Bankomat do každé domácnosti?

aktualizováno 
Výrobci i obchodníci připravují spotřebiteli nejedno překvapení. Z tajných zdrojů jsme zjistili, že má v brzké době dojít k uvedení nového výrobku, do kterého zúčastněné společnosti vkládají velké naděje. Produktu je připisována velká budoucnost. O jakou novinku jde? Domácí bankomat.

Zní to poněkud absurdně, ale už je to tak – v obchodech s elektronikou bude zanedlouho k mání bankomat do domácnosti. Ptáte se, jak bude vypadat a k čemu má vlastně sloužit?

Výrobci se inspirovali oblibou tohoto přístroje u nás. „Lidé vybírají z bankomatů neustále a rádi, určitě tuto novinku na našem trhu přivítají“, řekl nám pracovník firmy, která se má prodejem těchto zařízení zabývat.

Co se designu týče, bude podoba zařízení v podstatě taková, jakou známe z ulic. Přístroj však bude poněkud menší a bude se vyrábět v několika designových řadách, aby ladil s interiérem domu či bytu.

Myslíte si, že se dobře orientujete na trhu kreditních karet? Otestujte své znalosti ZDE.

Fungování bude opět samozřejmě podobné – s nutnými zjednodušeními. Výběr bude prováděn pomocí speciálních karet, které zákazník obdrží spolu s přístrojem. Neprobíhá samozřejmě žádná autorizace, každý bankomat má specifickou kartu, kterou nelze použít nikde jinde; počet karet závisí na velikosti dané rodiny a karty jsou od sebe dále rozlišeny. Plnit bankomat musí každý sám, většinou tento úkol pravděpodobně připadne jednomu z živitelů. Potom již mohou členové rodiny vesele vybírat hotovost.

Již jsme popsali princip fungování bankomatu. Jistě vás ale napadne případná otázka - k čemu je to vlastně dobré? Proč by mě měla taková novinka zajímat? Jde v podstatě o vylepšenou verzi známé kasičky, která může zároveň velmi dobře sloužit jako trezor. Peníze neleží nikde na stole, jsou bezpečně uloženy v přístroji, který je zabudován ve zdi. Každému z členů rodiny (držiteli karty) lze přiřadit speciální limit pro výběr, zároveň jsou transakce zaznamenávány – máte tedy přehled, kolik kdo vybral, a můžete dobře sledovat finanční toky celé rodiny. Nemusíte pro získání hotovosti opouštět teplo domova, neplatíte nikomu poplatky za výběr, můžete svými penězi můžete disponovat bezplatně a efektivně.

Produkt bude zřejmě vhodný zejména pro rodiny s dětmi, kterým tímto způsobem může být předáváno kapesné. Díky limitům může toto být rovněž vhodně dávkováno. Dítě se tak učí zacházet s penězi, na rozdíl od výběru pomocí karet bankovních se ovšem jeho rodiče nebudou muset bát neustálých poplatků.

 Víte, jak vybrat tu správnou kreditní kartu pro vás? Navštivte naši speciální přílohu.

Jak již bylo řečeno, jsou do novinky vkládány velké naděje. Televizi, mikrovlnou troubu či hi-fi věž má doma každý, ale pochlubit se známým vlastním bankomatem nebude moci ledaskdo. Má jít o exkluzivní, prestižní záležitost. Přístroj totiž podle dostupných informací bude značně drahý, stejně jako jeho instalace. Technické podrobnosti dosud nebyly vyzrazeny, budeme vás o nich informovat co nejdříve. Uvažuje se i o dalších možných funkcích přístroje. Vývoj tohoto produktu a jeho postavení na trhu bude proto jistě zajímavé sledovat. Teprve čas ukáže, zda jde o propadák, či produkt, který se stane trendem.

Pořídili byste si domů svůj bankomat? Myslíte si, že u nás tato novinka časem zdomácní? Napište nám, těšíme se na vaše názory a zkušenosti.

 

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Proč vypnout o dovolené a jak si umět odpočinout, radí psycholog

Ilustrační snímek

Kdo nedokáže o dovolené vypnout a relaxovat, koleduje si o potíže. Nejen že klesne pracovní produktivita, ale vzroste...

Odkládat hledání práce se nevyplácí. Absolventi, kteří nečekají, mají výhodu

Ilustrační snímek

Řada absolventů středních a vysokých škol si užívá prázdniny a odkládá hledání nového uplatnění. Personalisté však...

Další z rubriky

Stavební spoření lze předplatit dopředu s výnosem přes tři procenta

Ilustrační snímek

Stavební spoření dnes využívají lidé, kteří si chtějí půjčit, stejně jako ti, kteří si jeho prostřednictvím spoří....

Melodie místo pípnutí. Karty Mastercard mají znělku, poslechněte si ji

Platba kartou v kavárně

Při placení kartou u obchodníků to už nebude u pokladen jen pípat. Pokud zaplatíte kartou Mastercard, úspěšnou...

Založil ryze českou banku a splnil si sen. Chce Čechy učit spořit

Radomír Lapčík

Radomír Lapčík založil v 90. letech Moravský Peněžní Ústav a snil o tom, že se toto spořitelní družstvo stane v...

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Zdravotní sestra zveřejnila rozpis směn. To byste nechtěli dělat

Kurzy.cz Těžko uvěřitelnou pracovní dobu mají některé zdravotní sestry. Na sociálních sítích jedna z nich zveřejnila svůj rozpis...

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC OPERÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz