Den D: Místo 300tisícové investice na Trdlohrátky dostala jen radu

aktualizováno 
Projekt, na který chce investory nalákat Lenka Cacková, má název Trdlohrátky. Aby je mohla rozjet ve velkém a začít pořádně vydělávat, chce získat 300 tisíc korun včetně dobrých rad a zkušeností úspěšných podnikatelů. Na oplátku nabízí 30procentní podíl ze zisku.

Pod Trdlohrátkami si mají investoři představit originální program, kterým umí Lenka zabavit a motivovat nejmenší děti – od čtyř měsíců věku do dvou let. A také jejich rodiče. Díky Trdlohrátkám mohou totiž zjistit, že i s maličkým dítětem lze úžasně komunikovat a mnohem víc pak rozvíjet jeho schopnosti.

Franšízing

  • Poskytnutí práva užívat obchodní známku a znalosti vlastněné nějakou korporací pro své vlastní podnikání.

Zdroj: Wikipedie

Celý program vymyslela Lenka na mateřské a po dva roky se s ním úspěšně živí. Teď chce svůj nápad rozšířit po celé České i Slovenské republice a zájemcům ho nabídnout formou franšízingu.

Na pohádkové Trdlohrátky chodí i tatínci

"Jsem zmaten," reaguje investor Michael Rostock, "co to je program?" "Je to poskládáno z her, písniček, zpívání a cvičení," vysvětluje Lenka formu Trdlohrátek a dodává, že vše spojuje vždy jedno pohádkové téma. "Témat je deset, všechny pohádky jsou originální, sepsala jsem je já vlastní rukou a máme i originální písničky…mám tady ukázku, kdybyste se chtěli podívat."

Petra Rychnovská je zvědavá a pro všechny investory nechává ukázku předvést. "Vidíte tam ty dětičky, chodí mi i tatínci," komentuje Lenka. "Pracujeme s pomůckami, balonky, používáme i úplně obyčejné věci, aby rodiče věděli, že se dají použít jako hračka."

Na přehled investorů se podívejte zde

"Jak vyděláváte? Účtujete rodičům nějaký poplatek?" sonduje John Vanhara finanční stránku Trdlohrátek. Lenka si za čtyři lekce za měsíc účtuje 350 korun. "Ve městě by byly částky asi vyšší…," míní.

Fotogalerie

Autorka chce vydělávat prodejem franšízy

Investor Michal Hanus se zajímá o pracovní sešity, tedy jakési scénáře, podle kterých každé trdlování rodičů s dětmi probíhá. "To mě trošku překvapilo," sděluje Michal všem investorům po prolistování sešitů.

"Plánujete to prodávat jako franšízu, tak nám řekněte, za kolik ji budete prodávat," zajímá se o čísla Margareta Křížová. "Celkově za deset tisíc korun," reaguje Lenka a vysvětluje, že franšízant, který bude chtít Trdlohrátky provozovat, zaplatí za víkendové školení, základní pomůcky plus prvních deset balíčků, s nimiž může začít vyučovat.

"A budete chtít od franšízantů i nějaký roční poplatek?" ptá se dál Margareta. "Další roky budu od nich chtít 10 procent ze zisku."

Na investorech je znát, že váhají, zdá se jim, že podobných možností, jak motivovat a rozvíjet děti, mají rodiče spoustu, zvlášť ve velkých městech. "V čem je to jiné?" ptá se nechápavě Michael Rostock. "Je to jiné v tom, že jsem to vymyslela já," uzemní ho Lenka. 

Investoři: Je to byznys, který můžete dělat sama

Petru Rychnovskou zajímá, nač Lenka potřebuje 300 tisíc korun. Slibovanou stručnou odpověď dostane, až když autorku usměrní. Dozvídá se, že část peněz je pro výtvarnici, na logo Trdlohrátek i ochrannou známku, originální hudbu a na vytvoření balíčků pracovních listů včetně manuálů.

Co je Den D

Čtvrtá řada pořadu Den D má opět 13 dílů a uchazeči si v ní mohou říct pěti investorům o částku od 200 tisíc do 3 milionů korun. Investoři pak do jejich nápadů mohou, ale nemusejí investovat.

Částka, o kterou si uchazeč řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze. Pravidla najdete zde.

"A nebylo by lepší, aby si materiály stáhli franšízanti pod nějakým heslem z vašich webových stránek," nabízí podnikatelka Petra snadnější a levnější variantu. "Nepřemýšlela jsem nad tím," přiznává Lenka.

Michael Rostock má jasno, investovat nebude. Podle jeho názoru potřebuje Lenka jen pár nadšenců, kteří jí s projektem budou pomáhat. "A možná za to i někdo zaplatí, ale rozhodně to není byznys. Držím vám palce, nemám zájem."

"Nepotřebujete investora," přidává se Petra Rychnovská, "tohle je byznys, který můžete dělat úplně sama. Vyhněte se ale velkým městům – Praze a Brnu. Nemám zájem."

Ani John Vanhara se do investice nehrne. "Kdybych viděl, že jste prodala deset či dvacet franšíz, vydělala statisíce, miliony, tak bych třeba investoval. Možná je to dobrý nápad, ale nemám zájem. Další zamítnutí 300tisícové investice vyřknou vzápětí i Margareta Křížová a Michal Hanus.

"Nepotřebujete investora, " shodnou se nakonec všichni. Lenka Cacková zklamaně odchází, nejspíš si tedy bude muset poradit sama.

  • VIRTUÁLNÍ HŘBITOV - Jiří Hošek, Jan Kodl, 2,3 milionu korun za 15 procent
  • TRDLOHRÁTKY - Lenka Cacková, 300 tisíc korun za 30 procent
  • DANDY CYKLOKOČÁREK - Jakub Dana s otcem, 1,8 milionu korun za 20 procent
  • SELEQTOP - Miroslav Pitel, tři miliony korun za 40 procent
  • JESUS MYLIFESTYLE - Milan Michalko, David Rafael, půl milionu korun za 25 procent
Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Odborník radí, jak investovat peníze, aby vám vydělávaly

Vladimír Weiss

Dnes už si většina lidí může dávat stranou pár stokorun měsíčně. Vyplatí se to, protože pokud tyto peníze budete...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Investiční pojištění: Rozpoznáte pravdivé informace od lží?

Ilustrační snímek

Investiční životní pojištění má sjednáno mnoho lidí. Ale dokážete rozpoznat, jaké informace o investičním životním...

Mezinárodní měnový fond uvažuje o zrušení hotovosti

Mezinárodní měnový fond uvažuje o zrušení hotovosti

Kurzy.cz „V případě zrušení hotovosti budou monitorovány všechny prováděné transakce. To by proměnilo náš svět na Orwellův, ve k...

Najdete na iDNES.cz