Bankomat do každé domácnosti?

aktualizováno 
Výrobci i obchodníci připravují spotřebiteli nejedno překvapení. Z tajných zdrojů jsme zjistili, že má v brzké době dojít k uvedení nového výrobku, do kterého zúčastněné společnosti vkládají velké naděje. Produktu je připisována velká budoucnost. O jakou novinku jde? Domácí bankomat.

Zní to poněkud absurdně, ale už je to tak – v obchodech s elektronikou bude zanedlouho k mání bankomat do domácnosti. Ptáte se, jak bude vypadat a k čemu má vlastně sloužit?

Výrobci se inspirovali oblibou tohoto přístroje u nás. „Lidé vybírají z bankomatů neustále a rádi, určitě tuto novinku na našem trhu přivítají“, řekl nám pracovník firmy, která se má prodejem těchto zařízení zabývat.

Co se designu týče, bude podoba zařízení v podstatě taková, jakou známe z ulic. Přístroj však bude poněkud menší a bude se vyrábět v několika designových řadách, aby ladil s interiérem domu či bytu.

Myslíte si, že se dobře orientujete na trhu kreditních karet? Otestujte své znalosti ZDE.

Fungování bude opět samozřejmě podobné – s nutnými zjednodušeními. Výběr bude prováděn pomocí speciálních karet, které zákazník obdrží spolu s přístrojem. Neprobíhá samozřejmě žádná autorizace, každý bankomat má specifickou kartu, kterou nelze použít nikde jinde; počet karet závisí na velikosti dané rodiny a karty jsou od sebe dále rozlišeny. Plnit bankomat musí každý sám, většinou tento úkol pravděpodobně připadne jednomu z živitelů. Potom již mohou členové rodiny vesele vybírat hotovost.

Již jsme popsali princip fungování bankomatu. Jistě vás ale napadne případná otázka - k čemu je to vlastně dobré? Proč by mě měla taková novinka zajímat? Jde v podstatě o vylepšenou verzi známé kasičky, která může zároveň velmi dobře sloužit jako trezor. Peníze neleží nikde na stole, jsou bezpečně uloženy v přístroji, který je zabudován ve zdi. Každému z členů rodiny (držiteli karty) lze přiřadit speciální limit pro výběr, zároveň jsou transakce zaznamenávány – máte tedy přehled, kolik kdo vybral, a můžete dobře sledovat finanční toky celé rodiny. Nemusíte pro získání hotovosti opouštět teplo domova, neplatíte nikomu poplatky za výběr, můžete svými penězi můžete disponovat bezplatně a efektivně.

Produkt bude zřejmě vhodný zejména pro rodiny s dětmi, kterým tímto způsobem může být předáváno kapesné. Díky limitům může toto být rovněž vhodně dávkováno. Dítě se tak učí zacházet s penězi, na rozdíl od výběru pomocí karet bankovních se ovšem jeho rodiče nebudou muset bát neustálých poplatků.

 Víte, jak vybrat tu správnou kreditní kartu pro vás? Navštivte naši speciální přílohu.

Jak již bylo řečeno, jsou do novinky vkládány velké naděje. Televizi, mikrovlnou troubu či hi-fi věž má doma každý, ale pochlubit se známým vlastním bankomatem nebude moci ledaskdo. Má jít o exkluzivní, prestižní záležitost. Přístroj totiž podle dostupných informací bude značně drahý, stejně jako jeho instalace. Technické podrobnosti dosud nebyly vyzrazeny, budeme vás o nich informovat co nejdříve. Uvažuje se i o dalších možných funkcích přístroje. Vývoj tohoto produktu a jeho postavení na trhu bude proto jistě zajímavé sledovat. Teprve čas ukáže, zda jde o propadák, či produkt, který se stane trendem.

Pořídili byste si domů svůj bankomat? Myslíte si, že u nás tato novinka časem zdomácní? Napište nám, těšíme se na vaše názory a zkušenosti.

 

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Další z rubriky

Úroky na spořicích účtech rostou, zatím pomalu. Sonda v 15 bankách

Ilustrační snímek

Rostou úroky. Zatím to sice není o procenta ročně, ale jistý vzestup se pozorovat dá. A očekávání jsou mírně...

Kdo je bankovní tradicionalista a kdo digitální dobrodruh

Ilustrační snímek

Význam digitálního bankovnictví roste. Přichází mu na chuť stále víc lidí i v Česku. Internetové bankovnictví u nás...

Úročení vkladů v bankách moc neroste, ekonomická pravidla nefungují

Ilustrační snímek

Základní úrokové sazby v Česku rostou již druhým rokem. Naposledy je centrální banka zvýšila v září. Ekonomická teorie...

Firma zabývající se kryptoměnami hlásí únik dat 450 000 uživatelů

Firma zabývající se kryptoměnami hlásí únik dat 450 000 uživatelů

Kurzy.cz Izraelská zprostředkovatelská společnost Coinmama, která nabízí uživatelům koupi Bitcoinu (BTC) a Ethereum (ETH) s pomo...

Najdete na iDNES.cz