Diskuze

Využívejte správně státní podpory bydlení!

Vzhledem k důležitosti potřeby vlastního bydlení je tato oblast z pohledu státu velmi sledovaná a také podporovaná. Nevyužít státní podpory bydlení je tudíž z pohledu optimalizace osobních financí krajně nerozumné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Hanka

18. 9. 2001 13:20
Ráda bych se zeptala, zda jsou...
Ráda bych se zeptala, zda jsou nějaké signály či konkrétní údaje o zvýšení (případně bohužel snížení) státní podpory v nejbližší době.Existuje v současné době konkrétní porovnání hypoték u jednotlivých finanč. ústavů (např. na modelové hypotéce) včetně všech poplatků? Je velmi těžké se rozhodnout, aniž byste "oblítal" všechny banky s konkrétním dotazem. Jinak dík za Váš článek.
0 0
možnosti

18. 9. 2001 16:34
Obraťte se na schopného finanč...
Obraťte se na schopného finančního makléře.:-)))
0 0
možnosti

pavlína

17. 9. 2001 16:38
Honzo 3 -souhlasím....
Honzo 3 -souhlasím.
0 0
možnosti

Honza

17. 9. 2001 11:27
Zas krásná ukázka jak si lze s...
Zas krásná ukázka jak si lze s číslama hrát a jak je v podstatě jednoduché přijít k bydlení a ještě na tom ušetřit. Teď by ale bylo vhodné taky doplnit kolik tato "modelová" rodina musí mít příjmy aby byla schopná tuto nabídku využít, čili kolik z jejich rodiného CASH - FLOW odteče na stavební spoření a splátku hypotéky. A kde vůbec vezmou první částku ( myslím že je to 30% ) aby tu hypotéku dostali. Takže co se týče uetření to vypadá pěkně ale když se na to podívám z hlediska ufinancování, tak pro mnoho a mnoho rodin ( hlavně mladých - a ty to bydlení shánějí nejvíce ) je to neřešitelný problém.
0 0
možnosti

autor článku

17. 9. 2001 12:38
Máte pravdu, že vyjmenované pr...
Máte pravdu, že vyjmenované produkty si může dovolit skutečně člověk s vysoce nadprůměrnými příjmy. Nezlobte se, ale abych do komentáře uváděl způsoby, jak k těmto příjmům modelový klient dospěl a kolik přesně na to musí vydělávat, to není možné. Zároveň by to vyžadovalo komentář tak na pět stran a to není čtenářsky zajímavé. Na druhou stranu jsou to právě lidé s vysoce nadprůměrnými příjmy, kdo plní státní pokladnu a právě pro ně je tato forma ideální, jak si snížit neúnosné fiskální odvody.
0 0
možnosti

Peetrs

17. 9. 2001 11:01
Rád bych se zeptal na následuj...
Rád bych se zeptal na následující věc: V loňském roce činil státní příspěvek 4%. Poté se snížil na 2%. Zaslechl jsem, že pokud člověk dostal hypotéku a začal ji čerpat do konce měsíce ledna 2001, tak má nárok ještě na 4% státního příspěvku. Co je na tom pravdy? A dále bych se chtěl zeptat, jakým způsobem se žádá o tento státní příspěvek žádá, či jakým způsobem se vykazuje. Děkuji za odpověď.
0 0
možnosti

autor článku

17. 9. 2001 12:35
Pro určení výše státního přísp...
Pro určení výše státního příspěvku je rozhodující okamžik čerpání, nikoli uzavření smlouvy. Pokud tedy někdo čerpal hypotéku v lednu 2001, pak má nárok na čtyři procenta. Ta od státu získá po celou dobu fixované úrokové sazby (maximálně však na pět let podle zák. 244/1995). Záleží tedy na tom, na jak dlouhou dobu si klient úrokovou sazbu fixoval. Co se týče vlastního státního příspěvku, tak ten je vyplácen zpětně přibližně do 15. dne měsíce. Funguje to tedy tak, že klient hradí hyp.bance splátky bez podpory a následně mu stát na něj pošle státní příspěvek.
0 0
možnosti

Xavier

17. 9. 2001 4:13
Z článku je jasně vidět, že na...
Z článku je jasně vidět, že naše těžce zaplacené daně si alespoň částečně můžeme "vzít" zpět, a to právě prostřednictvím státní podpory. Doufám jen, že v oblasti bydlení bude této podpory spíše přibývat, zvláště pak na úkor regulovaného nájemného, které mi fakt pije krev. Jak je možné, že tentýž statek je pro někoho v jedné lokalitě dostupný za pětinu ceny, kterou platí standardní nájemníci. Křečka a spol. (mimoch. Křeček bydlí v regul. nájmu a nestydí se za to) bych nejraději viděl na druhém konci zeměkoule. Je opravdu s podivem, že si to mlčící většina nechá líbit - takhle si s.át na vlastní hlavu. Proč se s tím kopnečně něco neudělá, i kdybychom měli zablokovat lidi z Lachnitova Ministerstva pro regionální rozvoj!
0 0
možnosti

17. 9. 2001 7:47
Proč s tím něco neudělat? Prot...
Proč s tím něco neudělat? Protože to většině vyhovuje.
0 0
možnosti