Šéfa Jablotronu zradily restaurace, založil si vlastní

  8:20aktualizováno  8:20
Z významného tuzemského průmyslníka Dalibora Dědka, jenž vlastní firmu Jablotron, se stal z nouze také restauratér. Důvod? Prý špatná kvalita gastronomických služeb poskytovaná v Jablonci nad Nisou a blízkém okolí.

Na šéfa Jablotronu padali opilí číšníci. Už nebudou.

"Když se v místním nóbl podniku skácel našemu významnému obchodnímu partnerovi opilý číšník do klína, došla mi trpělivost,“ vysvětluje Dědek důvod, proč se rozhodl vstoupit do nového podnikání.

"Dlouho nás trápilo, že v Jablonci nemáme kvalitní, spolehlivou a nekuřáckou restauraci,“ pokračuje Dědek, jehož Jablotron je specialista na zabezpečovací techniku a před čtyřmi lety se stal průkopníkem při výrobě obřích mobilních telefonů.

Poslední kapkou pro rozhodnutí založit vlastní podnik bylo právě extempore s číšníkem v jabloneckém hotelu Petřín. "Řešil jsem to s majitelem. Ten mi řekl, že když tam má významné hosty, raději přiveze úplně jiný personál z Prahy,“ dodává muž, jehož majetek časopis Týden odhaduje na více než dvě miliardy korun.

"Černá díra na peníze"
Jablotron proto před týdnem otevřel vlastní restauraci a hotel Epocha, který se nachází nedaleko Jablonce v Janově nad Nisou. "Zaměřujeme se na kvalitu, první měsíc restauraci zkoušeli jen naši zaměstnanci a po pravdě je to dost bavilo,“ říká Dědek s úsměvem.

Zároveň však začíná poznávat, že gastronomická branže patří k nejtěžšímu podnikání vůbec. "Zatím je to černá díra na peníze. Vůbec jsem netušil, co všechno nová restaurace potřebuje, a dobrý personál jsme museli shánět po celé republice,“ dodává s tím, že je Epocha pravděpodobně jediná restaurace v okolí, která číšníkům neplatí minimální mzdu, ale řádný plat.

"Odmítám prapodivné přelévání hotovosti. Ta branže je sice hrůza, ale zároveň dobrý způsob, jak si čistit hlavu od běžné práce,“ říká Dědek.

Jablotron začal nedávno měnit svou podobu na holding, který zastřešuje pět různých firem. Jeho celkové tržby se pohybují kolem miliardy a půl. Na stejnou sumu byla nedávno oceněna jen jeho zabezpečovací divize.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Zaplatil letenku, ale letěl jenom kus cesty. Lufthansa ho za to žaluje

Zaměstnanci pobočka letecké společnosti Lufthansa na letišti ve Frankfurtu

Německá letecká společnost Lufthansa žaluje jednoho ze svých pasažérů. Nelíbí se jí, že cestující ve snaze získat...

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Další módní značka stahuje rasistický výrobek. Gucci se zbavuje svetru

Módní značka Gucci stáhla z prodeje svetr, který údajně připomíná rasistické...

Luxusní značka Gucci po rozsáhlé kritice na sociálních sítích ve čtvrtek stáhla z prodeje nejnovější model svetru...

Neplatič Amazon. Druhý rok v řadě nebude platit federální daň z příjmu

Jeff Bezos, prezident a výkonný ředitel amerického obchodního portálu Amazon.com

Část Američanů se zájmem čekala na to, kolika místná bude federální daň, kterou zaplatí technologický gigant Amazon. Ta...

Z Výdejny radosti hlava plná starostí. E-shopu Zoot hrozí insolvence

Prodejna e-shopu Zoot v Praze.

Zadlužený e-shop s oblečením Zoot.cz získal investici v řádu desítek milionů korun od investora Natland a pokusí se o...

Najdete na iDNES.cz