víme všichni :-/ 

0/0
18.6.2009 14:17

Mjr_Zeman

stačí pracovat pro zahraniční firmu

a rozdíl oproti české je markantní. Zaměstanání jsem vystřídal více. Zahraniční firmy mají propracovanější HR a systém péče o zaměstnance, zaměstnanci mají možnost hodnotit své nadřízené (i anonymně), školení a podobné věci jsou pravidelně nabízeny. Pracoval jsem před tím v jednom polostátním podniku a tamní osazenstvo personálního oddělení bych z fleku vyhodil za lenost

0/0
18.6.2009 8:43

JayVandermark

Re: stačí pracovat pro zahraniční firmu

přesně tak. Pracoval jsem pro americké casino na českém území a zaměstnanci si tam rozhodně nemohou stěžovat (ikdyž Češi si budou stěžovat pořád). Ubytování gratis, v práci teplé jídlo gratis (bez omezených porcí), doprava do práce transitem gratis, firemní party, poukázky na kosmetiku, na hokejové zápasy, atd. Neznám českou firmu, která toto poskytne. Důvod mého odchodu byl stupidní česko-švýcarský management. Naopak německé managery musím pochválit.

0/0
18.6.2009 18:06

Host

Re: stačí pracovat pro zahraniční firmu

To máte sice pravdu, ale každá mince má dvě stránky. To slavné hodnocení kolegů a nadřízených je stejné, jako kdybychom se povinně museli zúčastňovat průzkumů veřejného mínění nebo chodit k volbám, kde stejně není z čeho vybírat.

To samé v bleděmodrém platí o školení. Pokud je kvalitní, tak se ho zúčastním. Ale ty nabídky školení a podobných věcí jsou na stejném principu, jako reklamní maily, kde se kolikrát lidem nabízí drahé, nekvalitní či nevyhovující zboží či služby a akorát máte zahlcenou schránku zbytečnostmi. Sice jsou v polostátních a státních podnicích lenoši placení zbytečně, ale alespoň pracujete a máte klid od vnucování všech možných porad, školení atd.

0/0
30.6.2009 12:07

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz