Diskuze

Chcete být milionářem? Netelefonujte, ale investujte.

Kdo by nechtěl být milionářem. Ostatně nikoli náhodou slaví stejnojmenná televizní soutěž celosvětové úspěchy. Jen málokdo si ale uvědomuje, že skutečné „nervy“ nevidíme na obrazovce), ale...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

22. 1. 2001 11:16
Indexové fondy jsou podle mne ...
Indexové fondy jsou podle mne zajímavé proto, že rozkládjí riziko investování za vás. Pokud jde o problematiku investování obecně - záleží na každém člověku. Podíváte-li se ale na výnosy z investování do amerických akcií , pak dlouhodobě /což je počítáno asi za posledních osmdesát let/ průměrný roční výnos byl 10%. Podle mne je to excelentní výsledek, který se vám nepodaří za srovnatelného rizika jinde dosáhnout. Samozřejmě že je potřeba si uvědomit že investice do akcií jsou nejvhodnější jako tzv. dlouhodobá investice tj. minimálně na tři roky, lépe na minimálně pět let. Důvodem je, že v dlouhodobém časovém hrizontu se eliminují výkyvy trhu. Představte si že máte například k dispozici částku 50 000 Kč, které investujete do akcií. Pokud tyto peníze necháte "hnít" jako investici na akciovém trhu, máte z nich po pěti letech kolem 80 000 Kč. Tyto peníze vám za pětileté období žádná banka nedá. Já osobně investuji do technologického trhu s americkými akciemi. Zde je výnosnost extrémně vysoká, zároveň riziko je mnohem vyšší než u tzv. klasických akcií. Má dosavadní výnosnost činí asi 30 % a to i za současné situace všeobecného propadu. Výsledek po pěti letech si laskavě můžete spočítat sami. Na závěr : investice by se měly stát součástí strategie personálních financí každého člověka, který si chce vybudovat finanční nezávislost. Začít se dá s každou částkou. Pravidelně pak můžete přidávat další peníze.
0 0
možnosti

22. 1. 2001 11:40
nechcete si založit investiční...
nechcete si založit investiční společnost, že bych vám dal nějaké své úspory do srpávy, když jste tak dobrá?
0 0
možnosti

22. 1. 2001 10:58
Uvedný případ je čistě teoreti...
Uvedný případ je čistě teoretický - dost těžko šlo v socialismu investovat v Americe. Ale i kdyby to bylo možné, je otázkou, zda pravidelné úložky by byly vhodnou investicí - 200 korun v 70. a 80. letech mělo určitě jinou hodnotu než dnes. Řekl bych, že za třicet let bude každý z nás milionář i bez spoření, neboť reálná koruna koruny se posune za 30 let úplně jinam, průměrný nominální plat si dokáži představit okolo 100 000 Kč měsíčně. Pak je otázkou, zda má cenu dlouhodobě spořit bez jasného účelu. Jediný rozumný důvod pro tak dlouhodobé spoření se mi zdá podpoření svých dětí (nebo vnoučat).
0 0
možnosti

22. 1. 2001 11:41
Nakousl jste "žhavé téma" infl...
Nakousl jste "žhavé téma" inflace a její zakalkulování do jakýchkoli úvah. Je to silně "profícká" otázka, ale pochopitelně máte pravdu - bohužel se neustálil žádný solidní model. Podobně tak všechny propočty penzijních fondů a pojišťoven, které hauzírují se sedmicifernými výsledky po 30 letech - ovšem v úplně jiných korunách.
0 0
možnosti

22. 1. 2001 9:56
S tím dlouhodobým investováním...
S tím dlouhodobým investováním to podle toho grafu nebude asi tak žhavé. Kdybych své prostředky investoval na začátku 70. let, tak ještě za 10 let dosahuji přinejlepším nulového výnosu. A neříkejte mi, že bych to tam měl držet let patnáct a měl bych po starostech.
0 0
možnosti

22. 1. 2001 11:54
Sále vážíme riziko proti výnos...
Sále vážíme riziko proti výnosu: chtete-li "jistotu", běžte na peněžní trh - dostanete ale jen reálných půl procenta; jinak máte pravdu v tom, že skutečně "smolař" investující do Dow Jones akcií začátkem 70. let - musel na výnos čekat až 16 let. Fejtek
0 0
možnosti

22. 1. 2001 2:08
Znamená to, že byste jednoznač...
Znamená to, že byste jednoznačně doporučoval indexové fondy?
0 0
možnosti

22. 1. 2001 11:21
Jistě. Je to ta nejlepší dlouh...
Jistě. Je to ta nejlepší dlouhodobá investice. Velmi levně koupíte výborný instrument.
0 0
možnosti