Diskuze

Penzijní připojištění: Kolik měsíčně spořit?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá, jak by se zdálo na první pohled, pokud věc neodbudeme ledabylým mávnutím ruky a samozřejmým: co možná nejvyšší!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Syselnaja

16. 11. 2001 8:43
Náklady penzijního fondu
Režijní náklady a tím i výnosy pro vkladatele ukazují ČMPF jako nejdražší!
0 0
možnosti

JardaM

24. 10. 2001 12:12
Nikdo se tady zatim nezminil o...
Nikdo se tady zatim nezminil o tom pripadu, kdy mam veliky plat, platim nekrestanske dane a tak si sporim na penzijnim sporeni, abych vyuzil odpoctu dane, coz jsou rocne 4 tisice, ktere nenacpu do chrtanu statu. Pak to zhodnoceni asi take vypada jinak, ze ano. Muzete to nekdo spocitat, prosim?
0 0
možnosti

24. 10. 2001 12:40
Ze by vyzva pro analytiky Finc...
Ze by vyzva pro analytiky Fincentra?
0 0
možnosti

Honza

24. 10. 2001 11:56
Bohužel se nikdo nezminuje o z...
Bohužel se nikdo nezminuje o zhodnocení neboli vnitřní výnosové míře penzijního připojištění. Pokud bude klient žádat o jednorázové vyrovnání (myslím, že většina bude, nebot je to ekonomicky výhodnější pokud se zrovna nedožijete 100 let) v době odchodu do důchodu, dnes je např. 35 tak zhodnocení je dle např. průměrně zhodnocujícího penzijního fondu Ceskomoravského: zhodnocení za poslední rok 4,2% p.a. výše daně 15% při měsíčním příspěvku 500,- Kč - vnitřní výnosová míra po započtení zhodnocení a státního příspěvku činí 5,53 % p.a. při příspěvku 100,- Kč a stejných podmínkách je výsledek 6,55% p.a. Je nutné vzít v úvahu, že na prychy si nešáhnete bez sankcí nejméně 15 let, pokud již tedy nejste skorodůchodce, spíše však 25 let (možná asi i více). Takže stovku se nevyplatí skoro spořit, a pět set si dám radši do dluhopisového fondu a prachy mám za pár dní doma a nemusím jako blbec na ně čekat. Vyplatí se to jenom v případě když Vám přispěje zaměstnavatel např. 700,- kč měsíčně. Existují takoví, ale jen zcela vyjímečně pak vaše vnitřní výnosová míra dosáhla až 10,54 % p.a. a to už dostanete málokde, že ? Ale sežente si takového zaměstnavatele. Jediná bezpečná varianta je zatím stavební spoření. U Hypo stavební spořitelny lze dosáhnout až 12,33% p.a. po pěti letech. Upozornuji, že čísla jsou přibližná počítaná dle funkcí ve Quattru Pro.
0 0
možnosti

24. 10. 2001 17:05
I onen příspěvek zaměstnavetel...
I onen příspěvek zaměstnavetele berte s velkou rezervou. Přesně o něj dostanete méně v hrubé mzdě, takže hned váha 700,- klesá pouze na úroveň Vaší konkrétní odvodové zátěže, opět tedy žádné terno, navíc zaměstnavatel Vám nařídí příslušný jeden fond, protože s ním má smlouvu a bere provizi. I tato provize dále ponižuje předpokládaný výnos. A tak dále, dokola a dále. Jedinou skutečnou výhodou penzijního připojištění je prostě státní příspěvek, všechno ostatní jsou již samé komplikace, mlžení a jiné tanečky.
0 0
možnosti

24. 10. 2001 7:59
Když si uvědomím, že Illetško ...
Když si uvědomím, že Illetško stojí nejen v čele velkého penzijního fondu, nýbrž i v čele jakéhosi penzijně fondového spolčení, při každé měsíční splátce, odepsané z rodinných účtů ve prospěch penzijních fodů mne drží před zhroucením pouze skutečnost, že částky v rámci rodiny jsou malé, spíše testovací.
0 0
možnosti

Eric

24. 10. 2001 6:53
A nedá si říct a nedá si říct....
A nedá si říct a nedá si říct....
0 0
možnosti

zevloun

17. 10. 2001 0:39
V knížce autorů jsme poskočili...
V knížce autorů jsme poskočili až na strany 69-73 a o kolik zajímavých grafů jsme byli připraveni. Po diskusích k předešlým 2 dílům "seriálu" se ptát, zda je výhodné se penzijně připojistit po 50. roce věku je snad značně redundantní. Pan Illetško si jistě předplatil propagační seriál ze své knížky Penzijní připojištění a nehodlá se zabývat žádnými reakcemi na předchozí diskuse. Kdo chce vědět více, nechť si v klidu přečte předchozí diskusní názory.
0 0
možnosti