Diskuze

Evropské politiky probudil kyperský budíček. To neškodí, říká analytik

Kyperská bankovní krize vrátila do života lidí strach o osud předlužené Evropy. Nutí je znovu přemýšlet o tom, zda eurozóna přežije, nebo ne, a jaké to na ně může mít dopady. Podle analytika České spořitelny však takovéto úvahy neškodí. Pomohou dokončit reformy, bez nichž se Evropa nikdy neuzdraví.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zeman poprvé navštívil vládu, zmínil euroval,terorismus i popelníček, na tiskové konferenci po jednání vlády zdůraznil, že ani jedno z těchto témat nejsou v rozporu s vládní politikou. Podotkl, že vláda sama navrhla euroval (nový záchranný fond eurozóny) schválit. Očekává prý, že při návštěvě předsedy Evropské komise José Manuela Barrosa jej odsouhlasí i obě parlamentní komory. Barroso by měl dorazit do Prahy 2. dubna.

Takže je třeba promyslet žalobu za vlastizradu - podpis ESM

0 0
možnosti

Kyperská krize a její bezprecedentní řešení NP - http://jdem.cz/2jst8

Německý ekonom: "Evropští občané si nyní musí obávat o své peníze" - http://jdem.cz/2jp66

Nervózní Španělé hledají bezpečí v Bitcoins - http://jdem.cz/2jp29

Noční můra Atén V Nikósii - "Ruce pryč od peněz" - http://jdem.cz/2jp92 EU je, mimo jiné, v podstatě černou dírou !

0 0
možnosti

Bankrot je "nornální" logický důsledek špatného jednání, řízení. Když investor špatně investuje, je to JEHO průšvih a má zbankrotovat ! A čím dříve, tím levněji to vyjde, každé prodlužování a zachraňování jen prodlužuje agónii a zvyšuje zbytečné náklady.

A tak žádné zachraňování, lepší je hrůzný "konec", než hrůza bez konce... 

A bankrot je v podstatě nejrychlejší krok k nápravě, k možnosti začít znovu ...

0 0
možnosti

Vytahovat měnovou reformu z r. 1953 je nesmysl. Je třeba si uvědomit, proč byla provedena. Lidé měli peníze, ale nebylo za ně co nakupovat, obchody byly poloprázdné. Na ostravsku začínaly nepokoje, protože horníci měli peněz dost, ale co s nimi. Měnovou reformou tyto starosti lidem zmizely :-)

0 1
možnosti

Češi se o své úspory bát nemusí, ujišťují analytici a měna fakt nebude ;-D

1 0
možnosti

Jo... "vira tvá tě uzdravila".... a co nás bude stát "dobrovolná" spoluúčast na různých "záchranných akcích" EU.... uff...

EU, chce-li přežít, MUSÍ se vrátit k principu EHS - každý za své, i se svými dluhy.  Vznik jednotné měny a různé eurovaly byl zásadním krokem OD zdravého rozumu ! EU je už dnes jen a jen socialistická Dluhová Unie a  RVHP II.

0 0
možnosti

Nevím, co všichni řešíte. ECB spustí tiskárny, tedy zapne počítače, k částkám na některých účtech připíše pár nul a je po krizi a po dluhu . Rv

1 0
možnosti

Jo... jen nás sežere inflace...  taková maličkost;-D

0 0
možnosti

Musíme si uvědomit co tady EU, potažmo ECB (německé MF) provedla. Jasně řekli, že na ztrátě bank se mají podílet vkladatelé, což je v rozporu s pojištěním vkladů do 100 tis. EUR a hlavně proti logice celého bankovního systému. Proboha, přece vkladatel, který bance peníze v dobré víře svěřil nemůže nést žádnou odpovědnost za její hospodaření nebo rozhodnutí politiků, protože tyto činnosti prostě nemůže nijak ovlivnit. Odpovědnost je jednoznačně na managementu banky, ECB, bankovním dohledu a politicích. Pro mě je to velmi nebezpečný precedens, který jak se zdá neváhají tito pánové používat i nadále. A  to,že navzdory rozhodnutí parlamentu zůstávají banky nadále zavřené je už jen výraz čiré arogance vůči demokracii. Příště tohle udělají kde....?

4 0
možnosti

J72a97n 97G46a94l34t

21. 3. 2013 6:08

Střadatel nemůže ovlivnit chování banky ? Opravdu ? A co třeba tak že si když uvidí, že ta banka příliš riskuje, že jí klesá hodnocení nezávislými institucemi tak si prostě své peníze vybere a půjde o dům dál.

Samozřejmě v současném systému kdy stát slibuje pojištění vkladů (na které samozřejmě nemá peníze), nikdo není k takovým krokům motivován, nikoho nezajímá jak se jeho banka chová, zajímá ho jen úrok jaký mu dá a samozřejmě čím větší úrok tím více asi ta banka musí riskovat. Takže není daleko od pravdy říci že státní záruky jsou jedním z viníků....

1 0
možnosti

J20a43n 21S86t11e26h74l50i84k

20. 3. 2013 20:02

je vidět , že politikum danove raje vyhovují (tolerují je) . Takže bych je nechal zbankrotovat  - vlastní měnu a pak by se kypřani divili co mají za bezcené papírky . Asi by si každý stát rozmyslel být danovym rajem

1 0
možnosti

Státní krach a pak budou litovat, že tu daň na vklady nezavedli

daňový ráj s tím ale nemá co do činění

0 2
možnosti

J12o74s29e26f 88N59o22v93á13k

20. 3. 2013 17:24

A já si myslel, že byl budíček Irsko, pak Řecko, tak teĎ je to Kypr? a pomůže to urychlit reformy.....jako třeba bankovní unii, kterou eurozóna vlastně nabourala odsouhlasením krádeže z účtů bank v rámci eurozóny? popřeli pojištění vkladů do 100 tisíc eur, které zavedli teprve nedávno.

6 0
možnosti

"Češi se o své úspory bát nemusí, ujišťují analytici" - to je trochu zcestný podnadpis ne? V pozici, kdy pracují pro banky a v sázce jsou bankovní vklady, tedy jejich příjmy... ;-D

6 0
možnosti

J95i96ř93í 97P49a43u38l

20. 3. 2013 17:24

Včera to dobře vysvětlil ekonom ČSOB Dufek v Hydeparku. Vztah klienta a banky je věc důvěry. Pokud tuto důvěru klienti v banku ztratí neustojí to žádná banka na světě.

2 0
možnosti