Diskuse k článku

Jak na docházku? Pořiďte si elektronického hlídače

Stále více a více podniků si uvědomuje potřebnost vedení docházky svých zaměstnanců. Pryč jsou doby, kdy si ve vrátnicích lidé označovali „píchačky“ – firmy pochopily, že efektivním systémem mohou jak ušetřit, tak zefektivnit firemní proces kontroly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CPM

Nepohodlná Pohoda!

Má někdo zkušenosti s Pohodou učetnictvi software? Mám obrovské problemy - AVG antivírový program pořád vymazuje Pohoda. Mluvil jsem s hotlinem AVG i Stormware, nastavil jsem vše jak to má být a jěště nefunguje. Každá firma dáva vinu na druhý. (Omlouvám se ohledně špatnou češtíně, Jsem chudák anglíčan. Každá rada je vitaná)

0/0
18.4.2007 10:08

Kousavka

Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Problém je v tom, že zaměstnavatel nakupujete od zaměstnanců nejen jejich práci, ale chce jim také předepisovat, jak dlouho tu práci mají dělat. Kupuje tedy dvě věci: práci zaměstnance a jeho čas. Kdyby nakupoval pouze práci, mohla by např. účetnictví dělat jakákoli účetní, , třeba i ta, co je na mateřské nebo v důchodu. Část času, který musí trávit v zaměstnání, musí dát na udělání požadované práce, ve druhé části, kdy už má svou práci hotovou, zvedá telefony, utírá prach a zalejvá kytky. Tím má smůlu v tom, že nemůže zpracovat účetnictví rychleji, protože z toho nic nemá. Nemůže jít ve zbylém čase domů, ale musí dřepět v kanceláři a buď nedělat nic nebo se tvářit, že něco dělá. Obojí vyjde nastejno, ba tvrdím si říct, že předstírat práci, když žádnou nemáte, je pěkná fuška. Zaměstnavatel ji ale svým postojem nutí.

0/0
5.4.2006 12:42

Kousavka

Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Ona totiž musí mít určitou časovou rezervu, protože se může stát, že přijde nárazová práce nebo se změní zákony a předpisy a ona musí zvládnout více práce za stejnou dobu, stejně tak nastudovat nové zákony a předpisy. Takže o čem se bavíme? O době od-do, kterou má člověk strávit někde v kanceláři (prodejně, supermarketu) nebo o skutečně odvedené práci? Víte, já jsem praktik, dokonce značný příznivec tzv. práce z domova, kdy řada lidí nemusí jezdit do práce, můžou být doma a pracovat tam, jenže to je asi fakt hudba budoucnosti. Nejde jen o účetní, ale třeba programátora, grafika, konstruktéra, může tak pracovat chemik. Jejich práce se tak blíží práci na vlastní ŽL, ale ten mít nemůžou v okamžiku, kdy je jejich práce už ze svého principu kolektivní nebo se pracuje na něčem, co nejdřív vyžaduje utajení a následně třeba patentovou ochranu (konstruktér, designér..).

0/0
5.4.2006 12:43

Kousavka

Re: Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Moje žena zažila obě strany mince. Všechno je jen o tom „chtít“. Když měla malé dítě, nemohla sehnat práci, a to prosím i za komančů. Nakonec sehnala úklid. Požadavkem zaměstnavatele byl úklid v pracovní době kancelářských, tedy cca 6.00-14.30. To nemohla, školku otvírali v 6.30 a pak do práce dalších asi 5 km. Protože uklízečku potřebovali a stejně tak věděli, že práce je deklarovaná na 8,5 hodiny, ale lze ji zvládnout rychleji, dopadlo to tak, že chodila do práce v 8.00-8.30 (nebylo spojení, chodila jsem pěšky) a odcházela ve 13.00. Píchačku stornovali, jí platili za odvedenou práci a byli spokojení všichni.

0/0
5.4.2006 12:47

Kousavka

Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Jenže my máme pod kůží silně zadřený socialismus křížený s kapitalismem 19. století, kdy nejdřív lidi chodili pracovat od-do, ale když majitel firmy zjistil, že se flinkají, protože pracují od-do a mohou přitom dělat podstatně víc, tak jim k práci od-do přidal ještě splnění určitého množství práce za dobu od-do. Tím jsme se dostali do stavu, kdy řada lidí udělá jen to, co musí, víc ani ťuk. Takže následovalo další kolo: úprava pracovní doby na 8.00-17.00, popř. do 18.00 se dvěma hodinami přestávky na oběd, a to i tam, kde to není nezbytné (konstruktér, programátor), protože tito pracovníci nepřijdou do styku se zákazníky a je v podstatě jedno, kdy svou práci udělají, jestli v 10.00 dopledne nebo v 02.00 po půlnoci. Protože jsou lidi v práci v takovém čase, kde si ve zbylém čase pro sebe nemůžou udělat pokud možno vůbec nic, třeba vyzvednout dítě ze školky, holt se přizpůsobí. V práci dělají jen to, co musí, a děti nemají, protože na ně díky tomuto nesmyslnému postoji nemají čas.

0/0
5.4.2006 12:44

Kousavka

Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Moje žena zažila obě strany mince. Všechno je jen o tom „chtít“. Když měla malé dítě, nemohla sehnat práci, a to prosím i za komančů. Nakonec sehnala úklid. Požadavkem zaměstnavatele byl úklid v pracovní době kancelářských, tedy cca 6.00-14.30. To nemohla, školku otvírali v 6.30 a pak do práce dalších asi 5 km. Protože uklízečku potřebovali a stejně tak věděli, že práce je deklarovaná na 8,5 hodiny, ale lze ji zvládnout rychleji, dopadlo to tak, že chodila do práce v 8.00-8.30 (nebylo spojení, chodila jsem pěšky) a odcházela ve 13.00. Píchačku stornovali, jí platili za odvedenou práci a byli spokojení všichni.

0/0
5.4.2006 12:48

Kousavka

Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Po nějaké době pracovala jako šéf personálního oddělení firmy s 1050 zaměstnanci v jedno- až nepřetržitém provozu. Byla tam výrobní linka, která šla na dvě směny. Ráno v 6.00 ji zapli, pak na 30 minut na oběd vypli, ve 13.00 vypli, ve 14.00 znovu zapli a ve 21.15 naposledy vypli. Výrobky běžely na lince hodinu, vypnutí bylo možné kdykoliv bez porušení technologie, prostě, kromě toho, že lidi neměli co dělat, se výrobkům nic nedělo. Praxe byla taková, že v 6.00 sedli lidi k lince, na začátku pracovali a na konci se hodinu mohli vrtat oběma rukama v …, protože neměli co dělat. Na konci šichty totéž, jenže v obráceném gardu. Jaksi načerno se tam dělalo to, že ženské, které kvůli dětem chodily do práce v 6.45, chodily na konec té linky, technologicky se nic nedělo. Vymysleli jsme, že linka by se mohla zapínat už v 5.00-5.30. Lidi v práci byli, protože autobusy nejdřív dovezly dojíždějící, ti byli v práci od 4.45-5.15, a pak svážely městské

0/0
5.4.2006 12:49

Kousavka

Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Pracovat nemohli, jednak by to bylo počítáno jako práce v noci a musely by za to být příplatky, nakoupit si nemohli, otevřená byla jen trafika. Tak snídali na šatně, četli noviny, kouřili nebo se flinkali víc než hodinu po fabrice. V 6.00 se konečně začalo dělat, s přestávkou na oběd do 13.00, pak se linka vypla, aby doběhla a lidi mohli jít domů. Chtěli jsme to zlegalizovat, aby lidi, co dělají na konci, chodili do práce později a z práce taky později. Mistrovi ani ekonomce střediska to nevadilo, odbory to odsouhlasili, lidi taky. Nepodepsal to ale ředitel s tím, že by lidi měli moc demokracie. Tak se v rámci pseudodemokracie radši flákali po fabrice. Domů jít nemohli. Ředitele ale zaujalo, že v té volné době chodí na šatnu. Takže zakázal v pracovní době chodit na šatnu. Následně zakázal chodit do kantýny, zřídily se svačinářky. Ředitel chodil po fabrice s kamerou a filmoval flákající se lidi na chodbách. Když seděli za mašinama a vrtali se oběma rukama v.., bylo všechno v pořádku.

0/0
5.4.2006 12:50

Kousavka

Re: Práce "od-do" nebo pracovní výkon?

Vynalézavost některých lidí, co dělat ve volné době a kam se zašít před ředitelem neznala mezí. Tak se chodili opalovat na střechu, kam ředitel nechodil. Odpolední a noční šichty se opalovat nemohly, tak tam pro změnu chodily souložit. Asi to bylo lepší než příkazem ředitele zlegalizovat něco, co se později začalo nazývat „pružná

pracovní doba“.

Já třeba dneska pracuju u zahraniční firmy. Je to něco podobného v bledě modrém. Pracovní doba od 8.00-17.00 s hodinou na oběd. Práci zvládnu za 3-5 hodin. Domů jít nemůžu, více peněz za více udělané práce taky nedostanu. Tudíž nemám sebemenší motivaci k tomu, abych udělal více práce. Tak v té volné pracovní době předstírám práci, vrtám se v internetu a mezitím jsem stačil napsat jednu knížku, teď by měla vyjít tiskem. Co k tomu dodat?

0/0
5.4.2006 13:08

Honzi

odpoved

Mj. nevim proc si tykame, ale ok. No nechapu proc do toho motate stat? Ja jsem o statu nerekl ani slovo. To ze je cesky stat jeden velkej prusvih a ze socialni system nefunguje, za to snad nemuzu :)

Anglii jsem daval jako priklad, tam to fungovalo tak, ze pokud by manager treba tyden neprisel do prace, stale tam bude odvedena stejna prace. To v CR neplati...Samozrejmne jsou podniky kde ano, ale kdyz beru standartni vyrobni podnik, tak to tam tam tak neni. A pokud mate jinou zkusenost s Vasimi lidmi, dejte mi vedet, rad vas na zkousku zamestnam.

0/0
4.4.2006 9:05

Ranař

Re: odpoved

Nekecej blbosti o průšvihu. Ty bys to chytráku samozřejmě dělal lépe, že? ;-D;-D;-D

Jinak tykáním ušetříš práci (písmenka) - viz čum vole x čumte vy hovězí dobytku atd... :-P

0/0
4.4.2006 14:21

Jinýma očima

Česko země - pohodářů
Vrátil jsem se před rokem zpět po 35 letech. A musím říct, že jsem jak positivně tak negativně překvapen. K věci - pracovní morálka - větší pohodu než tady doma neznám. Pohoda mě provází celou zemí. Doktorka při vyšetření svačinkuje. Cestáři dnes v poledne spali v nákladním autě. Policista dřímal na stole, když jsem v noci nahlásil krádež auta. Na konečné tramvají čurají všichni tramvajáci v do parku. Každý den pravidelně. Pohoda. Nejde elektrika. V pohodě. Poslanci jedí, čtou, podřimují, telefonují, baví se při diskusích - v pohodě. Zlaté Česko - jak dobře, že tu nemusím nic vyřizovat a jen užívat důchodu z ciziny. V pohodě.
0/0
3.4.2006 16:00

Dandy02

Re: Česko země - pohodářů
Pokud jsem něco nepřehlédl, jako pohodáře hodnotíte pouze státní zaměstnance, kteří necítí v podstatě žádný tlak ze strany zaměstnavatele tedy státu a proto se flákají jak to jen jde. V soukromé sféře je sice jen trošku lepší, ale mladí lidé jsou daleko snaživější a ochotní se učit a hlavně makat - pokud z toho něco mají. Což je super.
0/0
3.4.2006 16:16

nesvacil@posys.cz

Výkon pracovnika vs. docházka
Pokud potřebujete sledovat výkon pracovníka tj. práci, tak ta je složena:
- z výsledku,
- času.
JINAK PRÁCI NEVYPOČÍTÁTE.
Čas získáte z docházky. To je jedna cesta. Dobré je v docházce sledovat i zakázky, atp. a to již musíte systém propojit více. Zde propojování nekončí, nejlépe systém integorvaný a dobrý.
 
Pokud se někomu zdá, že docházku nepotřebuje, tak nikdy neřešil situaci výkonu svých lidí. Ne každý dnes chce, aby zaměstnanec končil v 22:00 a je mu jedno kdy končí. To je krátkozraké. Důsledky si každý určitě dokáže představit.
 
Jirka
0/0
3.4.2006 15:52

robotnik

SQL
Dokud data z dochazkoveho systemu konci v SQL databazi, tak je to v pohode. Proste se to z konzole trosku poedituje no. Stejne je to kravina, nekdo tam sedi od rana do vecera a udela desetinu toho, co jiny zvladne po obede (kdyz dorazi do prace).
0/0
3.4.2006 15:42

Tichac

Re: SQL
Nemyslím, že by pracovník od linky šel editovat SQL databázi (nebo Oracle). To je trochu scestné. Jde o to aby byl o pracovní době v práci. To jestli dělá nebo ne, to by mělo být vidět na jeho pracovním výsledku. Pokud ho nemá tak se mu rekne sbohem, lidí je dost.
0/0
3.4.2006 15:54

stockholm

Preferuji
Výsledky a Vykonanou práci. Nevidím moc pozitivně, když někteří zaměstnanci vysedávají x hodin přesčas bez efektu, a pak jsou na poradách slavní kolik mají přesčasů.
0/0
3.4.2006 15:22

Jirka

Re: Preferuji
Nejde jen o flakani.
Ty si musi jako vedou ohodnotu dve veci:
- vystup od pracovnika,
- cas za ktery to udela.
Tomu se rika prace a pote muzes hledat efektivitu.
0/0
3.4.2006 15:40

Kryštof

Re: Preferuji
Nemáte úplně pravdu. Pokud např. pracuji v závislosti na druhých a naopak, určitě zvýší moji produktivitu, pokud vím, že 10 min po zahánjení pracovní doby sedí všichni na svých místech a neslyším hodinu po jejím zahájení v telefonu: "on tu ještě není - asi se dneska zdržel cestou do práce. Zavolejte za půl hodiny..."
0/0
3.4.2006 16:08

Miroslav Pragl

Pichacky
Bohuzel se skvelym dochazkovym systemem se vetsina vedoucich zamestnancu soustredi na to kolik casu si ktery zamestnanec odpracoval misto toho jaky byl jeho vykon resp. vykon firmy jako celku. Tusim se tomu rika McDonaldizaca spolecnosti - prechod k dobre kvantifikovatelnym lec nic nerikajicim velicinam jako "nejvetsi hamburger", "2 za cenu jednoho"... O kvalite / hodnote ani slovo.
Skoda
 
MP
MP
0/0
3.4.2006 14:25

Dandy02

Re: Pichacky
Musí se po provázat s dalšími systémy - kontrola jakosti, produktivity práce.
Prostě si budou muset český firmy zvyknout na to, že průmyslovej inženýr je užitečnej zaměstnanec, pokud své práci rozumí.
0/0
3.4.2006 14:34

Jirka

Re: Pichacky
Ale to je tu odjakživa. Nezkoumá se jestli jsi dělal více a kvalitněji než druhý, ale nedejbože kdyby ti chyběly 3 min v docházce.
0/0
3.4.2006 14:50

tojsouveci

Re: Pichacky
To tu bylo vždy. Je jednodušší si nevšímat jak kvalitně někdo dělá nebo jak využívá prac. dobu. Jednodušší je sjet někoho za to, že mu chybí tři minuty v docházce.
0/0
3.4.2006 14:51

Kousavka

Re: Re: Pichacky

Zaměstnavateli vadí, že mu chybí 3 minuty v dochézce, ale nevadí mu, že 5 hodin předstíráte práci, protože práce je normovaná, vy ji stihnete udělat za 3-5 hodin a pak se 3-5 hodin flákáte a předstíráte práci. Víc práce udělat nemůžete, máte pořád stejný plat.

To mi vadilo za komančů a dneska je to stejné (a to pracuju u zahraniční firmy).   

0/0
6.4.2006 10:06

honzi

honzi26@seznam.cz
Jsem jeden z manageru jednoho velkeho vyrobniho podniku,a bohuzel musim konstatovat, ze Cesi jsou vseobecne banda lina a kdyz nemusi tak nedelaj. Vedl jsem firmu i v Anglii, dochazka tam byla taky, ale musim priznat ze mela spis evidencni charakter. Bohuzel na Cechy plati jen ten povestny bic.
0/0
3.4.2006 14:03

Tichac

Re: honzi26@seznam.cz
Tak, češi jsou bohužel lenoši a tak na ně platí jedině bič.. Firmy si kolikrát ani neuvědomí jakou hromadu peněz zaplatí za přesčasy proseděné v šatně, či jinak promrhané, toto tento systém spolehlivě řeší, např. omezením přesčasů. apod.
0/0
3.4.2006 14:15

robokopp

Re: honzi26@seznam.cz
Vedl jsi firmu v Anglii,  a co se stalo vykopli tě za absenci v práci ? Ty jsi určitě jeden z manageru velkého podniku co zaměstnávají ruské dělníky. Hanba ti a bičem bych spráskal tebe. Tady má člověk prachy doslova vydřené, a co ti dá stát , zdraží plyn zvedne daně, protáhne důchod ,ale tobě o tom psát je zbytečný protože si slepí omezenec
0/0
3.4.2006 14:42

Tichac

Re: Re: honzi26@seznam.cz
Nemyslím, že by se Honzi mýlil, ovšem "slepý" se píše s tvrdým "Y". Kdo u tohodle štěká, tomu je zřejmě dochvilnost cizí.
0/0
3.4.2006 14:52

:-)

Re: Re: honzi26@seznam.cz
Stát tady snad není od toho, aby někomu něco dával, ne? Makej a budeš mít.
0/0
3.4.2006 15:51

John

Re: Re: Re: honzi26@seznam.cz
Predpokladam, ze kdyz statu dam cca polovinu sve mzdy na danich po dobu 30let, tak se o me tech par let muze take postarat az nebudu schopen praci vykonavat, ne?
0/0
3.4.2006 16:37

John

Re: Re: Re: honzi26@seznam.cz
A pak, jestli jsi si nevsim, tak jsou mezi nama takovy, kteri ani pracovat nemuzou (nemluvim ted o tech co nechteji a vyuzivaji soucasny debilni system).
0/0
3.4.2006 16:47

robokopp

Re: Re: Re: honzi26@seznam.cz
Ty vole já práci mám a dobře placenou ,ale ty jsi sem tam přečti noviny . Nikdy jsem nebyl nezaměstnanej odvádim daně, platím soc. i zdrav. pojištění a za léky nebo jenom za vyšetření nebo za plombu u zubaře budu ještě platit , a to nemluvím jak se stát postaral o slavnou první pohotovost ,už je jenom v tom městě kde si ji můžou dovolit, Tak kam směřuje ten náš stát ?
0/0
3.4.2006 17:25

robokopp

Re: Re: Re: honzi26@seznam.cz
Ty vole já práci mám a dobře placenou ,ale ty jsi sem tam přečti noviny . Nikdy jsem nebyl nezaměstnanej odvádim daně, platím soc. i zdrav. pojištění a za léky nebo jenom za vyšetření nebo za plombu u zubaře budu ještě platit , a to nemluvím jak se stát postaral o slavnou první pohotovost ,už je jenom v tom městě kde si ji můžou dovolit, Tak kam směřuje ten náš stát ?
0/0
3.4.2006 17:26

robokopp

Re: Re: Re: honzi26@seznam.cz

<P class=MsoNormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"><SPAN style="FONT-SIZE: 10pt; COLOR: black; FONT-FAMILY: Arial">Ty vole já práci mám a dobře placenou ,ale ty jsi sem tam přečti noviny . Nikdy jsem nebyl nezaměstnanej odvádim daně, platím soc. i zdrav. pojištění a za léky nebo jenom za vyšetření nebo za plombu u zubaře budu ještě platit , a to nemluvím jak se stát postaral o slavnou první pohotovost ,už je jenom v tom městě kde si ji můžou dovolit,&nbsp;Tak kam směřuje ten náš stát ?</SPAN></P>

0/0
3.4.2006 17:31

Honzi

Re: Re: honzi26@seznam.cz

Mj. nevim proc si tykame, ale ok. No nechapu proc do toho motate stat? Ja jsem o statu nerekl ani slovo. To ze je cesky stat jeden velkej prusvih a ze socialni system nefunguje, za to snad nemuzu :)

Anglii jsem daval jako priklad, tam to fungovalo tak, ze pokud by manager treba tyden neprisel do prace, stale tam bude odvedena stejna prace. To v CR neplati...Samozrejmne jsou podniky kde ano, ale kdyz beru standartni vyrobni podnik, tak to tam tam tak neni. A pokud mate jinou zkusenost s Vasimi lidmi, dejte mi vedet, rad vas na zkousku zamestnam.

0/0
4.4.2006 9:04

Tichac

Software na sledování a vyhodnocení docházky
Nejlepší software, na který jsem narazil a v praxi viděl u mnoha desítek firem je kupodivu skvělý český program PowerKey 3.0 týmu www.advent.cz. Snad to pomůže firmám ve výběru.
0/0
3.4.2006 12:34

Dexter

Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
No jasně PowerKey znám taky. Je to supr soft a navíc mají skvělou technickou podporu.
0/0
3.4.2006 12:37

Pjotr_Pjotrovic

Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
Já mám zase velice dobré zkušenosti se systémem Aktion od firmy EFG. Tenhle systém nám, snad jako jedinný, umožňuje sledovat i délku jednotlivých výrobních operací. Získáme tak lepší přehled o pracnosti jednotlivých výrobků.
0/0
3.4.2006 12:51

Tichac

Re: Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
PowerKey 3.0 umí také sledování zakázek :-)
0/0
3.4.2006 12:56

v

Re: Re: Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
zakazka neni operace
0/0
3.4.2006 13:19

Tichac

Re: Re: Re: Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
ale je :) záleží jak to chcete nazvat, pokud chcete, tak teda operace.
0/0
3.4.2006 14:13

Avi

Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
Ju a jeste trochu reklamy prosim..
0/0
3.4.2006 12:53

el bunda

Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
Sprosta reklama!
Kdyby to bylo na boty, tak nereknu, ale takhle!
0/0
3.4.2006 13:21

Tichac

Re: Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
Boty nebo soft? Co se krade víc?! Dobrý soft jako je PowerKey 3.0 reklamu nepotřebuje, prodává se sám, reference uživatelů jsou jasné :) Toto je jen snaha ukázat uživatelům, že něco takového vůbec existuje a usnadnit hledání.
0/0
3.4.2006 13:37

Jirka

Re: Re: Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
Jak se Vam pracuje, kdyz se musite prehazovat mezi ekonom.systemem a jen dochazkovym systemem ?
 
Jakpak to spolu komunikujete, co takhle skutecne dobre zpracovani mezd z dochazky nejen export, pouze externim softem to nejde ?
 
Co takhle evidovat take vykony ... pracovniku ... dalsi importy a exporty ?
 
Reklamu na nas davat nebudu, ale je to hloupe to co se zde pise i v tom clanku.
 Dnes nejde jen o dochazku, bohuzel.
0/0
3.4.2006 15:37

Tichac

Re: Re: Re: Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky
Vše je možné a přímé propojení mezd pochopitelně také existuje. Pokud má zákazník požadavek na úpravu popř. nadstavbu programu, není nic jednoduššího než ji vytvořit. Dobré nápady jen vítáme, nejsme obchodníci (na to máme dodavatele), ale vývojáři.
0/0
3.4.2006 15:47

Pjotr_Pjotrovic

Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky

Já mám zase velice dobré zkušenosti se systémem Aktion od firmy EFG. Tenhle systém nám, snad jako jedinný, umožňuje sledovat i délku jednotlivých výrobních operací. Získáme tak lepší přehled o pracnosti jednotlivých výrobků.

0/0
3.4.2006 18:20

Milan_S

Re: Software na sledování a vyhodnocení docházky

Z toho na co jsem v praxi narazil je nejlepší na sledování docházky program Kartoun od firmy TECHNOPARK CZ, především kvůli snadnému ovládání a výborné technické podpoře.

0/0
4.4.2006 15:20

Tomas

Nesmysl
Ano presne tak! Zavedme dukladnou kontrolu a tresty vsude kde je to jen mozne! Vsechno regulujme a peclive sledujme pomoci kamerovych a termografickych systemu! K cemu tolik byrokracie? Kdyz zamestnanci sidi praci tak je problem nekde jinde. Vedeni pak musi polozit otazku zda zamestnava spravny lidi. Nejaky system a la velky bratr je podle me az na nektere vyjimky nesmysl.
0/0
3.4.2006 12:27

v

Re: Nesmysl
Kdybys lidi platil ze sveho, taky bys chtel aby makali
0/0
3.4.2006 13:20

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz