Diskuze

Na obzoru je první dolarový bilionář. Svět by se ho mohl dočkat do deseti let

Rozdíly mezi velmi bohatými a většinou světové populace se neustále prohlubují. Napomohl k tomu čerstvě i covid. Zatímco majetek pěti nejbohatších lidí světa se od pandemie více než zdvojnásobil, pět miliard lidí za tu dobu zchudlo. Na špici mezi miliardáři se přibližuje významný milník: svět by mohl mít do deseti let prvního dolarového bilionáře, soudí organizace Oxfam.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

Problém těchto ukazatelů bohatství je v tom, že se jedná o fiktivní hodnotu jejich akcií, která se může okamžitě propadnout až na nulu, dojde-li k něčemu, co podkope důvěru.

Začnou-li tito miliardáři své akcie hromadně prodávat, začne jejich hodnota, a tím také jejich fiktivní bohatství, také okamžitě klesat.

1 0
možnosti
MH

Každoroční levicový článek Oxfamu, jak jsou bohatí ještě bohatší, a že by se s tím mělo něco dělat. Nejlépe zdanit, když to nepomůže, tak zregulovat (sebrat majetek a nahnat do dolů), a až to konečně zabere a zregulovaní budou dostatečně chudí (včetně svých zemí), tak začneme dotovat.

Ty milijardáře nemusím, ale na nás, co si ještě pamatujeme, jak jsme byli za socíku všichni skoro stejně chudí (kromě protřelých komunistů a vexláků), tyhle levičácké nářky nad bohatými moc neplatí.

0 1
možnosti
KK

Zisk je fiktivní číslo a je tragédie, že se z něj stal ukazatel bohatství, protože každý zisk je vyvážen ztrátou jinde v systému. Ekonomové sice dokázali ztráty vytěsnit z ekonomického systému, ale ony nezmizeli, jen se přesunuly tzv. mimo ekonomiku. A ještě právo na zisk má jen někdo, my ostatní musíme nést ztráty. Facebook má zisk, my ztrácíme soukromí, farmaceutické firmy mají zisk, my ztrácíme zdraví, taky ztrácíme čistý vzduch, vodu, zemi pod nohama, mezilidské vztahy. Nic z toho nezajímá ekonomy, ale snaha maximalizovat zisky devastuje planetu.

1 0
možnosti
AL

No a co, nakonec zjistí, že rubáš nemá kapsy a že stejně s ním jdou akorát dobré skutky. Ty zlé odfiltruje Boží soud. A tam nepomůžou známosti, úplatky, mocenské ani jiné nástroje nepůjdou použít

0 1
možnosti
LH

To jsou hrozný kecy. Počítá se jen čas, který prožijeme tady na zemi. A je lepší ho strávit s miliardou v kapse než Braníkem z plastu!

3 1
možnosti
JO

J45i78ř57í 34O78p68l46t

16. 1. 2024 21:06

prakticky vracejí svět do feudalismu

1 0
možnosti
JV

Staré dobré časy, prostě. Ale lidé to tak asi vlastně chtějí.

0 0
možnosti
MK

To není moc lichotivá zpráva pro dolar.

1 2
možnosti
OB

byt naproste rovnosti tak dnes ten pisalek nema na cem tem blabol nepsat, jidina vec ktera zene lidstvo do predu je prave aby se jeden mel lip nez ten druhy a prichazeji s novinkama, s rovnosti je motivace na nule.

rezevirajici se nuzky mezi bohatym a chudym je zakladni princip investice, bez toho by sme tu dodnes umirali za na zanety a bezne virove nemoci, proc by nekdo neco delal kdyz by za to nic nedostal navic.

10 2
možnosti
TB

Už z prvního odstavce bylo znát, že článek psal komunista. A následné kecy o "nerovnosti" to jen potvrdily.

Za sebe říkám - ať žije nerovnost. Bill Gates fakt nemůže za to, že se Afrika přemnožuje. A nějaké to procento spodiny existuje vždy a existovat musí - pro výstrahu ostatním.

9 0
možnosti
JV

Přesně tak, proto je potřeba, aby v Česku výrazně klesla životní úroveň a lidé se víc báli

1 0
možnosti
IK

I84v93o 88K90a40r64c69h

16. 1. 2024 18:27

Mít miliardu dolarů nebo bilion, není šance to utratit. Peníze nejsou všecko.

Takový Jobs, který toho hodně dokázal i zbohatnul ,no a co mu to bylo platné....

0 0
možnosti
JV

Miliardu dolarů bych dokázal utratit okamžitě, například zvelebil obec, ve které žiji, včetně domů všech obyvatel. S bilionem už by byl problém.

3 0
možnosti
JV

Čím víc regulace, tím jsou nejbohatší bohatší. Jak překvapivé.

6 0
možnosti