Diskuze

Peníze od státu: jakou finanční podporu můžete získat na bydlení

Bydlet ve vlastním si přeje řada lidí. Zpřísněním podmínek pro získání hypotéky se však pro mladé stává toto přání spíše snem. Stát se nově snaží mladým lidem pomoci a poskytnout jim nízkoúročenou půjčku. Náklady na bydlení jsou však problematické i pro nízkopříjmové domácnosti. V takovém případě lze získat příspěvek na bydlení. Kdo a jak na tyto dvě formy státní pomoci může dosáhnout?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

I62v26a19n 82D40í73t69ě

27. 9. 2018 22:15

Co takhle zrušit v rámci podpory daň z nabytí nemovitostí? Na jedné straně různé příspěvky atd., na druhé výběr této daně. Kocourkov.

1 0
možnosti

Klasika. Nejdřív lidi odrbat na kost pomocí daní a pak jim milostivě hodit zpět pár drobných, jako příspěvek na bydlení například. Ono by bylo jednodušší nechat lidem víc peněz, ale z čeho by pak žila ta hromada úředníků?

1 0
možnosti

Za největší finanční podporu státu považuji 4% daň z nabytí nemovitosti hrazenou ze zákona nabyvatelem. Ta mi ve výčtu chybí.

6 0
možnosti

Však jo. Finanční podpora (komu? čemu?) státu. Snad jste nemyslel, že se jedná o finanční podporu (koho? čeho?) státu.

3 0
možnosti

1,41 % ...to jen tak na okraj

0 0
možnosti

...ale úkol zněl jasně: "Něco napiš, klidně to okopíruj nebo recykluj nějakej starej článek"

0 0
možnosti
Foto

Chybí tam modelový případ, že by ti manželé na Proseku dali za bydlení řekněme 15.000kč. Jestli tomu dobře rozumím, tak by pak doplatek na bydlení byl jen o 3.186kč vyšší (tj z normativu a skutečné výše nájemného se bere ta nižší částka)

0 0
možnosti

Nejsem zadaná ani sociálně slabá přesto na bydlení nemám! Co mám dělat?

0 0
možnosti

Chytře se zadejte.

7 0
možnosti