Diskuse k článku

Hypotéky: Ceny stále příznivé

Koupit na hypotéku dům u španělského pobřeží? Žádný problém. Jít si pro úvěr na bydlení na poštu? Proč ne. Poslat zástupce banky na katastrální úřad pro výpis? I to je možné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

geninvest

dluhy ne

;-€Vedle splácení úvěru nese vlastník nemovitosti veškeré náklady na údržbu a rekonstrukce. Bydlet na dluh je nejméně efektivní způsob bydlení. Je to zbytečně drahé, nepružné, stresující. Je to ovšem velký byznys pro banky, tak tomu mnoho lidí podlehne. Vlastnit nemovitost je životní nadstavba, není vhodná ani dobrá pro každého. Hnát se do celoživotního zadlužení jen proto, že se nechám zblbnout reklamou je nerozum.

0/0
25.4.2006 10:30

Dr. Fe1

Re: dluhy ne

Když budu mít ve slamníku pár milionů nebo pěknej byt po babičce, tak je opravdu neefektivní si na bydlení půjčovat. Akorát že to většina lidí nemá, takže půjčit si na vlastní bydlení je jediná ze dvou reálných možností. Tou druhou možností je platit nájem, kterej je zhruba ve výši splátky hypotéky a nic není Vaše .... Takže z těch dvou špatných možností je ta s úvěrem jednoznačně lepší.

0/0
25.4.2006 10:57

iicek

Re: Re: dluhy ne

Ne vždy je z těch dvou špatných možností, ta s úvěrem jednoznačně lepší. Protože i když platíte nájem, který je zhruba ve výši splátky hypotéky. Nenesetu už výše zmíněné náklady na údržbu a rekonstrukce. Také na sobě máte zátěž dluhu a nemůžete pružně měnit svůj způsob bydlení dle potřeby.Když mě vyhodí z práce, přežiju v garsonce v Poděbradech, ale co se splátkou hypotéky, na kterou nemám?

0/0
25.4.2006 18:41

Dr. Fe1

Re: Re: Re: dluhy ne

Když nebudete mít na hypotéku tak buď prodáte byt i s hypotékou (převedení hypotéky na kupujícího se souhlasem banky) nebo část kupní ceny půjde na likvidaci (splacení)hypotéky .... zejména ten druhý případ se běžně dělá. Každopádně to pro Vás bude výhodnější než platit nájem a nemít nic. Navíc se dá očekávat že se bude trh s refinancováním a nejrůznější "likvidací" starých hypoték dále rozvíjet, takže to bude ještě běžnější a rychlejíší operace než je dnes.

0/0
25.4.2006 19:46

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz